Автомобільний карпет – автоковролін

Автомобільний карпет в машину

Автомобільний карпет (автоковролін), завдяки своїм властивостям, є чудовим матеріалом для виготовлення килимків в машину. Автомобільний коврик – незмінний аксесуар салону будь-якого автомобіля, він допомагає підтримувати чистоту всередині салону і не дозволяє бруду поширитися по підлозі.

Автомобільний карпет

Автоковролін на гумовій основі – це особливий матеріал, який може використовуватися не тільки у вигляді килимків, а й в якості покриття підлоги в машині. В цілому властивості автомобільного карпета відповідають аналогічним покриттям, які застосовуються в громадських закладах і офісних приміщеннях.

Однак у цього матеріалу є і ряд специфічних властивостей, що вигідно відрізняють його від конкурентів.

Автоковролін вважається екологічно безпечним матеріалом. Основа з якісних синтетичних волокон не завдає жодної шкоди ні навколишньому середовищу, ні людині.
Карпет відмінно поглинає шум, що благотворно впливає на обстановку в салоні. Водій може насолоджуватися звучанням музики, а не шумом дороги.
Автомобільний ковролін відрізняється зносостійкістю і відмінним опором механічним впливам. Міняти матеріал доведеться тільки в зв’язку з модними тенденціями, а не через його зносу і поривів.
Автоковролін не схильний до гниття. Це пояснюється завдяки його особливій будові і застосовуваних матеріалів при виготовленні.
Виробники пропонують широку лінійку кольорів за доступною ціною.
Автомобільний карпет володіє такими важливими властивостями, як антистатичність і пожежостійкість.
Автоковролін стійкий до впливу вологи і добре перешкоджає появі плям.


Автомобільний карпет на гумовій основі -Як вибрати

Для того, щоб зрозуміти, як вибрати хороший автоковролін, потрібно спершу розібратися з чого він складається. Автомобільний карпет зазвичай складається з декількох шарів.

Нижній шар є основою автоковроліна, він виготовляється з гуми і служить для хорошого зчеплення матеріалу з підлогою машини.
Середній шар являє собою водонепроникний полімерний пласт. Прошарок має високу еластичність і міцність. Завдання середнього шару – затримувати вологу і перешкоджати її проникненню до кузова.
Верхній шар складається з щільних синтетичних ворсинок.
Ворс затримує бруд, вологу, сміття і пил. Завдяки щільному верхньому шару забезпечується хороший контакт ніг з покриттям підлоги, що є необхідною умовою для безпечного водіння.

Автомобільний карпет

Автомобільний карпет зазвичай випускається в двох варіантах:

Двошаровий автоковролін, що складається з гумової основи і синтетичного ворсу.
Тришаровий карпет має гумове підставу, водонепроникний прошарок з полімерних матеріалів, синтетичний ворс.
Чим більше шарів використано для виробництва автоковроліна, тим дорожче стає продукція. Однак і недорогі моделі карпета здатні справлятися з поставленими перед ними завданнями.
В залежності від величини ворсу виконуються різні способи нанесення логотипу. Для коротковорсового автоковроліна застосовується трафаретне фарбування, а для тканини з довгими волокнами – вишивання.
На якість і вартість автокарпета впливає застусовуваний матеріал.

Ціновий діапозон

У бюджетному ціновому діапазоні знаходиться автоковролін, який робиться з поліефірного волокна нетканим способом. Його щільність становить 450 г / кв. м.
Тафтінговий автомобільний карпет, виготовлений з поліпропіленового волокна, займає середню цінову нішу. При 650 г щільності / кв. м. висота ворсу досягає 6 мм.
До матеріалу преміум-класу належить продукція з подвійного скрученого поліпропіленового волокна. При 1100 г щільності / кв. м, а довжина ворсу -. 10 мм. Такий карпет приємний на дотик, багато виглядає в салоні, довговічний в експлуатації.

Купити автоковролін можна у вигляді рулонів або готових килимків. Ширина матеріалу в рулоні зазвичай становить 1,9 м, а довжина може досягати 20-40 м. Відповідно число квадратних метрів в рулоні буде 38-76.
Ціна за один погонний метр автомобільного карпета коливається (визначається якістю матеріалу, а також обсягом купівлі (оптом купувати автоковролін дешевше)).
Автомобільний карпет дозволяє автовласникам змінити підлогове покриття в своїй машині на свій смак. Продаж автоковроліна здійснюється як у вигляді рулонів, так і у вигляді готових підлогових покриттів під конкретну марку машини. Купити цей матеріал можна в автомагазині, інтернет-магазині, на авторинку або в спеціалізованому автоательє.