Автотуризм до Бакоти – печерний монастир 1 комментарий

Автотуризм до Бакоти – чудового містечка Камянець- Подільського району

Продовжуючи рубрику автомобільного туризму, хочу запропонувати Вам автотуризм до Бакоти. Бакота – маленьке село в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області, яке офіційно було визнано затопленим більше 35 років тому. Зараз Бакотою прийнято називати невелику ділянку території по обидва боки Дністра, що прилягає до руїн стародавнього монастиря. Перші згадки про однойменний скельний монастир виявлені в літописах 1362 року, причому в них він описується як «давно існуючий».  При дослідженні науковцями збережених келій була виявлена ​​надпис імовірно ХI ст. В якій згадується про заснування монастира Св. Михайло ігуменом Григорієм .

Монастир вважають найдавніщою спорудою на території Поділля. За легендою, під час навали татарської орди, в печерах сховалися ченці, які відмовились зректися своєї віри та були замуровані живцем.

Населений пункт Бакота проіснував до 1981 р, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС він був повністю затоплений водою.

Нечисленні руїни Михайлівської церкви і залишки печер можна оглянути тільки в одному місці на схилі гори. Звідси відкривається захоплююча панорама Дністра. За багато століть монастир зазнав чимало змін і досить сильно зруйнувався.

На сьогоднішній день до складу монастиря входять три печери і ніша, розташовані в два яруси. Бакотський монастир має прямокутну форму зі сторонами 40 і 10 метрів відповідно, а сумарна площа доступних приміщень (на обох ярусах) становить 760 м2. Пол нижнього ярусу заглиблений в скелю майже на 10 метрів. У скельній підлозі вирубано 19 гробниць. Достовірно невідомо, хто був тут похований, але атмосфера від цього не стає менш загадковою.

Автотуриз до Бакоти – маршрут

Плануючи автотуризм до Бакоти, краще взяти з собою намет та провести ночівлю в оточенні мальовничих пейзажів. Автобуси ходять не часто і з огляду на віддаленість зупинки від монастиря – намет може стати незамінною річчю. Краще їхати в літку. Монастир знаходиться в бік від траси між с. Грушка Кам’янець-Подільського району та Стара Ушиця.

Автотуризм до Бакоти

Координати GPS: 48 ° 35’08.0 “N 26 ° 59’59.0” E.

Автотуризм до Бакоти

Пам’ятайте історію своєї країни – Підтримуйте автотуризм по Украіні.