Аерографія або вініл? Що краще 1 комментарий

Аерографії або вініл? Що краще зробити? Технологія аерографії та наклейки вінілу

Аерографія або вініл – чому віддати перевагу, яки плюси та мінуси технології обговоримо в статті.

Технологія аерографії близька до процесу звичайного фарбування автомобіля. Перш за все з авто знімають різні наклейки, емблеми, молдинги, номера, антени, гумові ущільнювачі стекол, захищають від попадання фарби на скло автомобіля. Далі лакове покриття матуется для того, щоб фарба краще лягла на поверхню. Далі художник виробляє розпис автомобіля за допомогою аерографа. Після того, як малюнок нанесений на автомобіль,  розмальовану поверхню покривають лаком. Це необхідно для захисту фарби від агресивного зовнішнього середовища. Потім на авто ставляться пластмасові елементи, ущільнювачі. Останнім етапом доведення лакофарбового покриття є полірування. Вона згладжує поверхню, надаючи їй дзеркального блиску.

 Аерографія або вініл

Технологія наклейки вінілу також має ряд тонкощів. Вінілові наклейки широко використовується у виготовленні реклами. Зверніть увагу, по місту їздять тисячі маршруток і вантажних автомобілів з рекламними наклейками з вінілу. При цьому наклейка може займати всю поверхню авто. Корпоративні автомобілі також зазвичай «возять» на своїх бортах назву компанії, телефони та іншу інформацію. Ці координати набагато простіше і дешевше робити з вінілу.

 Аерографія або вініл


 Аерографія або вініл – плюси використання

 Аерографія.

 • Красиве, якісне зображення з використанням будь-яких фарб – від перламутру до хамелеона. Малюнок не старіє і не стирається з часом.
 • Широкі можливості технології. За допомогою аерографа можна намалювати все, що завгодно, в будь-якій якості і будь-якими квітами. Можна використовувати спеціальні добавки – люмінофор, для того, щоб малюнок світився в темряві. Можна використовувати кольори з переходом – хамелеон, і т.д.
 • Надійний захист автомобіля від угону. Вініл теж захищає, але його можна досить оперативно віддерти від авто. І тоді вийде все навпаки: шукатимуть авто з вініловими наклейками, а насправді наклейки вже нема?
 • Естетичне задоволення. Аерографія – це результат праці художника, який вкладає в автомобіль свою душу – намагається точніше відобразити задум, перенести створений ескіз на автомобіль.
 • Аерографія – це та ж картина, тільки не на полотні, а на автомобілі.

Вініл.

 • Відносно невелика вартість виготовлення плівки і наклейки її на автомобіль.
 • Обклеювання вінілом проводиться без розбору авто (зняття пластмассок і ущільнювачів), що значно прискорює процес.
 • Якщо малюнок набрид, можна замінити на іншу наклейку.

Аерографія або вініл – мінуси використання

Аерографія.

 • Велика трудомісткість процесу нанесення малюнка, а отже і ціна аерографії.
 • Страхування аерографії, на жаль, поки відбувається за високими тарифами, коли сума страховки в місяць доходить до половини вартості робіт з нанесення малюнка.

Вініл.

 • «Старіння» малюнка.  Більш швидке в порівнянні з аерографією вицвітання кольорів зображення на вінілі.
 • Після видалення наклейки – на лакофарбовому покритті автомобіля все одно можуть залишитися сліди.
 • Від сонця фарба автомобіля з часом вигоряє, а під наклейкою – ні.
 • Обмежені можливості по друку малюнка на плівці. Звичайно принтери та плотери нині пішли якісні, але машина ніколи не зможе замінити людину. Ручна праця цінувалася всюди і завжди своєю високою якістю і красою.

До речі можно комбінувати вініл і аерографію.

Одним словом, хочете виділитися – стати трішки краще за інших – зверніть увагу на аерографію. Якщо ж хочеться виділитися, але ціни на аерографію «кусаються» – можна використовувати вініл.