Аерографія люмінесцентною фарбою 1 комментарий

Аерографія люмінесцентною фарбою це мистецтво розфарбовування і малювання використовуючи аерограф

Аерографія люмінесцентною фарбою або лаком може здатися складною, але цікавою і унікальною, за умови, що це буде зроблено, дотримуючись певних правил і рекомендацій. Це унікальна технологія, до того ж збільшує безпеку і видимість на дорозі в темну пору доби. Щоб створювати аерографічні малюнки такою фарбою, спочатку потрібно їх виготовити.

Аерографія люмінесцентною фарбою

Для виготовлення люмінесцентної фарби потрібні:

 • Безбарвна або біла аерографічний фарба, або лак (наприклад, акрилові, емаль)
 • Розчинник (призначені для обраного типу лаку / фарби)
 • Фотолюмінісцентні пігменти.

Фотолюмінесцентні пігменти – що важливо знати

Фотолюмінесцентні пігменти – це не токсичний і не радіоактивний матеріал. Матеріал нового покоління у вигляді порошку, який має властивості світитися в темряві. Вони мають властивість поглинати, накопичувати і випромінювати світло, тому після 10-20 хвилин поглинання світла вони можуть світитися в темряві до 12 годин або більше. Такий процес поглинання і випромінювання світла може повторюватися нескінченно.

Фотолюмінесцентні пігменти в темряві світяться різними кольорами (в залежності від типу): жовто-зелений, блакитний, синій, жовтий, фіолетовий і т.д. На світлі колір пігменту зазвичай відрізняється від кольору світіння в темряві. Він може бути білуватий, блідо-жовтий, зелений, жовтий, рожевий, і т.д. Час світіння пігменту в темряві залежить від його типу. Деякі з них світяться лише від 2 до 4 годин, однак світіння інших пігментів може тривати до 12 годин. Коли яскравість слабшає, пігменти можна повторно «зарядити» на світлі – тоді знову починається процес світіння.

Аерографія люмінесцентною фарбою

Фотолюмінесцентні пігменти між собою відрізняються і за розміром частинок. Для аерографії рекомендуються пігменти, що складаються з особливо дрібних частинок, розмір яких до 30 мікрон. Слід зазначити і те, що ефективність світіння в темряві залежить від розміру часток – чим менше частки, тим блідіше світіння. В цьому випадку світіння можна збільшити, завдаючи на об’єкт не один, а кілька шарів люмінесцентної фарби або лаку.


Аерографія люмінесцентною фарбою – поради

Аерографія люмінесцентною фарбою це складний процес. Зроблена маса складається з дрібних частинок, які забивають розпилювач більше, ніж звичайні фарби для аерографії. Тому ця технологія вимагає більше часу і терпіння, і прочищати розпилювач треба частіше. Для того, щоб це відбувалося якомога рідше, нижче кілька порад, як цього уникнути:

 • Для виробництва люмінесцентної фарби або лаку використовуйте прозору або білу аерографічну фарбу або лак. Краще використовувати лак, так як він не забарвлює частинки пігменту.
 • Виготовляючи люмінесцентну фарбу або лак, не додавайте в суміш занадто багато фотолюмінесцентного пігменту. Пігмент має становити до 20 відсотків маси лаку або фарби за вагою. Наприклад, в 0,5 літра фарби рекомендується додати до 100 г фотолюмінесцентного пігменту. Додавши пігмент, додайте розчинник і добре перемішайте.
 • Зробивши фарбу або лак, спершу спробуйте їх розпорошення на папері. Коли висохне фарба або лак, перевірити світіння в темряві.
 • Рекомендуємо люмінесцентну фарбу використовувати з аерографом подвійної дії. Це дозволить домогтися більш ефективного розподілу фотолюмінісцентних частинок при розпиленні. Аерографом одинарної дії важче домогтися гарного і потрібного ефекту.
 • Люмінесцентну фарбу або лак напилювати тонким шаром по кілька разів (в залежності від бажаного ефекту). Якщо ви хочете, щоб світіння було блідим, треба наносити менше шарів, якщо більш яскравим – більше шарів.
  Щоразу перед нанесенням нового шару люмінесцентної фарби або лаку – прочистити розпилювач. Це допоможе запобігти засмічення.
 • Після закінчення фарбування люмінесцентними фарбами, поверхню покриваємо лаком.

Аерографія люмінесцентною фарбою

Також можна використовувати і інші типи аерографів. Виробляти фарбу в інших співвідношеннях, використовувати більші частки фотолюмінісцентних пігментів і т. д. Кожен повинен спробувати знайти свій власний спосіб з фарбування світиться аерографією.


 • Максим

  Не так вже й давно стало популярно та креативно розфарбовувати авто. Це придає автомобілю вишуканості та унікальності серед подібних моделей. Покриття авто люмінесцентною фарбою досить складний та довгий процес, але, на мою думку, воно того коштує, оскільки ваша машина буде ефектна як вдень так і вночі.