Аерографія люмінесцентною фарбою 1 комментарий

Аерографія люмінесцентною фарбою це мистецтво розфарбовування і малювання використовуючи аерограф

Аерографія люмінесцентною фарбою або лаком може здатися складною, але цікавою і унікальною, за умови, що це буде зроблено, дотримуючись певних правил і рекомендацій. Це унікальна технологія, до того ж збільшує безпеку і видимість на дорозі в темну пору доби. Щоб створювати аерографічні малюнки такою фарбою, спочатку потрібно їх виготовити.

Аерографія люмінесцентною фарбою

Для виготовлення люмінесцентної фарби потрібні:

 • Безбарвна або біла аерографічний фарба, або лак (наприклад, акрилові, емаль)
 • Розчинник (призначені для обраного типу лаку / фарби)
 • Фотолюмінісцентні пігменти.

Фотолюмінесцентні пігменти – що важливо знати

Фотолюмінесцентні пігменти – це не токсичний і не радіоактивний матеріал. Матеріал нового покоління у вигляді порошку, який має властивості світитися в темряві. Вони мають властивість поглинати, накопичувати і випромінювати світло, тому після 10-20 хвилин поглинання світла вони можуть світитися в темряві до 12 годин або більше. Такий процес поглинання і випромінювання світла може повторюватися нескінченно.

Фотолюмінесцентні пігменти в темряві світяться різними кольорами (в залежності від типу): жовто-зелений, блакитний, синій, жовтий, фіолетовий і т.д. На світлі колір пігменту зазвичай відрізняється від кольору світіння в темряві. Він може бути білуватий, блідо-жовтий, зелений, жовтий, рожевий, і т.д. Час світіння пігменту в темряві залежить від його типу. Деякі з них світяться лише від 2 до 4 годин, однак світіння інших пігментів може тривати до 12 годин. Коли яскравість слабшає, пігменти можна повторно «зарядити» на світлі – тоді знову починається процес світіння.

Аерографія люмінесцентною фарбою

Фотолюмінесцентні пігменти між собою відрізняються і за розміром частинок. Для аерографії рекомендуються пігменти, що складаються з особливо дрібних частинок, розмір яких до 30 мікрон. Слід зазначити і те, що ефективність світіння в темряві залежить від розміру часток – чим менше частки, тим блідіше світіння. В цьому випадку світіння можна збільшити, завдаючи на об’єкт не один, а кілька шарів люмінесцентної фарби або лаку.


Аерографія люмінесцентною фарбою – поради

Аерографія люмінесцентною фарбою це складний процес. Зроблена маса складається з дрібних частинок, які забивають розпилювач більше, ніж звичайні фарби для аерографії. Тому ця технологія вимагає більше часу і терпіння, і прочищати розпилювач треба частіше. Для того, щоб це відбувалося якомога рідше, нижче кілька порад, як цього уникнути:

 • Для виробництва люмінесцентної фарби або лаку використовуйте прозору або білу аерографічну фарбу або лак. Краще використовувати лак, так як він не забарвлює частинки пігменту.
 • Виготовляючи люмінесцентну фарбу або лак, не додавайте в суміш занадто багато фотолюмінесцентного пігменту. Пігмент має становити до 20 відсотків маси лаку або фарби за вагою. Наприклад, в 0,5 літра фарби рекомендується додати до 100 г фотолюмінесцентного пігменту. Додавши пігмент, додайте розчинник і добре перемішайте.
 • Зробивши фарбу або лак, спершу спробуйте їх розпорошення на папері. Коли висохне фарба або лак, перевірити світіння в темряві.
 • Рекомендуємо люмінесцентну фарбу використовувати з аерографом подвійної дії. Це дозволить домогтися більш ефективного розподілу фотолюмінісцентних частинок при розпиленні. Аерографом одинарної дії важче домогтися гарного і потрібного ефекту.
 • Люмінесцентну фарбу або лак напилювати тонким шаром по кілька разів (в залежності від бажаного ефекту). Якщо ви хочете, щоб світіння було блідим, треба наносити менше шарів, якщо більш яскравим – більше шарів.
  Щоразу перед нанесенням нового шару люмінесцентної фарби або лаку – прочистити розпилювач. Це допоможе запобігти засмічення.
 • Після закінчення фарбування люмінесцентними фарбами, поверхню покриваємо лаком.

Аерографія люмінесцентною фарбою

Також можна використовувати і інші типи аерографів. Виробляти фарбу в інших співвідношеннях, використовувати більші частки фотолюмінісцентних пігментів і т. д. Кожен повинен спробувати знайти свій власний спосіб з фарбування світиться аерографією.