Аерографія що світиться Типи фарб

Аерографія що світиться – яки види фарб застосовують для створення свілоефекту

Аерографія що світиться – незвичайний тип аерографії, який створює чудовий світловий ефект.
Аерографія, як і інші види мистецтв – розвивається. Для неї застосовуються фарби з вмістом флуоресцентних пігментів і люмінофорів. В статті обговоримо типи фарб що надають такий ефект.

Аерографія що світиться

Фарба що світиться (люмінесцентна, люмінофорна, світлонакопичувальні, самосвітяща фарба) – фарба, яка здатна самостійно світитися в темну пору без стороннього підсвічування. Головний принцип полягає в тому, що подібна фарба по принципу акумулятора вбирає в себе світло, та з часом віддає його в темноті на протязі 8-12 годин. Не кожна така фарба містить люмінофор, який, по суті, є пігментом, що забезпечує світіння в темну пору. В аерографії такими фарбами покривать не весь малюнок а окремі частини, підкреслюючи деяки риси малюнка. Чудово виглядае така фарба якщо використовується патриотична тема або абстракція. В залежності від цього застусовують той чи інший тип фарби що здатна світитися.


Аерографія що світиться Типи фарб

Люмінофор – речовина, яка, по суті, і забезпечує світіння в темряві. Наприклад, будь-яка фарба, що світиться – це суміш прозорого лаку і люмінесцентного пігменту. Тому люмінесцентний пігмент визначає якість світіння самої люмінесцентної фарби.
Флуоресцентна фарба (ультрафіолетова) – світиться тільки в променях ультрафіолетової лампи. Така фарба видає світіння тільки при наявності – ультрафіолетового світла. У такі фарби додають не люмінофори, а спеціальні флуоресцентні пігменти.

Пігменти додаються в порошкові фарби, а потім, в залежності від їх типу, нанесена картинка світиться при попаданні на неї світла або ж сама видає світлове випромінювання за рахунок люмінофорів, які протягом дня поглинають ультрафіолетові промені сонячного світла – заряджаються, а в темряві починають випромінювати світло.

Світловідбиваючі або світлоповертальні емалі. Принцип дії таких фарб в тому, що вони підсвічують тільки при попаданні на них світлового променя. Такі зображення ми бачимо на дорожніх знаках, дорожня розмітка і призначені вони для підвищення рівня безпеки.

Перламутрова фарба – фарба, яка переливається різними відтінками під променями сонця або іншого джерела світла. Дана декоративна фарба з перламутровим ефектом часто використовується для створення незвичайного малюнка на будь-якій поверхні, який грає і переливається перламутром при зміні кута огляду.

Фарби, що світяться повністю екологічно безпечні. Існують помилки, що вони радіоактивні або містять отруйний фосфор. Насправді ці фарби абсолютно нешкідливі, не випромінюють радіоактивні промені, а в їх склад, крім фарбувального пігменту входить оксид алюмінію і лантаноїди в якості активатора випромінювання. Фосфорні фарби також існують, але в аерографії вони не застосовуються. Люмінофор не викликає алергії, не дає ніяких випарів, при попаданні на шкіру просто змивається водою.