Аерограф плюється – причини

Аерограф плюється за якими причинами

Аерограф плюється при виконанні малюнка – існує сім основних факторів, які можуть приводити до цієї проблеми. Одже розберемо причини і спосіб усунення коли аерограф плюється.

  • Надто густа консистенція фарби. Капнути в бачок аерографа 2-3 краплі розчинника і перевірити роботу аерографа.
  • Аерограф забився. Зняти сопло і голку, ретельно прочистити деталі. Сопло може забиватися через невідповідність щільності фарби і його діаметра. Це нерідко призводить до того, що аерограф плюється. Тому, чим тонше сопло, тим легшою консистенцію фарби потрібно заливати в бачок.
  • Грудочки і сторонні домішки в фарбі. Процідити лакофарбовий матеріал крізь дрібне сито або подвійний шар капрону.
  • Недостатній або надмірний тиск. Встановити рівень тиску на 2 атм.
  • Занадто рідкий фарбувальний склад. Додати ще фарби для зменшення «водянистості» розчину.
  • Низька міцність кріплень елементів аерографа. Перевірити, чи все як слід закручено і при необхідності підтягнути з’єднання.
  • Зношений сальник, сопло або голка. Замінити деталі новими.

Аерограф плюєтьсяІнщі ситуації

Наприклад, якщо спостерігається пляма у вигляді павука з товстими лапками, то швидше за все, використовується надто рідка фарба або тиск повітря занадто великий. У разі, якщо аерограф плюється дрібними крапками, то це, навпаки, говорить про низький тиск чи густоту лакофарбового складу. Зверніть увагу на те, що консистенція фарби в ідеалі повинна нагадувати молоко.
За відгуками деяких користувачів, добре прочищає голку рідина Tamiya Airbrush CleanerАерограф плюється

Буває і такі ситуації, що промивка аерографа не допомагає, і він продовжує плюватися. У цих випадках може допомогти установка більш щільною прокладки на різьблення сопла. Якщо її неправильно підібрати, то протікання фарби забезпечено. Прокладка повина щільно прилягати, при цьому краще вибрати тефлонові, які довше служать і є більш стійкими по відношенню до агресивних фарб. Деякі умільці добувають такі маленькі сальники, розбираючи прості газові запальнички. Прокладку встановлюють, сопло прикручують, обрізають сальник по краях за розміром.

Профілактика та догляд за аерографом – гарантія довгострокової роботи.

Запобігти появі того, що аерограф плюється, і продовжити термін його служби дозволяє правильний догляд. Ось кілька корисних правил:

При заміні фарби очищайте бачок.
Після малювання відразу розбирайте і добре промивайте аерограф.
Прочищати пристрій від акрилових складів потрібно спеціальним засобом або спиртом.
Для очищення сопла використовуйте спеціально призначені для цього маленькі йоржики.