Аерограф – види і характеристики 2 комментария

Аерограф – загальна характеристика, устройство, переваги і недоліки

Аерограф це інструмент, яким здійснюється техніка нанесення малюнку на поверхню автомобіля. Це невеликий за розмірами інструмент, який розпилює лакофарбові речовини під повітряним тиском. Регулювання сопел в ньому дозволяє дуже точно промальовувати навіть дрібні деталі малюнка. Зовні такий прилад схожий на авторучку, яка оснащена додатковим балоном для фарби. Клапан для повітря в пристрої закриває його важіль, а під час натискання він відкривається, повітряний потік йде по корпусу, засмоктує фарбу і виштовхує її через сопло.

Якість нанесеною картинки залежить безпосередньо від якості аерографа, коректної підготовки ділянки поверхні, а також від досвідченості майстра з фарбування. Технологія фарбування за допомогою аерографа вже є досить поширеною і популярною. Вона дає можливість створювати малюнки, промальовувати другий план картинки і багато іншого. Зображення, створені за допомогою аерографа, відрізняються високою реалістичністю, об’ємністю і насиченістю кольору.

Під час використання пристрою можна використовувати відразу кілька типів барвників. Варто зазначити, що принцип роботи такого пристрою робить його схожим на побутової пульверизатор.

Однак є і особливості роботи апарату:

 • Налаштоване дуже точне калібрування розпилювачів (сопел).
 • Існує можливість налаштувати швидкість, насиченість фарби і інші параметри.

Більшість моделей мають однакову конструкцію незалежно від того, де розташований бачок для фарби. Окремі деталі можуть різнитися, проте це не впливає на принцип дії.

Найбільш поширені моделі аерографів, являють собою прилади незалежної подвійної дії, в яких забезпечується роздільне управління потоками повітря і фарби.

аерограф


Аерограф – устройство прилада

Всі моделі мають металевий корпус, всередині якого розміщені основні деталі і де відбувається змішування повітря і фарби.

Існують моделі аерографів з гравітаційною подачею фарби, в яких бачок для фарби розташований у верхній частині приладу, а також моделі з сифонной подачею фарби, в яких бачок для фарби розташований внизу. Бачки з сифонной подачею фарби кріпляться знизу і є знімними, що дозволяє використовувати різні фарби. Трубка на кришці бачка з’єднується з корпусом, і фарба по ній потрапляє всередину аерографа. Є моделі аерографів з можливістю застосовувати обидва типи подачі фарби.

аерограф

Однією з основних деталей аерографа є голка. Змінюючи її положення, можна регулювати кількість фарби, що розпилюється через сопло. Голка повинна бути розташована точно по центру сопла, інакше вона буде перешкоджати поширенню струменя фарби. Розташована всередині втулка утримує голку в правильному положенні. Ручка, яка прикручується до корпусу аерографа, захищає голку від пошкоджень. Положення голки регулюється гвинтом. Він дозволяє переміщати голку тільки тому при відхиленні пускового важеля. Перед тим як використовувати аерограф, переконайтеся в тому, що стопорная гайка встановлена правильно, інакше голка не буде втягуватися.

Клапан подачі повітря розташований в місці кріплення повітряного шланга, забезпечує подачу повітря в аерограф. Пусковий важіль з’єднаний з двома пружинами, що регулюють потоки фарби і повітря. При натисканні на нього відбувається відкриття клапана подачі повітря і регулювання його потоку: при відхиленні важеля назад голка втягується і фарба розпорошується. Пусковий важіль (тригер) – найважливіший елемент аерографа, він дозволяє регулювати товщину ліній, тиск повітря і ширину струменя.

Наводити важіль в дію слід дуже акуратно; оскільки він постійно знаходиться в русі, його легко пошкодити.

Аерографія

Аерограф -переваги і недоліки

Аерограф як інструмент для довговічного фарбування підходить якнайкраще, про що свідчать переваги його використання:

 • Можливість точкового або локального фарбування. Такий варіант дає вам можливість при виникненні подряпин і відколів фарби на аерографічних малюнках не займатися перефарбуванням картинки повністю.
 • Економія коштів. Вона проявляється в можливості коригувати сколені або подряпані місця, знову завдаючи на них потрібну кількість фарби.
 • Презентабельний зовнішній вигляд авто. Віддавши машину майстру по нанесенню аерографічних малюнків, ви отримаєте неповторну картинку, яка відразу ж зробить ваш автомобіль найпомітнішим і ефектним на дорозі.
 •  Машину з ексклюзивним малюнком, нанесеним за допомогою аерографа, ніхто не зважиться вкрасти – занадто велика ймовірність швидко її знайти.
 • Маскування дефектів. Якщо на вашому автомобілі присутні подряпини, невеликі вм’ятини або інші недоліки, помітні при нанесеному на них шарі звичайної фарби, робота аерографом вирішить цю проблему.
 • Можливість нанести тимчасову фарбу. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що аерографія не набридне вам згодом, можете завдати аерографом тимчасову картинку, взявши відповідні фарби.

Пристрій аерографа має і свої недоліки. До них відносять:

 • Цінова політіка. Якщо ви зважитеся купувати прилад, витратите чимало грошей.
 • Малюнок, нанесений таким чином, складно змінити – за це візьметься не кожен майстер, а ціна перефарбування може вас неприємно здивувати.

Поради по вибору аерографа

Діаметр голки, а також сопла. Вибирайте вироби з мінімальним діаметром від 0,15 мм, що дозволить наносити максимально тонкі лінії малюнка. Якщо ж вам потрібні малюнки з переважно великими деталями, можете взяти виріб діаметром від 0,4 мм.
Оснащення інструменту додатковими функціями. Багато моделей мають обмежувач подачі. Це дозволяє обмежувати розмір ліній, що запобігає виникненню нерівно забарвлених ділянок. Вбудований регулятор тиску стане в нагоді вам, якщо компресор пристрою варто далеко, а бігати до нього постійно немає бажання.
Якість інструменту, фірму-виробника. Потрібно купувати пристрій тільки відомих торгових марок в спеціальних магазинах, щоб уникнути неякісних приладів. Це в перспективі заощадить ваші кошти.

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 мыслей про “Аерограф – види і характеристики

 • Олексій

  Аерографія це красиво, але дуже рідко коли в тему і вже декілька століть, як немодно. Зазвичай це якісь незрозумілі мотиви, які не дуже красять машину. Хоча, якщо “картину” відвязати від автомобіля – може бути красиво.

 • Ольга

  Не погоджуюсь з Олексієм. Якщо ненавязливий малюнок, що на декілька тонів відрізняється від кольору авто і не по всьому кузові а в деяких місцях, здається здорово розбавить, наприклад, сірий колір.