Аквапланування – як його уникнути?

Чим загрожує аквапланування і як його уникнути? Основні причини ефекту

Аквапланування – це процес, при якому в дощову погоду між колесами автомобіля і дорожнім полотном утворюється водяний прошарок. В наслідок чого, шини втрачають зчіпні властивості, що призводить до значного погіршення керованості автомобілем. Які чинники провокують виникнення подібного ефекту? Як запобігти аварійним ситуаціям і забезпечити безпечну їзду в негоду? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши статтю рубрики Поради водію.

аквапланування
Аквапланування -основні причини

Мокра дорога, омита дощем, завжди таїть в собі певну небезпеку для водія. Тому в таких умовах слід керувати машиною максимально обережно, намагаючись об’їжджати глибокі калюжі.

  • Ефект аквапланування виникає в тому випадку, якщо при їзді під дощем ви перевищуєте швидкість і різко маневруєте.
  • Втрата контакту з дорогою часто відбувається з вини непродуманого малюнка протектора. При покупці шин обов’язково звертайте увагу на особливості їх конструкції.
  • Протекторний візерунок, позбавлений ефективних водовідвідних каналів, погано усуває воду з під колеса та втрачається контакт.
  • Аквапланування неминуче, якщо дороги покриті товстою водяною плівкою. Велику роль в цьому можуть зіграти не тільки рясні опади, а й проблемний стан дорожньої поверхні.Всі ці фактори часом доповнюють один одного і є взаємозалежними. Наприклад, наявність калюж на трасі не завжди говорить про те, що автомобіль обов’язково втратить контакт з дорогою. Щоб це сталося, досить обрати темпераментний стиль водіння і покришки з неправильним або стертим малюнком протектора. Доведено, що при швидкості 100 км / год навіть 1 мм водяного прошарку здатен викликати ефект аквапланування. Тому будьте уважні: намагайтеся об’єктивно оцінювати ситуацію на мокрій дорозі і своєчасно зменшувати швидкість руху.

Аквапланування, у чому небезпека такого ефекту?

Транспортний засіб, яке стикається з ефектом аквапланування, стає неконтрольованим. Покришки перестають реагувати на рульові команди. Якщо на слизькій трасі колеса частково схильні до нестабільного зчеплення, то при акваплануванні повністю зникає взаємодія шин з дорогою. Вода, проникаючи в поглиблення протектора, відштовхує гуму від дорожнього полотна. В результаті водієві доведеться мати справу з абсолютно некерованою машиною. Протектор, невстигає вчасно відводити воду з контактної зони, збільшує гальмівний шлях автомобіля і негативно позначається на стійкості коліс.

Як знизити ризик появи аквапланування?

  • В першу чергу вам потрібні якісні шини з грамотним малюнком протектора. Сьогодні виробники всіляко вдосконалюють будову автогуми, впроваджуючи технології, що перешкоджають акваплануванню. Добре відштовхують воду покришки, яки забезпечені глибокими водовідвідними канавками.
  • Експерти рекомендують направлений малюнок протектора, який часто називають дощовим. Ламелі, розташовані у вигляді «ялинки», сприяють тому, що вода швидко залишає робочу поверхню шини і йде на всі боки. Ефективно долає водяний шар протектор, оснащений поздовжніми канавками.

Пам’ятайте, що гума повинна оперативно витісняти воду – тільки так можна зберегти надійні зчіпні характеристики коліс в несприятливих кліматичних умовах.

  • Спостерігайте за станом автопокришок. Протектор зі стертим малюнком – вірний крок назустріч до аквапланування. Це пов’язано з тим, що зношена гума має канавки недостатньої глибини, через що вода швидко накопичується в зоні контакту з дорогою. Тому радимо завчасно міняти старі покришки на нові.
  • Зберігайте пильність, здійснюючи поїздку в дощовий день. Не захоплюйтеся швидкісною їздою на мокрій дорозі, яка вкрита калюжами.
  • Особливо підступні при русі в дощ рівні і гладкі траси. Насолоджуючись якісним дорожнім покриттям і комфортною їздою, водій розганяється, забуваючи про можливі наслідки.

аквапланування

Аквапланування все-таки виникло, що робити?

Ефект аквапланування, можна побороти декількома способами.

По-перше, не поспішайте різко повертати кермо і колеса. Інакше машину швидше занесе, і ви повністю втратите контроль над керуванням.

По-друге, не покладайтеся на гальмівну систему автомобіля. Слід повільно скидати оберти двигуна – так колеса поступово відновлять зчеплення з дорогою.

В інших випадках, щоб врятувати машину від аквапланування, рекомендується збільшити швидкість. Наприклад, даний метод можна застосовувати для автотранспорту з переднім приводом, який приймає перший «удар». Трохи прискоритися, чим ви не дозволите акваплануванню повністю поглинути ваш автомобіль.

Автопокришки, яки стійкі до ефекту аквапланування, це корисне придбання для сучасного автомобіліста.
Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *