Армовані гальмівні шланги для авто

Армовані гальмівні шланги – основні переваги

Армовані гальмівні шланги – основа надійної гальмівної системи та безпечної їзди. Тим, кому штатна гальмівна система здається недостатньо надійної, приходять на допомогу сучасні технології. Одним з популярних сьогодні видів гальмівної системи є установка армованих гальмівних шлангів замість оригінальних.

Армовані гальмівні шланги

Звичайні гальмівні шланги виготовлені з гуми, а армовані представляють собою двошарову конструкцію: всередині трубка з політетрафторетилену (іноді – з модифікованої гуми), а зверху – сталева оплетка. Є армовані шланги, які додатково також покриваються додатковим шаром пластика.

За рахунок своєї будови армовані шланги мають цілий ряд переваг перед звичайними гумовими:

  • Внутрішній шар з політетрафторетилену більш стійкий до агресивних рідин. Крім того, він абсолютно не пропускає повітря або рідину, тим саме забезпечуючи герметичність гальмівної системи.
  • Матеріали, з яких виготовлені армовані гальмівні шланги, не втрачають свої властивості в діапазоні температур від -70 до +270 градусів.
  • Сталевий “корпус” утримує незмінним перетин гальмівного шланга при підвищенні тиску. Таким чином збільшується ефективність гальмування.
  • Армовані га шланги не схильні до корозії, за рахунок чого термін їх служби збільшується.
Армовані гальмівні шланги – чи варто змінювати звичайні шланги на армовані?

Числені переваги армованих шлангів ще не означають, що їх в обов’язковому порядку потрібно ставити на кожен автомобіль. Найчастіше для повсякденної експлуатації автомобіля досить штатних гальмівних шлангів, так як вони цілком нормально справляються зі своїми функціями. Однак є ряд умов, при яких фахівці рекомендують поставити армовані гальмівні шланги.

  • Після установки в автомобіль нової гальмівної системи з більш високим тиском. Штатні гальмівні шланги можуть просто не витримати.
  • Якщо автомобіль експлуатується в тяжких погодних умовах.
  • Якщо автомобіль бере участь в гонках.
  • Якщо водій віддає перевагу динамічний і агресивний стиль їзди.

Напевно, досвідчені водії дуже добре знають про те, що коли ви тиснете на педаль гальма, досить велика частина Вашої енергії витрачається саме на те, щоб збільшити діаметр, тобто розтягнути, гумову гальмівну трубку, після чого вже почнеться реальне гальмування. Однак, це не тільки витрачає Вашу енергію, але і зменшує тиск всередині гальмівної системи. Таким чином, падає навіть інформативність системи: ви не завжди можете вгадати, як швидко відбудеться зупинка автомобіля і як сильно при цьому потрібно тиснути на педаль. Якраз таки від всіх перерахованих вище недоліків Вас і може вберегти гальмівна система з армованими шлангами. Адже коли Ви тиснете на педаль – Ваша енергія безпосередньо впливає на гальмівну систему, відразу ж зупиняючи автомобіль. Під роботу таких шлангів не доводиться підлаштовуватися, оскільки це вони підлаштовані під Ваш комфорт.

Стереотипи та міфи про властивості армованих гальмівних шлангів.

Армовані гальмівні шланги