Атермальне лобове скло як елемент тюнінгу.


 Атермальне лобове скло – що про нього необхідно знати?

Атермальне лобове скло з’явилось на автомобільному ринку відносно недавно. Ще не так давно, що таке атермальне скло, знали тільки ті автолюбителі, хто стежив за всіма ноу-хау і був шанувальником самого різного тюнінга. Однак з тих пір, як деякі компанії стали випускати машини з таким склом – починаючи з базової комплектації (наприклад, Opel монтує ними моделі Astra, Insignia, Vectra і Zafira), цікавість проникає в глибші шари спільноти автомобілістів.

Атермальне лобове скло

Хто вже знає про переваги атермального скла, при покупці нової машини намагаються внести їх до списку бажаного фаршу (якщо компанією вони передбачені). Ті, хто вже купив авто, і дізнався про новинку пізніше, йдуть на хитрощі: поки машина на гарантії, вказують не незначний дефект лобового скла і просять замінити його – але вже атермальним. Ну, а кому такий спосіб недоступний, просто замовляє за гроші.Технологія виготовлення атермального скла куди більш складна, вимагає високотехнологічного заводського обладнання  та володіння сучасними технологіями. Суть виробництва подібного скла – в додаванні до розплавленої скляної маси чітко вивіреної концентрації особливих присадок, в яких містяться оксиди заліза та іони срібла. Саме вони дають зеленуватий або блакитний відтінок готовому склу; через них же воно виглядає фіолетовим, якщо надіти поляризовані окуляри; і завдяки їм скло набуває свої особливі властивості.

Такий складний технологічний процес в результаті дає просто блискучі результати. У атермальному стклі закладений абсолютно різний принцип захисту від сонячного світла і перегріву салону автомобіля аніж тоновоної плівки.

Напилювання сприяє тому, що сонячні промені, проходячи крізь скло, не нагрівають його. Це сприяє також меньшому промерзанню і запітнінню скла в холодну пору року.  Таке скло зазвичай має зеленуватий або блакитний відтінок і маркування на склі «Overtinted» або “Tinted” в куточку.

Атермальне лобове скло

«Overtinted» і “Tinted” – це два різних типи скла за рівнем світлопропускання.

“Tinted” – досягає рівня в 81%, а «Overtinted» – у 78,5%.

Атермальне лобове скло – переваги.

Для чого призначено звичайне скло: для захисту від дощу, граду, вітру та снігу, допуску сонячного світла всередину приміщення (у нашому випадку – машини); воно убезпечує від морозів, запахів і пилу.

Звичайні тоновані стекла мають стандартну структуру і класичний хімічний склад. Ніякі додаткові компоненти в скляну масу не додають.

Все це притаманне і атермальному склу, але доповнюється ще деякими приємними бонусами.

Атермальне лобове скло – безліч корисних функцій

 • Скло не нагрівається і як в наслідок салон в спеку нагрівається значно менше.
 • Промені, проходячи через нього, не нагрівають приладову панель і кермо.
 • Набагато менше стають відблиски – як від сонця, так і від фар зустрічних машин.
 • Помітно знижується навантаження на кондиціонер або клімат-контроль (відзначається і зменьшення витрати палива – позначається економія на роботі кондиціонера).

Тоб-то це дає можливість автомобільному кондиціонеру працювати з меншим навантаженням, що в кінцевому підсумку призводить до економії палива. Однак не має сенсу розглядати атермальне скло, як альтернативу автомобільному кондиціонеру. Кондиціонер набагато ефективніше. А ось в комплексі: атермальне скло і кондиціонер ефект виходить істотним. І це незважаючи на те, що атермальне лобове скло коштує дорожче звичайного лобового скла.

 • взимку навпаки, атермальне скло утримуює тепло усередині салону – і грубка може працювати в більш спокійному режимі
 • замерзання скла, і запотівання знижуюється до зовсім малих величин
 • захист салону від вигорання
 • забезпечується комфортна середа у середині машини
 • атермальне скло міцніше звичайних
 • поглинається до 50% інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання
 • не спотворюється зображення та перенесення кольорів
 • скло відповідає всім державним стандартам

Атермальне лобове скло -недоліки:

 • висока ціна
 • встановлення на обмежену кількість моделей авто
 • ультрафіолетовий фільтр, нанесений на скло, блокує роботу радар-детекторів в салоні

Залежно від присадок, скло може мати і фіолетове забарвлення і таке скло водії радять не встановлювати. Антирадар на таке скло не встановиш бо працювати він не буде, оскільки фільтр дуже послаблює прийом. Доводиться тикатися по всьому склі в пошуках більш прозорого місця – і не факт, що знайдене буде поєднуватися з зручністю і не стане затуляти огляд. Як альтернативу в цьому випадку можливо встановлення радару, приймаюча частина якого монтується зовні.

Важливо знати, що багато продавців можуть видавати звичайне тоноване скло, або скло з нанесеною сонцезахисної смугою за атермальне лобове скло.

Оскільки багато водіїв слабко уявляють собі, що таке атермальне скло, з’явилася маса шахраїв, які продають усілякі підробки. Приміром, існує міф про те, що теплопоглинальне скло можна визначити за кольором: воно зелене або фіолетове.

Чим і користуються шахраї, називаючи атермальним тонованим склом – скло з сонцезахисної смугою, просто будь-яке «підфарбоване» автоскло, і реалізують такий витвір за відповідною ціною.  Щоб не поповнити собою ряди ошуканих, варто, по-перше, пам’ятати, що в умовах гаража виготовити таке скло просто неможливо.  Якщо ви замовили собі атермальне лобове скло перед установкою уважно огляньте своє замовлення: на ньому має бути маркування: або Overtinted, або Tinted.

Перший позначає відсоток світлопропускання в 78,5 одиниць, другий – у 81.

Оскільки «атермал» випускається тільки солідними фірмами, маркування буде обов’язково.

Розповіді про якісь обставини, за якими маркування відсутнє, говорять про те, що вам нав’язують підробку. І ще один надійний показник – кромка. Вона повинна бути гладкою та однорідною. Якщо видно сліди наклеєною плівки – знову ж таки, перед вами обманка. .

Атермальне лобове скло – у чому відмінність?

У процесі його виробництва в скляну масу вводяться спеціальні добавки, наприклад, оксид заліза або від інших металів. Саме введення в скло цих добавок надає матеріалу специфічні властивості і особливий відтінок. І залежно від того, суміш якого металу вводиться в скляну масу, скло набуває характерний колір і відтінок, особливо, якщо дивитися на нього під кутом. Подібний ефект пов’язаний зі спектральним розкладанням світла. Наприклад, якщо добавка зроблена на основі оксиду заліза, скло має фіолетовий відтінок.
Певною мірою внесення добавок із сплавів металів змінює міцність скла і його здатності протистояти сколів і ударів. Це пов’язано з тим, що всередину кристалічної решітки скла потрапляють частки металу і роблять кристалічну решітку більш міцною.

У чому ефект атермального лобового скла?

Основна частина нагріву салону автомобіля припадає на сонячне випромінювання.

Загальновідомий факт, що сонячне світло складається з двох видів випромінювань: ультрафіолетового,інфрачервоного.

Якщо звичайне скло з успіхом справляється з ультрафіолетовим випромінюванням, затримуючи його, то інфрачервоне випромінювання проходить через просте скло абсолютно вільно і є основним джерелом нагрівання. Атермальне лобове скло затримує інфрачервоне випромінювання, частково відображаючи його у зворотному напрямку, частково розсіюючи. Таким чином, в салон автомобіля потрапляє значно менше сонячного світла, як ультрафіолетового, так і інфрачервоного спектру випромінювання. Але слід розуміти, що абсолютного захисту немає і бути не може.

Аналогом покупки атермального скла є атермальна плівка. Вона складається більш, ніж з 200 шарів, не містить металу і тому більш вигідна для тих водіїв, які часто користуються в салоні мобільними телефонами, радіо і навігаторами.
Плівка має різний окрас – від абсолютної прозорості до хамелеона.

Крім того, зручна рулонна фасовка дозволяє придбати плівку не тільки для лобового скла, але також і бічних стекол.
Атермальна плівка є альтернативою для тих моделей машин, які не пристосовані для установки атермального скла. Вона не вимагає особливих навичок для нанесення і робота з нею не займе багато часу.