Безпечне водіння в тумані Порада водію

Як зробити безпечне водіння в тумані

Деякі водії вважають, що панацея від такого природного явища як туман, є включення протитуманних фар, та гарантує водію безпечне водіння в тумані. Але це не все, що Вам потрібно знати про водіння в тумані.

безпечне водіння в тумані

Незалежно від пори року, потрібно розуміти, наскільки небезпечно водити машину в туман коли видімість дороги обмежена. Краще в туман не їздити, але коли він застає вас в дорозі, слід знати запобіжні заходи для безпечної подорожі. Наші поради водію, допоможуть Вам доїхати БЕЗПЕЧНО до місця призначення.

Якщо в дорозі Вас застав туман, то рекомендуєм звернути особливо увагу
на ряд речей.

Перевірте стан машини. Переконайтеся в справність всієї оптики, особливо стан задніх і передніх протитуманних фар. Кращій варіант встановити ззаду автомобіля універсальний лазерний стоп сигнал який спріяє збільшенню безпеки на дорозі.

Перевірте стан двірників, переконайтеся, що омивач вітрового скла наповнений миючої рідиною.

Ваші знання як правильно проводити коригування вентиляціі  та кондиціонера, допоможуть швидко впоратись з очисткою салона автомобіля від конденсата що спричиняє туман. Включений кондиціонер добре осушує кабіну, робить очистку від туману більш ефективним заходом, тому він завжди має бути в справному стані.

Обережність та уповільнена їзда в туман – запорука безпеки

Ще з автошколи ми вчили що найбільша небезпека від туману – обмежена видимість яку він спричиняє. Це значно знижує шанси швидко відреагувати на дорогу, випадкові перешкоди. Навіть досвідчений водій, потрапивши в пастку тумана, не завжди зможе своєчасно відреагувати на небезпеку. Тому перше правило, що потрібно зробити, це знизити швидкість. Також важливо зберігати достатню дистанцію між автомобілями.

Обов’язково використовуйте фари ближнього світла, оскільки ходові вогні не досить добре висвітлюють об’єкти. Включене дальнє світло не дасть бажаного результату, навпаки знижує видимість та засліплює інших учасників дорожнього руху.

Якщо є передні, задні протитуманні фари, сміливо включайте їх щоб позначити свою присутність. На то вони якраз і призначені. Не забувайте відключити всю протитуманну оптику коли туман розсіється і огляд проясниться. Майте повагу до інших водіїв – протитуманні фари надзвичайно яскраві, засліплюють і подразнюють очі інших автомобілістів.

Пам’ятайте безпечне водіння в тумані збереже життя Вам і іншим учасникам руху.