Вентиляція і опалення ланос 1 комментарий

Вентиляція і опалення Ланос, Sens – принцип дії 

Вентиляція і опалення Ланос, Sens – який принцип дії, як проводити коригування при зміні погодних умов щоб керувати автомобілем було зручно та безпечно? Ці дії повинен знати кожен водій але на жаль, не всі водії вміють правильно проводити коригування розберемо ці питання в статті.

Для регулювання температури повітря в салоні використовується система змішування холодного і гарячого повітря. Величина подачі повітря в салон визначається швидкістю обертання вентилятора. Вентилятор може бути включений навіть на ходу автомобіля. Холодне або тепле повітря надходить в зону ніг пасажирів заднього сидіння через вентиляційні отвори, розташовані під передніми сидіннями.

Вентиляційні решітки

Вентиляція і опалення ланос

1Вентиляційна решітка бокового скла. 2 Бокова вентиляційна решітка. 3 Центральна вентиляційна решітка.

Повітря може надходити в салон через центральні ( 3 ) і бічні вентиляційні решітки ( 1, 2 ) розташовані на панелі приладів. Потік повітря з решіток регулюється як в горизонтальній, так і у вертикальній площині за допомогою важелів.

Вентиляція і опалення ланос

1 Регулятор температури повітря. 2 Перемикач режимів роботи вентилятора. 3 Регулятор розподілення повітря. 4 Регулятор надходження повітря в салон. 5 Вимикач електрообігріву заднього скла.

1 Регулятор температури повітря.
Забезпечує плавну зміну температури повітря, що надходить в салон автомобіля. При цьому зовнішнє повітря може підігріватися або направлятися в салон без змінення температури.

2 Перемикач режимів роботи вентилятора.
Призначений для регулювання швидкості обертання вентилятора. Всього передбачено чотири робочих положення перемикача, які відповідають чотирьом ступеням обертання вентилятора.

4 Регулятор надходження повітря в салон.
Системи вентиляції та опалення повітря можуть працювати в двох режимах – звичайному (з надходженням в салон свіжого зовнішнього повітря) і в режимі рециркуляції, коли доступ повітря в салон ззовні припиняється. Режими перемикаються за допомогою регулятора надходження повітря в салон.
Режим з надходженням зовнішнього повітря.

Вентиляція і опалення ланосВ даному режимі свіже повітря надходить з атмосфери в салон автомобіля під дією вентилятора або тільки швидкісного напору (якщо нагнітач не працює). Режим використовується для нормальної вентиляції та опалення повітря в салоні в звичайних умовах експлуатації.
Режим рецеркуляціі повітря.

Вентиляція і опалення ланос
Особливістю режиму рецеркуляціі є припинення доступу в салон зовнішнього повітря. При цьому повітря циркулює по замкнутому контуру без обміну з атмосферою.
Використовуйте режим рецеркуляціі при русі по сильно запиленої місцевості або в щільному транспортному потоці, щоб уникнути попадання в салон авто пилу і загазованого повітря. Цей режим може бути також корисний для швидкого підвищення температури повітря в салоні.

Не слід використовувати режим рециркуляції повітря тривалий час. У салоні стає душно. Збільшення вологості повітря в салоні призводить до запітніння скла, що погіршує огляд. Включайте режим рециркуляціі тільки на короткий час.
Вентиляція і опалення Ланос, Сенс – регулятор розподілу повітря

3 Регулятор розподілу повітря.
Дозволяє встановлювати бажаний режим розподілу повітря яке надходить в салон. Рукоятка регулятора розподілу повітря може знаходиться в будь-якому з п’яти положень, позначених відповідними символами.

А Вентиляція верхньої зони – повітря надходить в салон через центральні і бічні вентиляційні решітки.Вентиляція і опалення ланос

 

Б Дворівнева вентиляція – повітря надходить в салон одночасно через центральні і бічні вентиляційні решітки, а також направляється через нижні вентиляційні отвори в зону розташування ніг переднього пасажира і водія.

Вентиляція і опалення ланос
В Вентиляція нижньої зони – повітря в основному, надходить через нижні вентиляційні отвори в зону ніг переднього пасажира і водія. Невелика кількість повітря йде на обдув вітрового і бічних стекол.

Вентиляція і опалення ланос
Г Вентиляція нижньої зони і обдування скла – повітря надходить через нижні вентиляційні отвори в зону розташування ніг переднього пасажира і водія. Одночасно повітря спрямовується через верхні вентиляційні сопла і решітки на обдув вітрового скла і бічних стекол передніх дверей.

Вентиляція і опалення ланос
Д Обдув скла – повітря спрямовується до сопел обдування вітрового скла і до вентиляційних грат обдування бічних стекол передніх дверей.

Вентиляція і опалення ланос

Вентиляція і опалення Ланос, Сенс – вентиляція та максимальний режим опалення

Вентиляція. Зовнішнє повітря надходить в салон через центральні і бічні вентиляційні решітки.

 • Регулятор надходження повітря в салон (4) знаходиться в лівій зоні.
 • Регулятор розподілу повітря знаходиться в положенні А або Б.
 • Регулятор температури повітря (1) знаходиться в блакитний зоні.
 • Перемикач режимів роботи вентилятора (2) в будь-якому положенні.

Максимальний режим опалення.

Регулятор надходження повітря(4) знаходиться в правій зоні.
Регулятор розподілу повітря знаходиться в положенні В.
Регулятор температури повітря (1) повернуте в крайнє положення (червона зона).
перемикач режимів роботи вентилятора (2) знаходиться в положенні 4.

Не використовуйте максимальний режим опалення тривалий час. У цьому випадку повітря в салоні стає вологим і несвіжим. Можливо запотівання скла. Якщо на склі  сконцентрувалася волога, вимикайте режим рециркуляції. Максимальний режим опалення слід включати тільки короткочасно, наприклад, для швидкого прогрівання салону. Після досягнення комфортної температури в салоні відразу ж включайте нормальний режим опалення.

Нормальний режим опалення.

 • Регулятор надходження повітря (4) в салон знаходиться в лівій зоні.
 • Регулятор розподілу повітря знаходиться в положенні В або Г.
 • Регулятор температури повітря (1) знаходиться в червоній зоні.
 • Перемикач режимів роботи вентилятора (2) за бажанням.

Обдування скла.

 • Регулятор надходження повітря в салон (4) знаходиться в лівій зоні.
 • Регулятор розподілу повітря знаходиться в положенні Г або Д.
 • Регулятор температури повітря (1) знаходиться в червоній зоні.
 • Перемикач режимів роботи вентилятора (2) за бажанням.

Не вмикайте регулятор розподілу повітря в положення Г і Д коли погода волога. При надходженні в салон холодного повітря (обігрівач вимкнений) різниця температур навколишнього повітря і вітрового скла може викликати конденсацію вологи на поверхні скла, що призведе до погіршення умов огляду з автомобіля.

Велику роль в нормальній вентиляції салону автомобіля відіграє фільтр салону.