Вибираємо антифріз для автомобіля


Вибираем антифріз для автомобіля. Чи впливає колір анифрізу на роботу механізмів авто?

Як ми вибираємо антифріз щоб і влітку не закипав, і взимку не замерз? Як класифікується антифриз і за якими критеріями його необхідно вибирати? На ці питання спробуємо дати відповідь. Антифризи бувають різними за складом і по-різному впливають на машину. Кожен водій переконався в цьому на власному досвіді. У продажі зараз зустрічаються охолоджуючі рідини різних кольорів. Не тільки кольором, але й змістом вони відрізняються один від одного. Вся справа в спеціальних присадках, які запобігають виникненню корозії.Сам колір антифризу ніяк не впливає на роботу всіх механізмів і систем авто. Але виробники намагаються зробити свою продукцію яскравою. Навіть є такі види антифрізу що світиться в темряві. У цьому допомагають флуорісцентні добавки. В такий спосіб виробник допомогає Вам визначити в якому саме місці підтікає антифріз. Для цього досить посвітити на днище машини спеціальними ультрафіолетовим світлом.

Антифриз можна купити як в готовому вигляді, так і концентрат. Його правильно розводити 1: 1. Якщо Ви вирішили долити новий антифриз іншого кольору, то не варто цього робити, адже кожен з них містить свої домішки. А таке змішування тільки погіршить роботу двигуна. Не всі компанії-виробників антифризів дозволяють змішувати свою продукцію різних кольорів.

Вибираємо антифріз

Вибираємо антифріз за групою класифікації

Антифризи поділяються на такі групи:

Гібридний або G11 – найчастіше антифризи цієї групи мають блакитний або зелений колір. Цей антифриз складається з органічних і неорганічних компонентів і періодичність їх заміни становить 2 роки.
Карбоксилатний або G12 – як правило, це антифризи червоного кольору, рідше рожевого і фіолетового. Він містить карбоксилатні інгібітори, які створюють захисну плівку в місцях виникнення корозії. На такому можна без проблем їздити до 5 років.
Лобрідний G12 plus – практично те ж саме що і G12. Складається він з мінеральних інгібіторів з органічною основою, органічних кислот і силікатів. Якщо залити такий антифриз в новий автомобіль, то він не матиме обмежень за часом використання. Працює він досить просто: на всіх деталях системи охолодження він створює найтоншу плівку, що запобігає виникненню корозії. Антифризи цієї групи можна змішувати з іншими групами.

Стандарт G13 мало чим відрізняється від класу G12 +, однак у даному випадку при виробництві використовуються більш дорогі технології. Як правило, використання таких рідин доцільно в форсованих моторах авто і мотоциклів. На відміну від попередників, має більш високі характеристики теплоємності і теплопровідності.

Настав час міняти антифріз

В процесі експлуатації антифриз змінює свій колір. Це відбувається через накопичення іржі та іншої накипу. Якщо Ви помітили, що колір охолоджуючої рідини досить сильно змінився, то це означає що дуже багато різних відкладень утворилося при роботі двигуна. Досвідчені водії намагаються хоча б два рази на рік (навесні та восени) перевіряти стан охолоджувальної рідини і при необхідності міняти її. Але не просто злити і залити новий. Перед тим, як заливати новий, необхідно ретельно очистити всю систему від залишків старого антифризу. У продажу є спеціальні присадки, які зазвичай додають для очищення системи охолодження. Після того, як злили антифриз, заляйте дистильовану воду. Бажано день-два поїздити на ній, змінюючи її час від часу. Так очиститься вся система і Ви зможете залити нову охолоджуючу рідину.

Коли вибираємо антифріз обов’язково вивчайте сертифікати якості на нього і довіряйте відомим виробникам даного товару. Це дозволить уникнути неприємностей. Сьогодні замовити дану продукцію можна через інтернет, що вигідно і зручно. Кожен автомобіль не може нормально функціонувати без якісної охолоджуючої рідини, тому знайдіть найбільш підходящу для своєї машини і насолоджуйтеся комфортною їздою.