Вибрати відеореєстратор для автомобиля

Вибрати відеореєстратор для автомобиля – по яким крітеріям вести підбір

Вибрати відеореєстратор якщо знаєш яким критеріям відповідає сучасний відеореєстратор не так вже і важко. Сьогодні, коли ДТП трапляються не тільки завдяки випадку, але і шахрайським схемам, пристрої відеофіксації стають  необхідними атрибутами дорожнього життя, а значить, питання, як вибрати відеореєстратор для автомобіля в 2016 році ставлять в розряд найважливих. Згадаємо основні критерії, за якими повинен здійснюватись вибір подібних пристроїв. Вибрати відеореєстратор Вам допоможе ця стаття.

Дозвіл запису

Вибрати відеореєстратор
Дозвіл відеореєстратора – найважливіша його характеристика, адже від того, наскільки добре записана «картинка» з дороги, залежить наскільки детально можна буде розглянути при відтворенні все її обставини, що нерідко грає вирішальну роль при здійсненні ДТП. Дозвільна здатність вимірюється в точках (пікселях). Ця величина відображає фактичний розмір і чіткість зображення. Чим вище дозвільна здатність, тим краще і чіткіше отримується відеоінформація. Однак якісне зображення передається не тільки за рахунок дозволу. На цю характеристику також впливають параметри матричного і оптичного модульного механізму. Щоб сигнал був плавним і безперервним, поряд з дозволом рекомендується звертати увагу на швидкість запису.

На сьогоднішній день дозвіл відеозапису може бути наступних видів:

  • SD (роздільна здатність становить 720х576 пікселів)
  • HD (1280х720 пискля)
  • Full HD (роздільна здатність дорівнює 1920х1080 пікселів)
  • UHD (3840х2160 або 7680х4320 пікселів). Даний параметр у відеореєстратора не зустрічається через відсутність повномасштабної зйомки.

Для відеореєстратора використовуються формати дозволу SD, HD і Full HD. У деяких моделях зустрічається дозвільна здатність Super HD, величина якої становить 2304х1296 пікселів.
Відеореєстратор, який має дозвіл HD, відрізняється високою чіткістю. Формати Full HD і Super HD є лише різновидом лінії High Definition. Дозвільних здібностей краще, ніж High Definition, для відеорегістрірующего обладнання годі й шукати. Звичайно, картинка з них «важить» багато, але, повірте, це того варто. Тим більше, що питання недостатнього обсягу пам’яті практично у всіх сучасних відеореєстраторах вирішуються дуже швидко – шляхом встановки SD і microSD карт – носій інформації.

При високій роздільної здатності реєстратор може розпізнавати обличчя і номерні знаки автомобілів навіть в умовах відсутності освітлення.

 

Головне, щоб ця величина відповідала дійсності. Деякі пристрої такого типу при виконанні зйомки не відповідають зазначеним стандартам. Поряд з дозвільною здатністю відеореєстратора, головну роль грає швидкість запису. Ці два параметри є нерозривними. Тому, вибираючи відеореєстратор, свою увагу приділяйте лише моделям з максимальною роздільною здатністю: HD (1280 × 720) і Full HD (1920 × 1080).

Формат HD для відеореєстратора вважається одним з оптимальних варіантів зйомки. В даному випадку передається сигнал є чітким. З дальності до 10 метрів можна розпізнати реєстраційний номер попереду рухомого транспортного засобу.

Носії інформації

Компактність відеореєстратора, з флеш-картою, пояснюється відсутністю вбудованої системи віброзахисту, якою оснащені реєстратори з жорсткими дисками. При цьому, як правило, чим більший об’єм карти, тим довше термін її служби. Стандартними носіями є карти пам’яті SD або Micro SD (T-flash). Також слід врахувати, що карти SD доступні за ціною, ніж Micro SD при однаковому обсязі.

Основні переваги жорстких дисків в порівнянні з флеш-пам’яттю полягають в їх великої місткості і довговічності зберігання даних. Якщо тряска на поганій дорозі відеореєстраторам з жорстким диском зовсім не страшна завдяки вбудованому в реєстратор віброзахисту, то при мінусовій температурі жорсткій диск неодмінно дасть збій.

Чутливість матриці

Два слова, які не говорять незнаючому людині нічого. Взагалі ж, цей параметр визначає якість запису в темний час доби, тому знову ж таки, чим вище діапазон ISO, тим краще.
Чутливість вимірюється в люксах, чим менше тим краще. Мінімальна освітленість (від 0.01 до 5.0 лк)
Мінімальна освітленість визначається чутливістю камери, від цього параметра залежить здатність камери знімати при поганому освітленні. Чим менше мінімальна освітленість, тим краще камера може працювати в темний час доби. Камери з нормальною чутливістю можуть працювати при освітленості від 2 до 5 лк, з підвищеною – від 0.1 до 0.5 лк.
Деякі виробники заявляють, що камера може функціонувати навіть при освітленості 0 лк. Це означає, що відеокамера здатна працювати в інфрачервоному спектрі.

Однак оцінювати чутливість матриці краще не по цифрам, зазначеним виробником, а по реальному відео-записом, записаному ввечері / вночі. Чим менше на цьому відео різних шумів і перешкод, тим краще чутливість і, відповідно, відеореєстратор.

Швидкість запису

Ще один важливий критерій у виборі відеореєстратора. Визначає його частоту зміни кадрів, яка у сучасних пристроїв відеозапису дорожньої обстановки може складати 25, 30 і навіть 60 кадрів в секунду. Відстежувати цей критерій знову ж краще не за характеристиками моделі, а по реально записаному цим пристроєм відео. Причому таких відео повинно бути, бажано, два: одне, зняте в денний час, інше – в нічний.

Кут огляду об’єктива

Вибрати відеореєстратор

Чим більше кут огляду об’єктива, тим більшу площу він охоплює, тому для відображення повної «картини» рекомендуємо купувати відеореєстратори з кутом огляду об’єктива не менше 120 градусів.Вид кріплення

На сьогоднішній день кріпиться до скла відеореєстратор може лише двома способами: на скотч і на присоску. У першому випадку пристрій максимально захищено від падінь, у другому – має набагато більше шансів зняти максимально інформативне відео, а оскільки саме воно є головним завданням будь-якого відеореєстратора, вибір очевидний. Хоча, звичайно, ніхто не виключає варіант подвійного кріплення – воно взагалі ідеально в усіх сенсах.

ЖК-дисплей

На жаль, не у всіх моделях він присутній, хоча плюси його наявності на обличчя.
З його допомогою можна більш грамотно встановити відеореєстратор, особливо у випадках демонтажу на тривалих парковках.
Наявність екрану дозволяє «програти» відзняте відео, як то кажуть, тут і зараз, що особливо важливо, коли потрібно довести необгрунтованість претензій і свою правоту.

G-сенсор або датчик удару

Свого часу наявність такого G-сенсора вважалася новомодної «фішкою», проте технології розвиваються, стають доступнішими. І ось сьогодні датчиком удару наділене більшість моделей відеореєстраторів, представлених сьогодні на ринку.
Як він працює? Все гранично просто. Як тільки машина різко гальмує, стикається з чимось, G-сенсор посилає системі про це сигнал. Та реагує на це перенесенням щойно знятого відеофайлу в спеціальну папку, захищену від перезапису. В результаті, навіть при продовженні руху, інформації про подію буде збережена.
Примітним є і те, що спрацьовує датчик навіть на припаркованих авто з вимкненим відеореєстратором: як тільки такий автомобіль отримує удар, запис відео тут же включається в автоматичному режимі.

Функція безперервного, циклічного запису

Циклічна запис – найпоширеніший варіант серед бюджетних пристроїв. Її головна особливість полягає в тому, що при заповненні карти пам’яті, всю нове відео пристрій записує поверх старого, яке в свою чергу безслідно зникає. Погодьтеся, це не завжди зручно, тому дорожчі, моделі ведуть не циклічну, а безперервний запис: відео пишеться до тих пір, поки для нього є місце на мапі, як тільки вона закінчується, власник для продовження відеореєстрації руху повинен або вставити нову карту, або примусово очистити стару.
Автоматичний початок запису при включенні запалення.

Ще один обов’язковий аспект в питанні, як вибрати відеореєстратор для автомобіля.

А тепер про те, що може ще бути присутнім в відеореєстраторові – необов’язково, але бажано.
Додаткові можливості.

Кілька камер

Як уже зазначалося вище, технології не стоять на місці, тому простим однокамерним реєстраторам сьогодні все частіше складають конкуренцію реєстратори багатокамерні (з 2 і навіть 3 камерами): одна камера у них «дивиться» вперед, друга – назад, а третя (якщо присутній ) – в салон автомобіля.

GPS-модуль

Вибрати відеореєстратор

GPS-модуль – відеореєстратора найчастіше дозволяє отримувати інформацію про поточне місцезнаходження автомобіля у вигляді його координат. Обидві величини можуть виводитися на екран пристрою, крім того вони можуть бути записані поверх відео разом з датою і часом. Крім цього, дана інформація записується в спеціальні файли, які найчастіше знаходяться поруч з відповідними відео-файлами. Відеореєстратор з GPS-модулем зможе не тільки показати, що сталося, а й дати чіткі координати місця ДТП, а також відобразити швидкість руху в момент аварії, довівши тим самим або спростувавши дотримання швидкісного режиму. З початком експлуатації GPS-модуль може ловити супутники довше хвилини, але з наступним введенням в дію сигнал буде опрацьовано швидше.

Є сенс підключати реєстратори ні до прикурювача, але, до постійного джерела живлення. Тоді після декількох хвилин стояння, активізується паркувальний режим. Такі відеореєстратори самі перевтілюються в камери стеження. Їх записи ведуться не постійно, а лише при спрацьовуванні вбудованих датчиків удару. Іноді для такої опції потрібно докупити опціональний CVR / DPC-кабель, з блоком контролю напруги, що відключає реєстратор, якщо акумулятор почне сідати.

Не корисна опція.

Марною опцією в відеорегістратарах можна назвати світлодіодне підсвічування, яка, зі слів виробників, дозволяє поліпшити якість «нічний» зйомки, а насправді цього не робить, тому названа опція – лише простий маркетинговий хід, який вам абсолютно не потрібен.

Вибрати відеореєстратор – розшифровка позначень.
Спираючись на загальні критерії вибору, власні переваги, фінансові можливості, вибрати відеореєстратор стає простіше. Ця інформація допоможе Вам вибрати сучасний відеореєстратор.Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *