Вибрати дроти для прикурювання авто

Як вибрати дроти для прикурювання автомобіля, які вимоги, характеристики

Вибрати дроти для прикурювання Вам допоможе ця стаття, але спочатку розберемося з основними характеристиками, якими повинні володіти якісні пускові дроти.та які вимоги до пускових дротів. Пускові дроти (або як їх ще називають – дроти для “прикурювання” автомобіля) зазвичай використовують для подачі стартового струму на клеми розрядженого акумулятора автомобіля. Джерелом струму (іншими словами – “донором”) в таких випадках, як правило, виступає інший автомобіль, або повністю заряджена акумуляторна батарея.
Найчастіше необхідність в проводах для прикурювання виникає при низьких температурах повітря, а також після тривалих стоянок автомобіля, що спричиняє саморазряд АКБ.
Для того, щоб вибрати дроти для прикурювання, вони повинні відповідати певним критеріям і технічним характеристикам.

вибрати дроти для прикурювання
Перш за все увагу слід звернути на наступні моменти

Який перетин проводів (їх діаметр).
Матеріал, з якого вони виготовлені.
Якість виготовлення.

Відомо, що чим більше перетин дроту, тим меншим опором він володіє, і, відповідно, в ньому відбувається менше втрат струму і напруги. Перетин проводів для прикурювання має відповідати обсягу двигуна автомобіля: чим більше літраж, тим потужніше стартер і, відповідно, більше споживання струму. Чим товщі дроти для прикурювання, тим більшу силу тока вони здатні витримати.
Мінімальна площа перетину проводів для прикурювання автомобілів з об’ємом двигуна до 1,5 л повинна становити 16 мм2 (діаметр приблизно 4,5 мм), а оптимальна – в межах 70 мм2 (діаметр 9,5 мм). Останніх досить для більшості моделей легкових автомобілів і кросоверів.
Кращий матеріал для виготовлення проводів – це, безумовно, мідь, так як вона володіє найменшим опором серед інших матеріалів. Тому вибирати слід дроти для прикурювання виготовлені з багатожильного мідного дроту.
Якість виготовлення пускових проводів можна визначити по місцях з’єднання затискачів з проводами. Кінці проводів зазвичай закладаються в потужні затискачі типу “крокодил” – це по праву вважається самим “слабким” вузлом у всій конструкції.

Показники втрати напруги

З’єднання кінців пускових проводів з зажимами обов’язково повинно бути пропаяне, щоб в місцях з’єднання через підвищений опір не було втрати напруги (звичайного обтиску для цього не достатньо).

Допустимими показниками втрати напруги в проводах для прикурювання довжиною 1,5 метра складають:

  • 1,2 В при струмі до 100А;
  • 2,3 В при силі струму 200А.

Чим дроти коротше, тим буде менше їх опір. Оптимальна довжина проводів для прикурювання становить від 1,5 до 2,5 метрів.
Найкраще вибирати дроти, які мають”крокодили” та нанесена изоляция. В такому випадку вони будуть менше грітися і іскрити. Наявність гострих “зубів” на затискачах також бажано для найкращого контакту з клемами акумулятора.
Ізоляція пускових проводів повинна бути зроблена з морозостійкої гуми або силікону (вона повинна бути міцна, але м’яка, і не кришилася на морозі).

Оскільки під гумовою опліткою активно йде процес окислення, то краще вибирати пускові дроти з  ізоляцією на силіконовій основі.

З метою безпеки (щоб уникнути помилки при підключенні) дроти для прикурювання зазвичай випускають двоколірними. Для з’єднання плюсових клем прийнято використовувати червоний провід, а для мінусових – чорний.

Як не купити “ліві” дроти для прикурювання

Сьогодні ринок наповнений готовими комплектами проводів для прикурювання, більшість з яких не має назви, або маркування, не завжди вдається навіть визначити виробника комплекту.
Відсутність подібної інформації, і навіть зайва низька ціна товару мають насторожити покупця, так як деяки виробники зменшують товщину мідної жили та збільшують товщину ізоляції. Якщо вам “пощастило” придбати саме такі дроти, то запуск двигуна від “донора” потрібно проводити не відразу, а тільки після того, як ваш акумулятор трохи підзарядиться. При спробі запустити двигун відразу такі дроти просто можуть згоріти.

Дроти для прикурювання краще придбати і возити з собою. Нехай вашій машині вони і не знадобляться, але з їх допомогою ви зможите допомогти комусь іншому в складній ситуації.