Видалення подряпин пластика салону автомобіля.


Видалення подряпин пластика салону автомобіля за допомогою фена, запальнички, спеціального олівця, поліруючої пасти та видалення глибоких подряпин.

Видалення подряпин пластика салону автомобіля не є вже таким надважким завданням, в статті поговоримо про можливі та засоби усунення подряпин. Зовнішній вигляд салону автомобіля має таке ж значення, як і стан лакофарбового покриття. Якщо на пластиці салону авто є різні подряпини, або тріщини, це різко знижує привабливість автомобіля. Прибрати подряпини з пластика в салоні можливо навіть в домашніх умовах. Тому для кожного власника або ж власниці авто наступна інформація буде дуже корисною. Завдяки цим методам можно ефективно прибрати подряпину з пластика в салоні і уникнути заміни пошкоджених елементів.

Подряпини на пластику бувають різнівеликі, маленькі, глибокі, короткі. Бувають  незначні подрябини. На пластику також можуть з’являтися тріщини в наслідок надмірних фізичних зусиль на пластик. Залежно від величини і виду дефекту можливо застосовувати різні способи їх видалення.

Незначні подряпини  на пластику салону  легко можливо усунути за допомогою фена або запальнички. Звичайні потерті місця можливо видалити поліруванням. Глибші і помітні дефекти видалити цими способами не вдасться. Буде потрібно придбати або спеціальний олівець, або грунтовна обробка деталі салону авто, включаючи фарбування. Розглянемо кожен з цих способів.

видалення подряпин пластика салону


Видалення подряпин пластика салону за допомогою фена.

 Всім відомий фен може ефективно позбавити пластик від дрібних подряпин. Причому, можливо використовувати як звичайний фен для сушіння волосся, так і будівельний. Алгоритм дії дуже простий: при нагріванні пластику дрібні подряпини і дефекти  розм’якшуються, і подряпини затягуються абопринаймнізгладжуються самостійно внаслідок незначного плавлінняСпочатку треба очистити від пилу і бруду місце де є подряпини. Зробити це можливо спеціальним миючим засобом. По можливості якщо дозволяють обставини таку деталь бажано зняти з авто, щоб уберегти від впливу тепла сусідні деталі.

 • Температуру повітря з фена необхідно підвищувати поступово, щоб не сталося перегрівання деталі, і вона не потекла.

 • Торкатися до відреставрованого елементу тільки після охолодження.

 • За допомогою фена видалення подряпин рекомендується на гладкому пластику салону авто. На «пухирчастою» спотворюється вся текстура, і вид пластику тільки погіршиться.

Щоб прибрати подряпини з торпеди, необхідно попередньо пластик ретельно вимити, використовуючи миючі засоби. Це дасть можливість позбавити подряпини від бруду і пилу, і пошкодження при нагріванні швидше затягнуться. Коли панель висохне, включите фен на мінімальну потужність і направте на ділянку, яку необхідно відреставрувати. Якщо змін не відбувається, можно збільшити температуру впливу, щоб пластик почав трохи плавитися. Тримати фен у однієї точки не рекомендується, це призведе до перегріву пластику. Якщо Ви все робите правильно, то ушкодження затягнуться та помітно покращаться, і їх в подальшому простіше буде прибрати поліруванням. Тільки після того, як пластикова поверхня повністю охолоне, можно буде до неї торкатися.

Видалення подряпин пластика салону за допомогою запальнички, інколи цей метод допомогає.

Видалення подряпин пластика салону екстремальні умільці проводять за допомогою запальничкою – невеличка хитрість. Принцип дії запальнички на пластик автомобіля, такий же, як  і у фена. Підготовчі роботи такі жпопереднє очищення деталі від пилу і бруду.

Необхідно прибрати бруд з подряпини, якщо він там є.

«Як це можливо?», – Запитаєте ви. А ось як: полум’я запаленою запальничкою слід піднести до ділянки пластику де є подряпина, але не ближче ніж на 58 мм, ну а далі дуже акуратно і з ювелірною точністю ведіть полум’я вздовж подряпиниТільки слід бути більш уважним під час виконання цієї операції. Полум’я запальнички не слід робити дуже великим і не направляти його в одне місце. Вогонь необхідно вести уздовж всієї подряпини, інакше деталь може обвуглитисяПластик трохи розплавиться і тим самим затягне подряпину. Якщо ж вам вдалося таким чином «зашити» подряпину, то до пластикового елементу не торкайтеся ще близько 30 хвилин: нехай він гарненько охолоне.
Якщо видалення дефекту не спостерігається, спроби краще не повторювати.

Видалення подряпин пластика салону за допомогою олівця.

видалення подряпин пластика салонуЯкщо вищеописані способи не дали результату, можно застосувати спеціальний олівець. Він недешевий, але його плюс в тому, що він багаторазового використання. Спеціальна речовина з олівця заповнює подряпину, роблячи її непомітною. Такий олівець наповнений спеціальним складом. При правильно підібраному відтінку вміст олівця заповнює подряпину, і вона просто стає непомітною.
Наступним кроком слід провести полірування та домогтися гарного візуального ефекту. Єдиною проблемою може бути підбір кольору олівця. Але якщо деталі в салоні вашого автомобіля традиційного сірого або чорного кольору, це не повинно викликати труднощі.
Це, мабуть, найшвидший і простий метод маскування подряпин в салоні і на бампері авто. Бюджетним цей метод не назовеш, оскільки якісні олівці коштують досить дорого. Але їх вистачає на тривалий час, тому можете сміливо витратитися один раз, тим більше, що така реставрація в автосалоні не коштуватиме дешевше.

Видалення подряпин пластика салону олівцем відбувається наступним чином:

 • пошкоджені ділянки ретельно очищаються від всіляких забруднень
 • добре висушують
 • гострою частиною олівця заповнюють подряпини і дефекти, дається час висохнути
 • після цього можна прибирати надлишки вмісту олівця і приступити до полірування, – це згладить різкий перехід ділянки яка  реставрується і основної поверхнею панелі.

Видалення подряпин пластика салону за допомогою поліруючої пасти.

видалення подряпин пластика салонуЦим способом можливо легко прибрати незначні подряпиниПолірувати можна за допомогою шліфмашинки, необхідно стежити, щоб шпиндель був встановлений на мінімальній швидкості. Якщо ж такого немає, то полірування може здійснити і руками

Пасти, які призначені для лакофарбових поверхонь, не застусовувати: купуйте ті, що розроблені спеціально для м’якого пластику.

Видалення подряпин пластика салону відбувається в наступній послідовності:

 • Надягайте гумові рукавички і приступайте до вимивання пластиковій поверхні миючими засобами.
 • Приділіть особливу увагу тим ділянкам, на яких є застарілий бруд і величезна кількість пилу.
 • Необхідно висушити  поверхню яку реставруете.
  Після цього на дрібні подряпини і пошкоджені ділянки наноситься абразивна паста.
 • Невеликою губкою або шматочком поролону нанесіть засіб на подряпини.
 • Для того, щоб паста почала свою дію, їй необхідно дати деякий час, читайте опис в Інструкції щодо застосування.
 • Коли паста придбає білий колір, можно починати процес полірування.
 • Тепер круговими рухами счищайте залишки абразивної пасти, періодично прибираючи пил, що утворився.
 • По завершенніпластичної операціїв салоні вашого авто пластикову поверхню необхідно ретельно вимити, але діяти потрібно акуратно і дбайливо, щоб не створити нові пошкодження та подряпини.

 Видалення глибоких подряпин пластика салону.

При наявності істотних дефектів на пластику авто, прибрати їх вищепереліченими методами навряд чи вийде. В цьому випадку підходить тільки один спосіб, який полягає у грунтуванні та фарбуванні дефектних елементів.

 • Деталь, з якої необхідно прибрати всі подряпини, ретельно вимити і видалити всі забруднення, застосовуючи миючі засоби.
 • Наступним етапом є шліфування пошкодженої поверхні, але якщо ваша панель має рельєфну структуру, то в даному випадку вона не застосовується краще звернутися в сервіс.
 • Якщо ж панель має гладку поверхню, то її можливо відшліфувати спеціальною машинкою, або ж вручну за допомогою наждачного паперу.
 • Підготовлена поверхня покривається спеціальною грунтовкою, яка продається в балончиках.
 • Обов’язково підберіть таку ґрунтовку, яка не вступатиме в реакцію з пластиком.
 • Після того, як ви нанесли два шари грунтовки, поверхню слід обробити дрібним абразивом до ідеально рівного стану.
 • Якщо ж на панелі є глибокі пошкодження, то їх необхідно закрити шпаклівкою.
 • По завершенні ремонтних робіт поверхня панелі покривається обраним кольором.
 • За бажанням можна обробити пластик лаком, але в деяких випадках він може створювати відблиски і заважати управлінню автомобілем.

Цей спосіб є досить трудомістким, тому що потребує (по можливості) демонтажу деталі яку треба фарбувати. Також необхідно мати відповідні інструменти і оснащення. Певну складність може викликати підбір спеціальної грунтовки і фарби в тон пластику авто.
Ось тепер, ви знаєте про всі хитрощі і методи, які допоможуть ефективно видалити абсолютно будьякі подряпини в салоні авто, а також з бампера. Відтепер при появі нових подряпин ви легко зможете вирішити, що застосовувати в даному випадку.