Вид манометрів для вимірювання тиску в шинах


Який вид манометрів використовувати для перевірки тиску?

Стрілочний манометр (механічний). Цей вид манометрів найбільш поширений, він був винайдений раніше інших, має досить простий пристрій і коштує недорого. Механічний манометр складається з: корпусу, циферблата, стрілки, штуцера, а також трібко-секторного механізму і трубчастої пружини або мембрани в залежності від моделі та призначення. Стрілочний манометр також може бути обладнаний додатковими кнопками, (спуск повітря, збивання отриманого результату).

 • Плюси: прийнятна ціна, простота вимірювання, досить точні.
 • Мінуси: бояться вологи, менш точні в порівнянні з іншими манометрами. Щоб отримати точні дані необхідно виконувати 2-3 виміра. Іноді складний для сприйняття циферблат. Слід відзначити той факт, що точність механічних манометрів знижується з наближенням верхньої межі діапазону в якому проводиться вимір.

вид манометрів
Рейковий манометр. Цей від манометрів не дуже популярний в порівнянні зі стрілочними аналогами, проте все ж зустрічається в продажу і автоіндустрії. Рейковий манометр схожий на кулькову ручку, тиск вимірюється за допомогою пружини циліндричної форми.

 • Плюси: проста конструкція, надійний, доступна ціна.
 • Мінуси: тендітна конструкція, в деяких випадках незручний в експлуатації.

Електронний манометр. Електроніка як ви все знаєте поступово витісняє всі аналогові, навіть спідометр і то вже цифровий в більшості сучасних іномарок. Електронний вид манометрів відрізняється високою точністю простотою експлуатації, а також компактними розмірами і багатофункціональністю. Крім того, манометр електронний оснащений екраном, тому його показання будуть зрозумілі будь-якому сучасному автомобілісту.

 • Плюси: зручний в експлуатації, має високу точність, багатофункціональний.
 • Мінуси: велика ціна, температурозалежний, не стійкий до ударів, корпус найчастіше пластиковий тому досить крихкий. Недоліком є ​​також і залежність манометра від заряду батареї, по-перше, може розрядитися в самий невідповідний момент, по-друге, чим слабкіший заряд, тим менша ймовірність точності вимірів.

вид манометрів

Вид манометрів з урахуванням його класу

Купуючи манометр необхідно також враховувати його клас

 • Перший клас – це пристрої точність яких коливається в діапазоні від 1 до 0,5.
 • Другий клас – це манометри, що володіють точністю в діапазоні від 0,5 до 0,1.
 • Третій клас – точність до 0,05.
  Для того щоб зрозуміти який саме клас вам вибрати, визначтеся з якою метою ви збираєтеся використовувати пристрій і наскільки вам важлива точність манометра. При покупці також необхідно звертати увагу в яких одиницях проводиться вимір. Найчастіше використовуються: атмосфери, bar, кг / см2, рідше – кРа і Psi.

В результаті купуючи манометр для вимірювання тиску в шинах ви зможете не тільки контролювати тиск, але і підвищити керованість, виключити витрату палива, а також домогтися оптимального рівня комфорту в салоні.