Використання кондиціонера, діагностіка 1 комментарий

Використання кондиціонера -діагностика системи

Використання кондиціонера потребує від водія дотримання деяких правил та уваги при експлуатаціі. Підтримання підкапотного простору від бруду особливо в місцях де знаходиться  конденсор – теплообмінник (радіатор кондиціонера). Також необхідно перевіряти надійність механічного кріплення трубок – фреонопроводів, стан привода компресора кондиціонера.

Використання кондиціонера

Єдина вимога по експлуатації кондиціонера – це необхідність  регулярно поглядати в оглядове вікно ресивера-осушувача. Оглядове вікно покаже чи є привід для занепокоєння чи ні.

  • Чисте оглядове скло і суцільний прозорий потік холодоагенту свідчить про те, що кондиціонер правильно заряджений і відрегульований.
  • Зрідка поява  бульбашок вказує на те, що система не повною мірою завантажена хладогентом, або ресивер-осушувач насичений вологою і випускає її в в магістраль.
  • Велика кількість бульбашок, або стан рідини схожий на піну – хладогенту дуже мало.
  • Масляні патьоки на оглядовому склі – хладогенту немає взагалі.
  • Абсолютно брудне зсередини оглядове скло – ресивер-осушувач зруйнований.
Використання кондиціонера – чому не можна включати кондиціонер в зимовий період

Використання кондиціонера нижче + 5°С неможливо, з наступних причин.

  • У компресорі використовується спеціальне поліефірне масло, яке втрачає свої мастильні властивості при низьких температурах.
  • Дренажна трубка яка виводить конденсат на вулицю, при низьких температурах замерзає. В наслідок чого конденсат потече в салон (авто) або через внутрішній блок.
  • Компресор і конденсатор (радіатор кондиціонера) знаходиться зовні салона автомобіля. При низьких температурах фреон конденсується в цих приладах. В наслідок чого при включенні кондиціонера може статися гідроудар – компресор вийде з ладу.
  • Багаторазово виникають навантаження на компресор, так яак мастило стає холодне і густе. Старт компрессора в таких умовах ускладнюється. І саме главне, компресор працює майже без змащення тому що все масло виганяється в випарник (у внутрішній блок), що сильно знижує його ресурс.
  • Теплова потужність конденсатора розраховується за умовами його літнього режиму роботи. Вентилятор зазвичай має режим роботи “старт-стоп”. При низьких зовнішніх температурах вентилятор буде працювати в циклічному режимі “вкл-викл”, “вкл -викл”, за чого період роботи буде малий, так як тиск нагнітання фреону буде швидко падати при включенні вентилятора.

Відеокурс Автомобільні кондиціонери.