Високовольтні дроти автомобіля – як перевірити


Високовольтні дроти автомобіля – причини несправності та способи перевірки на справність

Високовольтні дроти автомобіля нерідко стають причиною перебоїв в роботі двигуна. Несправні дроти подають струм з перебоями або не подають його взагалі, в результаті займання паливно-повітряної суміші відбувається із запізненням або не відбувається зовсім. Високовольтні дроти автомобіля мають просту структуру, при цьому можуть мати масу різних несправностей, які доставляють масу неприємностей автомобілістам.

високовольтні дроти автомобіля

Високовольтні дроти автомобіля – причини, за якими струм не надходить на свічки

  • Пошкодження ізоляційного шару, в результаті, відбувається витік струму (б’є на сторону).
  • Розірвана струмопровідна жила, по якій відбувається передача струму.
  • Є проблеми в контактах (в місцях з’єднання зі свічкою).
  • Занадто високий опір.

Коли в високовольтному проводі відбувається розрив струмопровідної жили, всередині, між двома кінцями розірваного дроту виникає внутрішня іскра, тобто електричний розряд, який знижує напругу і утворює електромагнітний паразитичний імпульс. Імпульс шкодить двигуну, точніше датчикам, робота яких порушується, а разом з тим і робота всього силового агрегату. Несправний високовольтний провід може стати причиною появи вібрації, перебоїв в роботі ДВС, проблем з запуском і збільшення витрати палива.

Високовольтні дроти автомобіля – як перевірити на справність

Існує багато дієвих способів перевірки проводів, ми розглянемо найпопулярніші з них:

Найпростіша і яка не вимагає ніяких приладів перевірка – візуальна перевірка високовольтних проводів на предмет пошкоджень і тріщин.
Перевірте, чи немає пробою. ​​В темному місці заведіть мотор і перевірте чи немає іскри на поверхні високовольтних дротів.
Перевірка високовольтних проводів за допомогою проводів – ефективний спосіб виявити їх несправність. Візьміть шматок дроту зробіть зачистку з двох сторін. Після, одним кінцем замкніть на «масу» (кузов автомобіля), а іншим кінцем проведіть по всьому проводу і стиках, а також ковпачкам. Якщо є розрив або пробой, в цих місцях буде з’являтися іскра.
Перевірити високовольтні дроти можна шляхом перевірки опору, але для цього буде потрібно мультиметр.
Перевірка високовольтних проводів за допомогою мультиметра.

Увімкніть на приладі режим омметра.
Підключіть електроди мультиметра на кінцівки дроту і перевірте опір.
Справні дроти повинні мати опір в діапазоні від 3,5 до 10 кОм (в залежності від довжини, товщини, а також фірми виробника проводів). Зазвичай дані про опір вказуються на ізоляції проводів. Необхідно перевірити кожен провід окремо, розбіжність між ними не повинно бути більше – 2-4 кома. Якщо у вас ці значення більше – проведіть заміну проводів. Провід високого струму замінюються комплектно, а не по одному.

Наостанок, пропоную вашій увазі таблицю опору високовольтних проводів різних виробників:

  • Slon – від 4 кОм до 7 кОм
  • Tesla – 6 кОм
  • Cargen – 0,9 кОм
  • ProSport – майже нульовий опір.

Увага! Опір високовольтних може варіюватися в залежності від товщини перетину дроту і його довжини, а також металу, з якого вони виготовлені.