Витрата палива на холостих обертах


Яка витрата палива на холостих обертах за годину? Що впливає на витрату, та як заощадити паливо

Витрата палива на холостих обертах – ця тема досить популярна серед автовласників. Багато хто вважає, що на холостих обертах мотор практично не споживає пального, однак це далеко не так. У цій статті я спробую відповісти на питання скільки палива споживає авто на холостих обертах, крім того ви дізнаєтеся, що на це впливає і як скоротити витрату палива на холостих. Спалювати пальне стоячи на місці доводиться не тільки під час прогріву автомобіля в холодну пору року.  Є досить багато інших ситуацій, наприклад, пробки, світлофори, кондиціонер… В цілому, автомобілісти, які ведуть облік витрат палива, недолічуються декількох літрів бензину або дизеля.

Витрата палива на холостих обертах

Витрата палива на холостих обертах : Що впливає на витрату палива? Як перевірити

Витрата палива на холостих обертах залежить переважно від таких факторів, серед яких:

Справність двигуна, а також усіх систем, які мають відношення до витрати палива (грубка, кондиціонер і т. д.)
Об’єм двигуна.
Температура навколишнього середовища.
Кількість включених енергоспоживачів ( кондиціонер, грубка, фари, магнітола і т. д.)
Якість палива, якщо воно низької якості, то і витрата його буде вище приблизно на 15-20%.

Витрата палива на холостих обертах на годину дорівнює витраті автомобіля на 100 км поділеного на 10. Тобто, якщо витрата у вас 7 л. на 100 км., то ділимо 7 л. на 10 і отримуємо 0,7 літра.

Найпростішим способом перевірити витрату палива на холостих обертах, це заправити бак авто “до повного”, після чого завести мотор і дати йому попрацювати півгодини (отримані дані х2), або годину. Після знову заправитися і тоді ви дізнаєтеся скільки мотор спожив палива за годину.
Другий варіант перевірити дані бортового комп’ютера, який показує “моментальну витрату палива”. Такі дані будуть приблизними, оскільки більшість автовиробників свідомо занижують реальний показник споживання палива своїх авто.

Як заощадити? – порада водіям

Все дуже просто, варто лише дотримуватися цих нескладних правил.

  • Не варто занадто довго гріти мотор, це призводить до збільшення витрат як на годину, так і в загальному. Доведено, що прогрів під час їзди більш ефективний, ніж прогрів на місці.
    Без зайвої необхідності не заводити мотор. Якщо вам хочеться зігрітися в авто, і ви змушені заводити двигун, подумайте чи немає альтернативного варіанту, можливо поруч є затишне кафе, де можна було б перечекати необхідний час.
  • Слідкуйте за станом свого авто. Тут все просто, справність двигуна дозволяє не тільки економити паливо, але і дозволяє уникнути більш дорогого ремонту.
  • Без зайвої необхідності не вмикайте енергоспоживачі перераховані вище. Все, що здатне навантажити генератор, збільшує опір, мотор крутиться важче, отже, збільшується витрата палива за годину на холостих.
  • Заправляйтеся тільки якісним пальним. Можливо ціна на таке паливо буде вище, однак за рахунок кращої якості і більш високого октанового числа вам вдасться зменшити витрати електроенергії і заощадити на ремонті паливної апаратури. В кінцевому підсумку, купуючи більш дороге паливо, ви зможете отримати реальну економію.
  • Якщо є потреба використання кондиціонера, то в такому випадку правильно його застосовуйте.

Якщо у Вас є інщі думки,способи перевірки – розкажіть про свої спостереження і способи економії палива!