Газовий упор як елемент тюнінгу 2 комментария

Газовий упор використовують як елемент тюнінгу та для доопрацювання автомобіля

Газовий упор є різновидом пружини, де пружний елемент – це газ, який знаходиться в циліндрі і стискається періодично штоком. Газові упори або як їх часто помилково називають – амортизатор капота або амортизатори кришки багажника. Насправді з амортизаторами у них нічого спільного немає, крім схожого зовнішнього вигляду і те, що амортизатори так само як і газові пружини завжди подпружені надлишковим тиском газу в бустері.
Газові упори (газлифт) – широко стали застосовуватися з початку 70-х років двадцятого століття. На сьогодні важко перерахувати всі сфери, де застосовуються газові упори, вони міцно увійшли в наш побут, кожен офісний працівник щодня сидить на газовій пружині, яка вмонтована в крісло і дозволяє регулювати його по висоті. Кухонні шафки, де дверцята утримується у відкритому положенні завдяки газліфтом.

Спочатку, газові пружини стали використовувати інженери автомобільної та авіа промисловості і зброярі. В автомобілях, газові упори почали застосовуватися як механізм який утримує кришку багажника або капота у відкритому стані. Застосування газових упорів настільки спростило конструкцію механізму відкривання, що багато автовласників не звертають уваги, яким способом кришка утримується у відкритому положенні.

Газовий упор

Газові упори багажника працюють завдяки дії стисненого газу. Їх конструкція передбачає присутність штока з поршневим пакетом і напірного циліндра. Їх кріплення відбувається за допомогою сполучних елементів.

Газові упори бувають динамічні і гідравлічні і виробляються під суворим контролем якості, де враховуються всі технічні вимоги. Упори з динамічним і гідравлічним демпфуванням відрізняються один від одного перш за все способом монтажу. Упори з динамічним демпфуванням монтуються в будь-якому положенні, а упори з гідравлічним демпфуванням, з метою гарантії правильної роботи, повинні бути монтовані штоком вниз.

Газовий упор


Основні переваги

Як правило, в конструкції упорів застосовується спеціальний сальник, а також використовується синтетичне масло, яке дозволяє їм працювати безвідмовно довгий час зі збереженням своїх властивостей в умовах будь-яких температур навколишнього середовища. Перш ніж потрапити на прилавок автомагазину, кожен газовий упор кришки багажника проходить випробування в спеціальній лабораторії, де весь процес контролюють фахівці.

Тести на міцність показують приблизно такі результати:

Більш 28000 циклів при температурі +22 ° С;
Більш 550000 циклів при температурі від 30 до + 80 ° С;
Більше 150 годин роботи в солоній ванні, що імітує зимовий час експлуатації;
На розтягуванні мінімальна міцність становить 5000 N.
Розбирати газові упори суворо забороняється, тому що вони заповнені небезпечним газом азотом. Усередині циліндра тиск може досягати 20 МПа. Будь-яка спроба розібрати може таїти небезпеку. Також небезпечно піддавати це виріб дії екстремально високих температур. Оптимальна температура для правильної роботи становить від -40 до +90 ºС.

Гідравлічні моделі встановлюються штоком вниз, тоді як для динамічних спосіб установки не має ніякого значення.

Під час роботи газового упора не допускати впливу різних бічних сил. В обслуговуванні і догляді він не потребує. Також не допускається на шток потрапляння мастила.

Газовий упор використовують як елемент тюнінгу, встановивши такий виріб на свій автомобіль, ви:

  • Підвищуєте комфорт експлуатації автомобіля.
  • Спрощуєте використання машини в зимово-весняний період.
  • Підвищуєте свою безпеку.

Дане пристосування полегшує життя кожному, тому що користуємося ми їм щодня і часто несвідомо. Упор підійде всюди, де необхідна сила для підняття кришки багажника.

Абсолютно всі газові упори забезпечують при мінімальному зусиллі плавне відкриття і легке закриття.

До основних їх переваг можна віднести наступні фактори:

  • Нормальна робота в будь-яких екстремальних умовах.
  • Довговічність, а також захист від корозії за рахунок антикорозійного покриття штока.
  • Швидка установка за допомогою установочних замків системи Easy Click.
  • Гідравлічний демпфер в нейтральному положенні.

Далеко не завжди штатні пружини справляються з утриманням кришки багажника, особливо, якщо на ній шумоізоляція або антикрило, тому частіше власники авто доопрацьовують цей елемент встановкою газового упору.