Гумова фарба для автомобіля 3 комментария

Гумова фарба для автомобіля, яки переваги та етап покриття

Гумова фарба (рідка гума) – це нове слово в зміні кольору автомобіля, однак останнім часом вона стає все більш популярною серед автовласників. Фарба на гумовій основі (інша назва – “пластідіп”) дає рівномірне матове покриття, яке на кузові автомобіля можна сплутати з вініловими плівками. Однак, на відміну від плівок, гумова фарба дає шар в кілька разів товщі.

Гумова фарба

Витримує температури, фарбувати можно все що завгодно.

Плюси і мінуси гумової фарби для автомобіля.
Як і будь-яке інше лакофарбове покриття, гумова фарба має свої переваги і недоліки.

Основні плюси гумової фарби:

 • Швидке і самостійне нанесення фарби. Для нанесення гумової фарби не потрібні особливі навички або дорогі пристосування.
 • Наноситься на будь-яку поверхню.
 • Стійкий до ультрафіолету.
 • Фарба еластична.
 • Водонепроникна.
 • Не боїться спеки та морозів.
 • Легко миється.
 • Володіє матовою поверхнею.
 • Не потрібно розбирати автомобіль.
 • Захищає авто від корозії, подряпин.
 • Легко знімається як плівка.
 • Можна обклеїти навіть самі складний форми.
 • Однокомпонентна, а значить не буде патьоків при нанесенні
 • Фарбу можна нанести на будь-які неровні ділянки автомобіля.
 • За заявами виробників, гумова фарба стійка до вологи, сонячних променів і агресивних речовин на дорогах.
 • При пошкодженні поверхні (наприклад, при невеликому ДТП) ділянку кузова можна зафарбувати, не змінюючи все покриття цілком, на відміну від плівки.

Однак у гумовій фарби, як і у будь-якого іншого покриття, є свої недоліки. Так, наприклад, фарба дуже чутлива до бензіну. При заправці автомобіля, кузов якого покритий гумовою фарбою, слід дотримуватися особливої обережності. Крім того, багато автовласників скаржаться, що після нанесення гумового покриття, машина перестає блищати на сонці (що природньо, так як гумова фарба дає матовий колір).


Гумова фарба для автомобіля – етап покриття фарби

Як пофарбувати автомобіль або окремі частини (наприклад, диски) гумової фарбою.
В принципі, використання прастідіпа (рідкої гуми) мало чим відрізняється від інших фарбувальних матеріалів. Процедуру фарбування автомобіля слід проводити в сухому і добре провітрюваному приміщенні при температурі близько 20 градусів.

Гумова фарба

PLASTI DIP Smoke для фонарей.

Щоб підготувати розчин для фарбування, необхідно нагріти гумову фарбу на водяній бані (нагрів приблизно до 50 градусів), а потім змішати з розчинником в пропорції 1: 1,5 (для більш точної інформації вивчіть інструкцію до фарби). Отриману суміш потрібно ретельно перемішати за допомогою будівельного міксера, а потім заляти в краскопульт.

Кузов автомобіля також потрібно підготувати до фарбування “рідкої гумою”. Машину необхідно помити і висушити, а також уважно оглянути на предмет вогнищ корозії. Якщо на кузові виявлена іржа, її необхідно зачистити і ліквідувати спеціальними перетворювачами. Не забудьте також зняти або закрити всі елементи кузова, які не треба фарбувати (наприклад, дверні ручки, номерні знаки і т.д.). При цьому оптику закривати необов’язково, так як гумова фарба відмінно видаляється зі скла, не залишаючи слідів.

Гумова фарба

Пістолет насадка для болончика з фарбою.

В середньому, на повне фарбування легкового автомобіля йде приблизно 5 літрів гумової фарби. Рідку гуму слід наносити на кузов рівномірно, в кілька шарів (зазвичай 2-5 шарів – залежно від того, наскільки фінальний колір відрізняється від вихідного). Краскопульт необхідно тримати під кутом 90 градусів до поверхні, що фарбується. Після нанесення кожного шару необхідно почекати 15-20 хвилин, перш ніж наносити наступний. Останній шар повинен сохнути не менше 2 годин (проте краще залишити машину в спокої приблизно на добу). При цьому використовувати будівельний фен або теплові пристрої для прискорення процесу сушіння не варто.

Рідка гума в Україні.

http://prom.ua/Zhidkaya-rezina

http://sauto.com.ua/kategoriya-tovara/plasti-dip-zhidkaya-rezina-aerozol