Датчик положення колінчастого валу

Датчик положення колінчастого валу, як виявити несправності, перевірити працездатність, зняття датчика ДПКВ, як запустити двигун з несправним датчиком

Датчик положення колінчастого валу (ДПКВ) є невід’ємною частиною будь-якого транспортного засобу. Непрацездатність цього елемента може згубно позначитися на функціонуванні двигуна. Зараз ми розглянемо що таке датчик положення колінчастого валу, як виявити його поломку і як його правильно протестувати.
Датчик положення колінчастого валу

Що таке датчик положення колінчастого валу?

ДПКВ – це електромагнітний пристрій, що визначає синхронізацію функціонування паливних форсунок і системи упорскування. Датчик являє собою потужний магніт, який знаходиться на відстані 1 мм від шківа колінчастого вала. В ідеалі цей зазор не повинен перевищувати 1 мм, а виставляється він за допомогою підбору певних шайб. Принцип роботи регулятора полягає в тому, щоб передавати певні свідчення, за якими контролер буде визначати, в який конкретно циліндр слід подавати горючу суміш і з яким інтервалом. Шків автомобіля Lanos має 58 зубців, де два зубця відсутні. За цими “відсутнім” зубцями датчик визначає кількість обертів шківа, а відповідно і колінчастого вала. Цей регулятор – індуктивного типу, ДПКВ реагує на проходження зубчиків вала. В системі уприскування палива цей пристрій є основним, оскільки без нього робота системи в принципі неможлива.

Поломка цього датчика з часом стане причиною появи збоїв в роботі двигуна. І хоча такі поломки не особливо часто зустрічаються на практиці, якщо ви вирішили відправитися в дальню поїздку, краще мати в запасі робочий пристрій. Адже в разі його виходу з ладу їзда на машині буде неможливою.

Датчик положення колінчастого валу – як виявити несправності?

Далі поговоримо про ознаки поломки. Які основні симптоми несправності датчика колінчастого валу? Таке питання є актуальним. Основними ознаками виходу з ладу регулятора положення колінчастого шківа можна назвати:

Детонація двигуна (стук гидрокомпенсаторів) при великих навантаженнях або їзді в гору на знижених оборотах.
Двигун почав працювати менш стійко, зокрема, на холостому ходу ви помітите падіння і різке збільшення обертів. Крім того, ваш транспортний засіб може заглохнути на холостому ходу як під час їзди, так і при зупинці на світлофорі.
Двигун не може працювати на повну потужність, і це падіння оборотів ви зможете помітити без приладових показників. Потужність двигуна може періодично падати і підніматися, незалежно від будь-яких факторів.
Значне зниження динамічних характеристик транспортного засобу.
З запуском двигуна внутрішнього згоряння можуть виникнути проблеми.
Крім того, одним з найпомітніших ознак виходу з ладу даного регулятора, як зазначено раніше, є неможливість запуску двигуна.
Ще одна ознака несправності датчика положення колінчастого валу – пропадає іскра, не зовсім відсутня, але періодично не з’являється.
Зрозуміло, такі несправності можуть свідчити і про інші неполадки в роботі двигуна. Наприклад, падіння потужності і обертів може свідчити про засмічення бензонасоса або поломки паливного фільтра. Але інформація, наведена нижче, допоможе вам продіагностувати пристрій.


Датчик положення колінчастого валу – як перевірити працездатність?

Щоб зробити це, можна скористатися кількома способами, але приділимо час тільки двом, найголовнішим і найбільш точним способам. У будь-якому випадку, для виконання діагностики вам необхідно демонтувати елемент, щоб перевірити його працездатність. При демонтажі( знадобиться: шестигранний ключ 5) регулятора положення колінчастого шківа слід візуально оглянути його – можливо, несправності скажуть самі за себе.

Зняття датчика ДПКВ

При вимкненому запаленні натискаємо пружинний затиск колодки джгута проводів системи управління двигуном.

Датчик положення колінчастого валу

І роз’єднати роз’єм джгута проводів датчика колодок.

Датчик положення колінчастого валу

Шестигранником на 5

Датчик положення колінчастого валу

Виймаємо датчик з отвору

Датчик положення колінчастого валу

Найчастіше візуальний огляд дає можливість виявити певні пошкодження корпусу елемента, а також стан самої колодки і безпосередньо контактів. Якщо регулятор занадто брудний, його потрібно промити спиртом,або спрей WD-40 оскільки його контакти завжди повинні бути в чистоті. Якщо цей метод діагностики не допоміг виявити поломку, то слід перевірити датчик більш ретельно.

Виконання описаної нижче процедури може привести до занесення в пам’ять OBD несправності, який буде висвітлений контрольної лампою “Check Engine”. По завершенні перевірки і відповідного відновного ремонту не забудьте очистити пам’ять системи.

Перевірка датчика перший спосіб

За допомогою омметра можна зробити вимір показника опору обмотки пристроя синхронізації. Якщо регулятор вашого автомобіля знаходиться в робочому стані, то показники омметра повинні варіюватися в районі 550 – 750 ом.

Датчик положення колінчастого валу

Вольтметр для діагностики

Але, як приступити до діагностики регулятора положення шківа, уточніть в мануалі до вашої машини точний діапазон показників для ДПКВ. Виробник вказує цей нюанс найбільш точно і вам потрібно буде орієнтуватися по ньому. Якщо отримані результати відрізняються від тих, які вказані в інструкції, то ДПКВ необхідно замінити, оскільки він є несправним.

Перевірка датчика другий спосіб

Цей метод дозволить більш точно визначити стан датчика. Щоб протестувати пристрій, вам знадобиться:

цифровий вольтметр;
мегаомметр;
пристрій для вимірювання індуктивності;
мережевий трансформатор.

Датчик положення колінчастого валу

Мегаомметр для діагностики приладу

Щоб показники були більш точними, рекомендується здійснювати діагностику при температурі повітря не менше 20 і не більше 22 градусів.

Спочатку слід заміряти показник індуктивності обмотки регулятора. Для цього використовуйте вимірювач індуктивності. Нормальні свідчення повинні варіюватися в районі 200 – 400 мегагерц.

Використовуючи мегаомметр, слід здійснити діагностику показника ізоляції. Якщо рівень напруги складає близько 500 вольт, то показник ізоляції не повинні перевищувати 20 мегаом.

Мережевий трансформатор буде потрібно в тих випадках, якщо в ході діагностики пристрою відбудеться випадкове намагнічування шківа синхронізації. Проаналізувавши отримані результати, ви зможете зробити висновок про працездатність ДПКВ або його вихід з ладу. Як бачите, такий спосіб перевірки регулятора положення шківа вимагає певних знань.

Як запустити двигун з несправним датчиком?