Декоративна обшивка багажника Lanos 2 комментария

Декоративна обшивка багажника своїми руками

Декоративна обшивка багажника підійде, коли після наклеєня листів віброізоляції постає питання –  як закрити  наклеєні на кришку шматки віброізоляції, щоб машина мала вигляд.

Декоративна обшивка багажника

Для початку необхідно зробити лекало наприклад шматки старих шпалер. Вирізати викрійку, підігнавши її форму і розміри за місцем. По розмірам викрійці вирізаємо заготовку з 4мм листа ДВП.

Середину заготовки змочити водою і промазати лляною олією (щоб вона краще гнулася). Зігнути лист та зафіксувати її малярським (паперовим) скотчем до повного висихання. Заготовку обклеюєм автомобільним карпетом.

Декоративна обшивка багажника


Фіксації та обтягування карпета

Варіантів для фіксації та обтягування карпета існує декілька:

Клей 88. Дешевий, еластичний (що актуально при обклеювання вібруючих поверхонь), добре схоплюється. Але є і ряд недоліків. По-перше, має досить сильний неприємний запах (на щастя, нестійкий, так що вивітрюється швидко). По-друге, погано переносить нагрівання.

ПВА. Від нього і зовсім краще відмовитися: на темних тканинах проступає плямами, дубіє, внаслідок чого при механічних деформаціях перестає скріплювати поверхні, від вологості втрачає свої властивості

Момент і його аналоги. Якщо не вмієте працювати блискавично, до них вдаватися не рекомендується: розмазуються клеї досить погано, а застигають буквально за хвилину

Спеціалізовані клеї на кшталт JOWAT або йому подібний. Термостійки (нагрівання до + 100 ° C їм байдужі), без запаху, еластичні, економічні по витраті. Єдиний недолік – коштують дорого

Зазвичай народ комбінує: більшу частину салону обтягує за допомогою клею 88, а вразливі місця на зразок задньої полки – спеціалізованим.

В данном прикладі висохлу заготовку обклеюєм автомобільним карпетом, для цього використовуєм 88 клей. Зворотний бік заготовки покриваєм безбарвним лаком. Лак застосовуєм для того, щоб поверхня заготовки менше вбирала вологу.
В результаті вийшла ось така заготовка.

Декоративна обшивка багажника
Кріпимо обшивку саморізами з прес-шайбою. Шоб саморізи не було видно пофарбуєм їм “головки” в чорний колір, використовуючи для цього чорну бамперна фарбу.
Використовуючи шуруповерт чи дриль, просвердлюєм отвори під саморізи і прикліплюєм обшивку до кришки багажника. Самому робити це незручно,скористайтесь допомогою помічника який буде тримати обшивку.
Встала обшивка цілком добре – щільно і рівно … У будь-якому випадку, в результаті вийшло набагато краще і вигляд у авто зовсім інший.

Декоративна обшивка багажника