Вибираємо домкрат автомобільний


Домкрат автомобільний, мабуть, є одним з основних бортових інструментів. Саме слово, тобто назва цього інструменту, має голландське коріння, а спочатку такий інструмент використовувався для того, щоб просто зламувати ворота. Перший автомобільний домкрат не мав навіть редуктора, який дозволяє піднімати автомобіль, а мав вигляд своєрідної підпірки, яка фіксує машину після підняття.

домкрат автомобільнийЯк вибрати домкрат автомобільний, поради водію

Домкрат автомобільний поділяють на три основних види:

  • Рейковий або гвинтовий.
  • Пневматичний.
  • Гідравлічний.

Всі вони розрізняються за ціною і за зручністю використання. Давайте розберемося в особливостях, перевагах і недоліків домкрата того чи іншого типу.

Першим розглянемо механічний гвинтовий і рейковий домкрат. Такий домкрат підходить для легкових автомобілів малої і середньої маси. Часто він входить в комплектацію автомобіля. Через невеликий розмір і простоту механізму працювати з ним досить просто. Але доведеться прикладати чимало зусиль, щоб підняти автомобіль таким домкратом.

домкрат автомобільний

Для рейкового домкрата окремо можно придбати зачіп на стрічкових тросах. Він застосовується для підйому автомобіля за колісні диски або елементи силового обважування. Встановлюється за допомогою кріпильних болтів на опорну лапу рейкового домкрата. Зачіп має два зварних гака, закріплених на стрічкових тросах.

домкрат автомобільний

Домкрат автомобільний гидравлічного типу

домкрат автомобільнийТакі домкрати найчастіше можна зустріти в автосервісах і в шиномонтажних центрах, так як такий тип має багато переваг в порівнянні з механічними домкратами. Конструкція такого домкрата має велику зручність використання. Також він має велику стійкість і велику вантажопідйомність, в залежності від характеристик домкрата. Іншими словами, гідравлічні домкрати можуть володіти різною вантажопідйомністю, і для легкового автомобіля можна підібрати домкрат по досить бюджетними цінами.

Варто зазначити, що такі домкрати також бувають двох підвидів – пляшкового виду і підкатні. Підкатний автомобільний домкрат більш мобільний і зручний у використанні. Застосування гідравлічних домкратів не вимагає особливих зусиль в роботі з ним.

Але такі домкрати по при всі свої переваги мають і ряд недоліків. Вони мають обмежену висоту підйому, їх необхідно періодично обслуговувати і стежити за технічним станом. Та й в цілому термін їх служби в порівнянні з повністю механічним домкратом набагато менше.

Домкрат автомобільний пневматичного типу

Як і будь-який інший пневматичний інструмент, такий домкрат має свою своєрідну пневматичну гармату. Для роботи з таким типом домкрата не потрібно ніяких особливих зусиль, але потрібно джерело стисненого повітря. Також він володіє великою універсальністю застосування, і особливо необмежений висотою роботи.

домкрат автомобільний

Як купити правильний домкрат

Коли ми визначилися з видами автомобільного домкрата, потрібно зрозуміти, на що звертати увагу при покупці. Звичайно, перше на що потрібно дивитися, це вантажопідйомність обраного інструменту. Вона повинна бути не менше, а краще з хорошим запасом, ваги вашого автомобіля. Вагу ви можете подивитися в керівництві по експлуатації автомобіля. Чому важливо дотримуватися цих вимог?

Домкрату доводиться мати справи з великою вагою, і якщо вага буде більше можливостей домкрата, то це загрожує не тільки пошкодженням кузова автомобіля при поломці домкрата, але і травмами людини. Як висновок домкрат повинен забезпечувати безпеку при проведені ремонтних робіт.

Друге, на що потрібно дивитися, це висота підйому. Зазвичай середнім значенням є висота підйому автомобіля на 30-60 см. Цей параметр вибирайте виходячи з потреб.

І звичайно ж, при виборі домкрата віддайте перевагу виробникам що зарекомендували себе якісттю продукції, щоб не наражати на небезпеку свій автомобіль і себе при роботі з цим інструментом. Логічно припустити, що на якісний автомобільний домкрат ціна не може бути низькою, але це не той випадок, коли можна заощадити.

Читайте також

Автокомплект автомобіліста для подорожі
Купити багажник на крышу ланос
Зробити універсальний ключ для авто