Діагностика гідропідсилювача керма


Діагностика гідропідсилювача керма без СТО Деякі моменти які треба знати – порада водію

Діагностика гідропідсилювача керма сприяє кращій роботі вузлів і механізмів ГРУ, виявлення проблем які завчасно можливо усунути тим самим заощадити кощти. В статті Ви знайдете поради водію, як визначити чи є несправність підсилювача керма.

Діагностика гідропідсилювача кермаПункти 1,2,3.

1. З’явилися стуки в передній частині автомобіля при їзді. Це не завжди означає, що стукає рульова рейка! Якщо стуки виявляються на низьких швидкостях по нерівній дорозі, то з величезною вірогідністю це стукають втулки стабілізатора поперечної стійкості! Для перевірки потрібно удвох відкрити навстіж дві передні двері автомобіля. І обережно, не докладаючи великої сили (щоб не пошкодити петлі дверей) розгойдати автомобіль з одного боку в інший. Якщо ви почуєте стуки, то це майже напевно стукають втулки стабілізатора поперечної стійкості.

2. Стуки відбуваються на швидкості вище 50-60 км / ч, то це не рульове управління, а швидше за все несправність амортизаційних стійок, важелів та ін.  Якщо стуки виходять з рульової рейки, то причиною можуть бути зношені рульові тяги, наконечники, або люфт в рульовій колонці.

3. Знижений рівень рідини в бачку гідропідсилювача керма?
Це не обов’язково означає, що тече рульова рейка, насос, або ще щось в системі ГУР. Справа в тому, що рідина гідропідсилювача при нагріванні розширюється, а при охолодженні стискається. При цьому рівень буде змінюватися. Якщо ви відкрили бачок ГУР на непрогрітому автомобілі, то рівень в ньому буде нижче, ніж був, на гарячому моторі раніше, і це ще не означає про несправність. Звичайно, в будь-якому випадку рівень не повинен бути нижче мінімальної позначки – просто долийте рідину до норми. Тільки в разі якщо, не раз, доводиться доливати рідину, то є привід турбуватися про її витік.

Пункти 4, 5, 6.

4. З’явився гул з-під капота. Не треба поспішати з категоричними висновками. Це можуть бути інші агрегати – генератор, помпа, натяжний ролик, компресор кондиціонера. Є одна важлива ознака за яким можна відрізнити несправність насоса. Якщо звук присутній весь час, в тому числі, коли ви не крутите кермо, то майже напевно насос ГУР тут ні при чому. При несправності насоса ГУР звук буде з’являтися і обов’язково посилюватися тільки тоді, коли ви починаєте крутити кермо або навіть повертаєте його до упору.

5. Підклинює кермо. У цьому не завжди винна рейка або насос гідропідсилювача. Це може бути заїдання карданчика рульового вала. Головною ознакою, що винен карданчик, є те, що при обертанні керма, зусилля на ньому буде ставати то більше, то менше два рази за один оборот.

6. Кермо стає тугіше при обертанні на місці та смикає при спробі повернути його. Зі збільшенням оборотів двигуна кермо повертається легше, а з-під капота лунає свист, особливо на непрогрітому автомобілі. Те це просто прослизає ремінь приводу навісних агрегатів. Його треба натягнути, поміняти, може бути навіть разом з натяжним пристроєм.

Діагностика гідропідсилювача керма – продовжуєм визначати несправність. Пункти 7, 8, 9, 10

7. Невпевнена керованість автомобіля при русі. Це не завжди означає, що в рульовому управлінні є люфт. Таке спостерігається і в разі «Тугість в трапеції». Тобто шарніри трапеції, включаючи наконечники рульових тяг, кульові опори підвіски або опорні підшипники стали занадто тугими. Таке трапляється при попаданні вологи в шарнір або підшипник. При цьому виникє скрип при обертанні керма. Якщо скрип виходить з рульової рейки, то це зовсім інша несправність, пов’язана з пошкодженням геометрії рейки після аварії – погнутий вал-рейка, картер. Або корозія всередині втулок рейки.

8. Під час руху автомобіль тягне в одну сторону, то тільки в рідкісних випадках винувато рульове управління. У більшості випадків проблема в самій підвісці: порушений сход-розвал, зношені сайлентблоки, порушена геометрія підвіски, причому не тільки передній, але може бути й задньої. Відрізнити несправність рейки від всього іншого можна простим способом.

Використання цього способу вимагає розуміння і обережності, проведення тесту можливо проводити де відсутні люди і транспорт. 

Якщо ваш автомобіль тягне в бік, потрібно на малій швидкості – 40 – 60 км. / год. на рівній дорозі, рухаючись накатом на нейтралі заглушити двигун.

Увага! Не можна виймати ключ із замка запалювання !!! Кермо стане важким після вимкнення мотора !!!

Якщо автомобіль в бік припинило тягнути, то винна рейка. В іншому випадку, рейка тут ні до чого. Плавно загальмуйте і заведіть двигун.

9. Тремтить кермо при гальмуванні, Тобто просто з високої швидкості, або навіть з низькою – не важливо, але саме при гальмуванні, то це означає – що ніякого відношення до рульового управління ця несправність не має. В цьому винні гальмівні диски, колеса, підвіска та ін. При несправності цих деталей або при порушенні балансування коліс кермо може бити навіть при рівномірній їзді.

10. Тремтіння рульового колеса або вібрації на ньому на заведеному автомобілі. До несправностей рульового управління це не відноситься. Лагодити в цьому випадку потрібно двигун або його подушки.

Таким чином діагностика гідропідсилювача керма, враховуючи ці факти допоможе Вам знайти справжню причину несправності. На СТО зазвичай Вам можуть цьго не розповісти, а стягнути гощі за вигаданий ремонт. Тестер для перевірки ГУР автомобіля.