Діагностика моторного масла


Діагностика моторного масла допоможе водію вчасно визначити термін заміни масла. Відомо, що для всіх типів моторних масел є свій термін служби, після якого воно стає непридатним для подальшої експлуатації! На заводських етикетках емності з маслом є вказівки пробігу автомобіля через який необхідно його замінити.Але ці параметри не враховують умови при яких режимах машина працюватиме на цьому маслі. Періодичні зупинки в пробках, коли машина не рухається, а її двигун все одно працює, також часта експлуатація по місту – значно скорочує термін служби масла. В такому разі не варто покладатися на вказівки і намагатися стежити якість вже залитого масла самостійно.

Діагностика моторного масла

Діагностика моторного масла залитого в двигун

Це легко зробити – по краплині масляного щупа з двигуна. Необхідно один раз капнути на лист паперу і почекати 15 хвилин, поки крапля просочиться і сформує чітку пляму. Тепер просто порівнюємо отриманий зразок з представленими в таблиці.

Діагностика моторного масла

Крапля повинна бути не більше – 3 сантиметрів в діаметрі.

Діагностика моторного масла

Чисте масло, без домішок, залишає велику світлу пляму. Вона може зовсім зникнути через пару діб. Якщо пізніше пляма пожовтіє, окислиться, значить масло працювало в двигуні при підвищених температурах, що вказує на несправності в роботі двигуна. Чим світліше пляма в зоні ядра – тим працездатніше масло яке перевіряється.

Сильне потемніння говорить про насичення металами і домішками. Якщо таке масло залишити працювати в двигуні далі, знос двигуна збільшиться в рази.

Маленька зона останнього кільця, дифузії, говорить про втрату своїх властивостей у присадках, які доданні в масло для миючих і диспергуючих якостей. Таке масло може працювати в моторі і далі, але вже – не виконує присадних властивостей.

Повна відсутність останнього кільця говорить про присутність води і повної втрати присадних властивостей. Якщо ядро ​​такого масла густе і за кольором близьке до чорного, значить – було неодноразово відпрацьовано і вже давно стало непридатним! В інших випадках масло просто постаріло з часом, вийшов термін придатності, або були порушені умови його зберігання.

Вода завдає сильної шкоди моторним мастилам. Потрапляючи в масло в співвідношенні 0,2% вода починає швидко розкладати існуючі в ній присадки. Далі при роботі двигуна з таким маслом трубки і канали мотора забиваються густими відкладеннями. Розпад присадок збільшує нагар на деталях, утворюються – відкладення, піни, плівки. Надалі це призводить – до поломок деталей в двигуні!

Читайте также

Моторне масло ZIC популярне в світі
Присадки до палива – поради водію