Діагностика ходової Ланос – визначаємо


Діагностика ходової Ланос – що і де шукати

Діагностика ходової Ланос – яку Ви зможете провести своїми руками, не така вже й важка задача, як здається на перший погляд. У Daewoo Lanos і всіх його похідних моделей досить непогана ходова частина, що забезпечує максимальний комфорт і стійкість на українських дорогах. Однак після того як автомобіль переходить рубіж в 100 тисяч кілометрів, його комплектуючі поступово приходять в непридатність. Багато водіїв скаржаться, що стукає «передок». Причин такого явища не так вже й багато, а розібратися, яка з них дає неприємний звук, допоможе розгорнута діагностика ходової. В статті розглянемо як провести діагностику, якщо стукає «передок». Основних варіантів типових несправностей передньої підвіски Lanos небагато, всього п’ять-шість, і всі вони дають знати про себе стуком того чи іншого характеру.

Діагностика ходової ЛаносДіагностика ходової Ланос визначаємо – несправність

1. Чітко чутний спереду несистематичний глухуватий стукіт при проїзді нерівності дрібного і середнього калібру. Зазвичай так видає себе стабілізатор поперечної стійкості – через зношення втулок кріплення або втулок стійок. Це найпростіше, що може трапитися з підвіскою Lanos. Несправність не катастрофічна, і якщо фахівці підтвердили, що справа саме в цьому, можна ще пару днів експуатувати автомобіль, поки з’являться час і гроші на ремонт.

2. Більш дзвінкий і частий стукіт, в першу чергу – на дрібних нерівностях, розсипному великому щебені, бруківці – видає «розбовтана» кульова опора. Потрібно міняти її якомога швидше, оскільки повне руйнування цього вузла може привести до аварії, і вже точно – до неможливості подальшого руху автомобіля.

3. Випадковий глухуватий стукіт, на перший погляд не завжди пов’язаний з нерівностями, і по тону середній між першими двома випадками зазвичай видають шарніри рульових тяг, які розташовані у рульової рейки. Намагайтеся замінити всі ці деталі негайно, адже це рульове управління.

4. Неглухі і масивні, що передаються на кузов удари сигналізують про знос рульової рейки, точніше – її втулок. Схожі, але більш часті стуки видає рульовий вал, коли зношується або випадає зі свого гнізда його підшипник – пластикова втулка в районі приладового щитка.

5. При різких коливаннях колеса вгору-вниз (частіше – саме вниз) голосно б’ють зношені амортизатори стійок передньої підвіски.  Варто відзначити, що на нерівній дорозі гальмівний шлях машини з таким дефектом набагато збільшується.

6. Хльосткий і дзвінкий, що віддається на кузов і чутний удар засвідчить момент поломки пружини підвіски. Після цього зайвих звуків може і не бути (або будуть лише при поворотах керма). В такому випадку передок машини може сісти на одну сторону. Пружину потрібно міняти негайно, точніше – бажано обидві передні відразу. Врахуйте при цьому, що на ринку існує безліч відповідних для Lanos пружин, більшість з яких більш жорсткі – «посилені», в той час як оригінальні, м’які і комфортабельні, доведеться пошукати. На щастя, поломка передніх пружин у «Ланоса» – явище рідкісне.