Діаметр сопла аерографа, як підібрати

Діаметр сопла аерографа і голки, на що звертаємо увагу

Діаметр сопла аерографа у різних моделей різниться, для чого використовують різні діаметри сопла, як це впливає на роботу аерографа? В торговій мережі представлені пристрої різних виробників, і при всій зовнішній схожості чимось же ці моделі один від одного відрізняються.
Давайте згадаємо, як ми вибираємо пензлики(кисті) для малювання. Основні параметри – розмір, форма, тип щетини. З аерографією справа йде схожим чином. Аналогія з розміром пензлики цілковита: якщо вам треба пофарбувати віконну раму, ви візьмете пензлик шириною в пару дюймів, а якщо треба промальовувати вії на портреті – то і пензлик буде меншого розміру.

Діаметр сопла аерографаОсновні моменти

Найголовніше, на що зазвичай радять звернути увагу – діаметр сопла і голки.
Мінімальний діаметр сопла – 0,15 мм. Такі аерографи випускаються, наприклад, німецькою фірмою Harder & Steenbeck. Таке сопло годиться для промальовування найтонших ліній, досягати високого ступеня деталізації.

Японські виробники роблять сопла більшого діаметру, наприклад, 0,18 мм, як в моделі Iwata Custom Micron CM-B. Такі сопла вимагають використання дуже якісних фарб, як, наприклад, американська Wicked Colors або базова (сольвентна) автоемаль.
Моделі з соплами діаметром 0,2 і 0,3 мм позиціонуються як найпоширеніші і універсальні. Вони придатні як для дрібних деталей, так і для заповнення фону на невеликих аркушах. Малий обсяг бачка для фарби робить їх не дуже придатним інструментом для великих площ – занадто часто доводиться наповнювати його заново.

В цілому сопло 0,2 мм краще підійде для розпису щодо дрібних об’єктів: шоломи, ноутбуки. А сопло 0,3 мм – для таких, як сноуборди, автомобілі тощо.

Сопла діаметром 0,4 – 0,6 мм призначені для масштабних робіт: розписи інтер’єрів, забарвлення великих моделей, для нанесення грунтів і навіть лаку. Оскільки і повітряне сопло у них також великого діаметра, витрата повітря у таких моделей значно вище, вони вимагають використання високопродуктивних компресорів, обладнаних ресиверами. Оскільки розраховані такі моделі на великий обсяг робіт, то і резервуар для фарби у них зазвичай більше, ніж у інших моделей.
Аерографи з великим діаметром сопла існують, але для новачка будуть марні.

Діаметр сопла аерографа TG133B-3 універсального – 0,2 / 0,5 мм

Зручний аерограф зі змінними бачками і розпилювальними комплектами, що дозволяє оперативно змінити настройки інструменту для малювання в іншому масштабі. Набір комплектується шлангом довжиною 1.8 м. Принцип дії: подвійне незалежне (напівавтомат). Подача фарби: верхній бачок 7 мл. і нижній бачок 22 мл, є обмежувач подачі фарби. Додаткове сопло 0,2 мм, 0,5 мм. Додаткова голка 0,2 мм, 0,5 мм.

Подробна інформація де придбати: http://tagore.com.ua, http://spektr-v.com.ua

Діаметр сопла аерографа