Електронне тонування скла Ланос

Електронне тонування скла – сучасний вид тюнинга у тонуванні автомобільного скла

Електронне тонування скла, ще один вид тонування, яке набирає популярність останнім часом. Такий метод тонування сьогодні – все ще технологічна новинка, але вже дуже активно використовується як сервісними центрами, так і автовласниками.

В даний час є два основних види електронного тонування.

 1. Готове скло де на внутрішню сторону наноситься декілька шарів рідких кристалів, на які згодом і подається напруга. Коли сигнал надходить на кристали, вони взаємодіють між собою, внаслідок чого скло світлішає. Коли дія струму припиняється, кристали перестають взаємодіяти і скло знову темніє. Таке скло називається “смарт-склом” або “розумним склом“.
 2. На звичайне скло наноситься спеціальна плівка. Принцип роботи такої плівки  нічим не відрізняється від принципу роботи дзеркал з функцією автоматичного затемнення. Електрохімічний шар нанесений на плівку та підключений до бортової електромережі  змінює свою прозорість під впливом струму.

Електронне тонування скла

Принцип дії

Розглянемо більш поширений випадок, коли подібний тюнінг проводиться за допомогою плівки, що наклеюється на скло авто. В такому випадку плівка зовні мало чим відрізняється від звичайної тонировочной плівки. Справа в тому, що між нижнім і верхнім шаром плівки розташовується шар кристалів, які в спокійному стані абсолютно непрозорі. Однак, варто тільки подати напругу на плівку, всередині неї відразу ж утворюється електро-магнітне поле, яке повертає кристали таким чином, що плівка стає або просто більш прозорою, або прозорою на 100%. На перший погляд така технологія видається фантастичною, але насправді вона вже давно існує і навіть в якості концепту використовується для створення автомобілів- хамелеонів, які здатні змінювати колір буквально за кілька секунд. У випадку ж з тонуванням, плівка просто змінює рівень прозорості.

У разі установки як смарт скла, так і електро плівки, ці елементи необхідно підключити до блоку управління, який буде здійснювати контроль прозорості. Такий блок розташовується в салоні в зоні досяжності водія, так що в разі потреби він за кілька секунд може змінити прозорість.

Блок живлення подає напругу на плівку за допомогою проводки, яка встановлюється приховано в корпусі автомобіля і тим самим регулює прозорість без всяких проблем. Існують блоки управління, які можуть плавно змінювати рівень прозорості або ж відразу міняти її на попередньо задану (покрокове зміна прозорості). У разі збільшення потужності, що подається на плівку або на скло, воно буде ставати більш прозорим за рахунок збільшення кута повороту кристалів. Ну а в тому випадку, якщо напруга на них не подавати зовсім, то плівка буде повністю непрозорою.
Незважаючи на вартість ця технологія вже щосили використовується автомобілістами для того, щоб зробити їх їзду більш комфортною. Крім того, коли водій глушить автомобіль і виходить з нього, він легко може повністю вимкнути живлення плівки, щоб вона стала непрозорою. Це не тільки захистить салон від сонячних променів, але і не дозволить випадковим перехожим заглянути в салон.Електронне тонування скла – основні переваги, догдяд

 • Забезпечує хороший захист салону від сонячного світла (поглинає близько 85% ультрафіолету).
 • Прозорість скла регулюється пультом дистанційного керування.
 • Не вимагає великих витрат електроенергії.
 • Низький ризик аварій через погану видимість (водій завжди може змінити рівень тонування).
 • Під час аварії скло не розлітається, так як його утримує тонировочная плівка.
 • Скло автомобіля, без побоювань можна мити з використанням різної побутової хімії, так як плівка стійка до хімичних препаратів.

Такі плівки не вимагають особливого догляду, адже після наклеювання вони просто закладаються по краю за допомогою герметика яким захищаються контакти, які з’єднують плівку з блоком управління, розташованим в салоні. У випадку зі смарт – склом все ще простіше. Воно захищене так само надійно, як і звичайне скло автомобіля, адже вся «розумна» електроніка розташовується на внутрішній стороні скла, так що такий автомобіль можна без страху мити як зазвичай. Енергії від акумулятора така електронна тоніровка споживає зовсім небагато – близько 7 Вт на 1 кв метр смарт скла або плівки, так що можна не турбуватися про те що акумулятор автомобіля сяде, якщо двигун не заведений. В середньому на одне авто йде близько 2 кв. м. такої плівки. Крім того, буде потрібно доплатити за блок управління і  при бажанні за пульт дистанційного керування.

Вартість залежить від багатьох факторів, а саме:

 1. Ступені складності робіт, що проводяться.
 2. Вибраного виду електричного тонування.
 3. Марки і моделі автомобіля, на яке встановлюється.
 4. Якості матеріалів і кваліфікації майстра.

Тонувальне смарт-скло виготовляють за індивідуальним замовленням під кожен автомобіль, тому заміна на скло з тонуванням – це недешеве задоволення. Що стосується електронних плівок, то вони будуть коштувати на порядок дешевше.

Електронне тонування скла

Електронне тонування скла – матеріал, установка

Для поклейки електронного тонування буде потрібно кілька простих інструментів: канцелярський ніж, губка, серветки, лінійка, пульверизатор, тепла вода, мило, засіб для миття скла, кілька шпателів.

Установка складається з таких етапів:

 1.  Промити скло автомобіля.
 2. Виміряти розмір скла і відрізати плівку.
 3. Зняти захисний шар тонировочной плівки.
 4. Приклеїти плівку з внутрішньої сторони автомобільного скла і розпрямити її за допомогою шпателя.
 5. Підключити до плівці регулятор і інвертор.
 6. Ізолювати контакти і заховати їх під обшивку салону.

Всі перспективи і темпи у розвитку електронного тонування вказують на те, що незабаром вартість дуже істотно зменшиться і її зможе дозволити собі практично будь-який автомобіліст. На даний час придбати таку плівку в Україні досить проблематично.

Електронне тонування скла в Україні.

http://concord.uaprom.net/p17101607-upravlyaemaya-elektro-tonirovka.html