Заміна автомобільних покришок. 2 комментария

Заміна автомобільних покришок – коли краще перевзувати авто.

Заміна автомобільних покришок забезпечує комфортне і безпечне водіння, однак, не всі знають, коли настає оптимальний момент для заміни.

Заміна автомобільних покришок

Використання шин не по сезону збільшує гальмівний шлях і зношує протектор швидше.

Оптимальний час для установки зимових шин.

Власники автомобілів зазвичай змінюють колеса в міжсезоння, але воно має досить широкі рамки і у кожного автолюбителя свій графік. Осіння погода непередбачувана і бабине літо може змінитися заморозками і затяжними дощами. Перший сніг завжди паралізує недосвідчених водіїв, які не встигли перевзути свій транспорт. Такі поїздки можуть коштувати ремонту кузова або життя водія і пасажирів.

Заміна автомобільних покришок

Момент для установки зимового комплекту можна розрахувати по середньодобовій температурі, якщо усереднений показник за день – + 7 ° С і нижче, – саме час міняти комплект. Орієнтуйтеся на температуру під час виїздів, якщо градусник доходить до позначки «-1 ° С » – їздити на літніх покришках не можна навіть по сухому асфальтовому покриттю.

Для регіонів, де холода наступають раніше, а зима відрізняється сильними морозами і підвищеної сніжністю, підійдуть шиповані покришки. Шипи надійно тримають машину на льодовій кірці і на снігу. Цей вид вулканизата має багатошаровий протектор де матеріал міцніше, ніж у звичайних зимових покришок.

Коли потрібно переходити на літню гуму.

Весняна зміна покришок також настає індивідуально у кожного автовласника. Але головний орієнтир – це погода. Зимові покришки м’якші, в порівнянні з літніми, і зношуються на чистому асфальті швидше, збільшуючи гальмівний шлях. Якщо дороги покриті снігом – зимовим шинам нічого не загрожує, шипи залишаться цілими навіть при плюсових показниках термометрів.

Заміна автомобільних покришок

Актуальність зміни комплекту шин залежить від часу доби, коли відбувається пересування по дорозі. Якщо це ранній ранок і вечір, коли температура дорожнього покриття опускається – перехід на літню гуму буде передчасним. Коли ж середньодобова температура досягне позначки «+1 ° С» – шиповані покришки необхідно змінити, для нешипованной гуми потрібні інші показники: нічні температури вище «0 ° С» і + 10 ° С вдень.


Заміна автомобільних покришок – альтернативні варіанти.

Для перехідного періоду існує альтернатива – «всесезонні» покришки. Цей тип може використовуватися восени і навесні. Склад гуми в цілорічному варіанті універсальний, але оптимальні температури для «всесезонній» гуми: від + 10 до + 15 ° С. При зниженні температури повітря демісезонні шини будуть “дубеть”, як літні. При розігріві повітря – втратять зчеплення з дорожнім покриттям.

Для сезону осінь-весна “всесезонки» – раціональний варіант. Допоможуть зберегти цілими дорогі зимові покришки і захистять від зносу літні. Але їх використання обмежене жорсткими температурними рамками.

Скільки сезонів можна використовувати комплект покришок.

Термін служби комплекту шин у кожного водія різний, це обумовлено і різним пробігом авто, і різними режимами експлуатації. Наприклад, зимові комплекти гуми можуть прослужити до 100 тис. км при дотриманні умов їх використання, середньостатистичному водієві знадобиться близько 4 років, щоб проїхати такий кілометраж. Літній комплект може використовуватися і 5 років, при акуратному водінні.
Основним індикатором необхідності заміни комплекту вважається товщина шару протектора, для літнього і зимового типу шин вона різна.

Оптимальна товщина протектора:

  • Літні шини: не менше 1,6 мм.
  • Зимові шини: не тонше 4 мм.
    Зниження цих параметрів у гуми свідчить про критичний знос і необхідність проведення заміни для безпечного водіння.

Виробники автомобільних шин надають гарантію на свої вироби: 10 років для літніх покришок і 7 років для зимових. Але розраховувати, що шини прослужать так довго не варто – якість вітчизняних доріг, екстремальна погода і недотримання умов експлуатації істотно впливають на гуму. Продовжити термін служби автомобільного «взуття» можна, вибираючи якісну гуму і дотримуючись правил використання і ПДР.