Заміна гальмівних колодок Lanos

Заміна передніх гальмівних колодок Daewoo Lanos, Daewoo Nexia, Daewoo Sens, Chevrolet Lanos 

Заміна гальмівних колодок на таких відомих і популярних автомобілях, як Daewoo Lanos (Деу Ланос), Daewoo Nexia (Деу Нексія), Daewoo Sens (Деу Сенс), Chevrolet Lanos (Шевроле Ланос) Процедура заміни передніх гальмівних колодок на даних автомобілях  нескладна, але вимагає певних знань і підготовки, особливо для новачка. Все таки мова йде про гальма Вашого автомобіля! І краще до роботи підготуватися грунтовно і зробити все як швидко, і правильно, та не зробити прикрих помилок.

Причини, через які слід провести роботу по заміні передніх гальмівних колодок:

  • товщина фрикційної накладки досягла 2 мм
  • накладка відшарувалася від металевої підстави гальмівної колодки
  • на поверхні накладки гальмівної колодки виявлені сколи та тріщини
  • замаслення робочої поверхні накладки.

І найпоширеніша причина – це поява характерного скреготу в передніх колесах при натисканні на педаль гальма, в цьому випадку, необхідно діяти швидко, інакше разом з колодками Вам доведеться міняти і гальмівні диски.

Варто нагадати, що гальмівні колодки завжди замінюються повністю – 4 шт.

Заміна гальмівних колодок -які поставити на Lanos?

Як завжди, найкращим вибором будуть передні гальмівні колодки – HI-Q,Ferrodo, Otto Zimmermann дорогі але якісні. Краще гальмівних колодок для автомобілів Daewoo Lanos, Daewoo Nexia, Daewoo Sens, Chevrolet Lanos годі й шукати, але, є 1 мінус – ціна. І в зв’язку з важкою економічною ситуацією в країні, цей мінус перетворюється в дуже великий мінус. Тому багато автолюбителів не в змозі купити колодки цього виробника. І змушені шукати більш дешеві варіанти. Так би мовити, бюджетний варіант передніх гальмівних колодок для улюбленого Ланоса, Сенса або Нексиі. Знайти такий варіант на автомобільному ринку не складно. Вибір просто величезний. І тут головне не наштовхнутися на “музичні” колодки. Тому що, досить часто виходить, що виграв в ціні,а  отримуєш “приємний” писк при гальмування. Цей писк досить дратує і змушує жаліти про витрачені гроші. Знайоме?  З дешевих передніх гальмівних колодок, які крім привабливої ціни, могли ще похвалитися своєю “безшумністю” можна виділити – DАfmi INTELLI і AURORA, SCT(Германія)

Заміна гальмівних колодокЗаміна гальмівних колодок на що звернути увагу

Під час технічного огляду варто звернути увагу на стан пилників направляючих пальців переднього супорта. Якщо вони набрякли, разсохлись або порвалися, то разом з колодками слід купити і поміняти пилники направляючих пальців. Нехтувати ними не варто, так як від їх стану безпосередньо залежить термін служби колодок і самого супорта, і при виборі пилників за дешевизною краще не гнатися. Тому до вибору, навіть такої дрібниці, як пилник варто підходити серйозно.

Також рекомендую придбати спеціальну змазку для направляючих пальців гальмівного супорта при кожній заміні гальмівних колодок, слід перевіряти стан напрямних пальців і наявність зма. Якщо цього не робити – не змащувати направляючі пальці або використовувати для цієї мети технічно не придатні для гальмівної системи мастила (литота, графитне мастило, мідна паста і т.д.), то напрямні швидко вийдуть з ладу – їх заклинить. Це буде виражено втратою плавності і легкості ходу супорта, що спричинить швидкий і нерівномірний знос гальмівних колодок, з’явиться різниця в гальмуванні лівого і правого колеса, постійний нагрів (перегрів) передньої ступиці, що згубно позначиться на підшипнику передньої ступиці, І як наслідок – колесо може взагалі перестати крутитися – заклинити.

Так, ось така похмура картина виходить! Правда, супорт Ланоса без необхідного догляду, може, якщо не заклинити, то почати торохтіти, є у нього така, особливість. Тому варто використовувати мастило TRW PFG110, МС-1600 від Zollex, Bosch Superfit та Хадовська в аэрозоле.

Заміна гальмівних колодок

Заміна гальмівних колодок порядок проведення

1. Встановлюємо противідкатні черевики під задні колеса, опускаємо колісні болти, піднімаємо домкратом автомобіль, встановлюємо страхувальний упор під кузов авто (при його відсутності для цих цілей можна використовувати зняте колесо), остаточно відкручуємо колісні болти і знімаємо колесо. Візьміть щітку і очистіть гальмівний механізм від грязюка і пилу.
2. Відкрийте бачок гальмівної рідини. Візьміть викрутку і розтисніть колодки. Після того, як з’явитися вільний хід супорта, вставляємо викрутку між внутрішньою колодкою і поршнем супорта та вдавлюємо поршень в супорт. Вдавлюйте поршень обережно, не порвіть пилник. Так само стежте за рівнем гальмівної рідини в період вдавлення, якщо вище рівня залишок відкачати.

3. Беремо ключ на “14” і відкручуємо одну з направляючих краще та що вгорі, видтягуємо супорт до низу.
4. Дістаємо відпрацьовані колодки.

5. Перевірте, стан притискних скоб (пружин) передніх гальмівних колодок. Якщо вони лопли, деформовані, потріскалися, то їх слід замінити, це буває не часто, але буває і на ці скоби варто звертати увагу.
6. Очистіть посадочні місця колодок металевою щіткою.

7. Далі, оглядаємо пилники направляючих пальців. Ті що набряклі, втратили еластичність і порвані пилники міняємо в обов’язковому порядку. Очищаємо направляючі пальці і їх посадочні місця в направляючої скоби супорта від бруду і старого мастила. Встановлюємо пилники, закладаємо в них  спеціальне мастило. Так само, змащуємо направляючі пальці. Встановлюємо нові або очіщенні від бруду підтискні скоби (пружини) передніх гальмівних колодок.

8. Встановлюємо нові гальмівні колодки в посадочні місця (фрикційні накладки повинні бути звернені до гальмівного диску). Опускаємо супорт. І закручуємо кріпильний болт супорта до направляючого пальця і затягуємо його

10. Після складання гальмівного механізму натисніть на педаль гальма (2-3 рази) і простежте за рідиною в бачку, якщо пішла додайте.

11. Заміна гальмівних колодок проводиться з іншого боку. Паралельно спостерігаємо за рівнем гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра. Якщо її рівень починає підніматися вище позначки “МАХ”, то зайву рідину слід відібрати з бачка за допомогою груші або медичного шприца.

Заміна гальмівних колодок

Порада водію.

Якщо на гальмівному диску є велике вироблення, його краще замінити, але якщо вироблення невелике то раджу зняти фаску болгаркою по краю.

Ніколи не міняйте колодки тільки на одному колесі. Міняйте колодки тільки на одній осі автомобіля. Після заміни передніх гальмівних колодок на обох коліс і остаточної затяжки колісних болтів, не забуваємо натиснути на гальмівну педаль декілька разів, для посадки поршнів супорта і колодок в робочий стан. І тільки після цього можете починати рух. Все, заміна передніх гальмівних колодок на автомобілях Daewoo Lanos, Daewoo Nexia, Daewoo Sens, Chevrolet Lanos закінчена!  Варто відзначити, що після заміни колодок, педаль гальма буде трохи “м’якше” ніж зазвичай і гальма будуть менш ефективними. Але, це як правило, перші 50-100 км пробігу, після чого колодки притираються до дисків і гальма стають колишніми. Про це варто пам’ятати і перші 100 км після заміни колодок бути  уважним і уникати екстреного гальмування.
Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *