Заміна ременя ГРМ, кондиціонера і генератора

 Заміна ременя ГРМ, кондиціонера і генератора, необхідні інструменти для роботи, порядок заміни

Заміна ременя ГРМ, кондиціонера і генератора не така складна процедура, необхідно тільки прочитати інструкції, запастися інструментами і знайти зручне місце для ремонту – канаву, підйомник, яму в гаражі. Гори літератури роблять свою справу, і відправлятися для цього не варто в сервіс центр. В Інтернеті можна розшукати необхідні інструкції, підкріплені картинками.

Заміна ременя ГРМ проводимо після проходу 60 тис. км., або якщо на ньому є сліди потертості, тріщини і розшарування. Тому дана інформація рано чи пізно стане в нагоді, адже кожен водій зіткнеться з цим питанням.

Необхідні інструменти для роботи – торцевий ключ на «10», «24», накидні ключі на « 12», «17», ключ-шестигранник на «5», викрутка з плоским лезом, плоскогубці і гайковерт або вороток з подовжувачем і торцевою голівкою на «17».


Заміна ременя ГРМ поетапна інструкція заміни

Заміна ременя ГРМ1. Необхідно зняти патрубок і корпус повітряного фільтра, відкрутивши болти.

Відкручуємо викруткою 1 і 2, висмикуємо скобу і витягуємо датчик 3, плоскогубцями зрушуємо 4

Заміна ременя ГРМ

Заміна ременя ГРМ
2. Послаблюємо болти, що тримають шків насоса гідропідсилювача керма і болт який тримає в натягу ремінь генератора, знімаємо ремінь, а потім і сам шків.

3. Насос гідропідсилювач керма кріпиться до блоку циліндрів двома болтами на «12», відкручуємо їх.

Заміна ременя ГРМ

4. Верхня частина кришки ременя ГРМ кріпиться чотирма болтами «10», їх необхідно зняти.

Заміна ременя ГРМ

Приступаємо до установки в верхню мертву крапку поршня першого циліндра.

Заміна ременя ГРМ

5. Приступаючи до нижньої частини двигуна необхідно для зручності зняти праве переднє колесо, подкрилок, повітряний резонатор.

Пластиковий кожух, який перекриває ремені двигуна, прикріплений трьома болтами на «10», його теж знімаємо.

Заміна ременя ГРМ

Якщо у двигуна є металевий захист, її так само необхідно знімати.

Заміна ременя ГРМ

 

6. Беремо гайковерт, і відкручуєм болт, який відповідає за кріплення колінчастого вала, знімаємо ремені.

Заміна ременя ГРМ

Оцінюємо стан ременів, яке не в кращому вигляді. А що ж робити, коли девайс відсутній? Слід запастися помічником, який і допоможе в даній ситуації. Помічнику доведеться сісти за кермо, переключивши на 4 або 5 передачу і віджавши при цьому педаль гальма. Відбудеться фіксація колінчастого вала – відкручуєм болт. Для цього стане в нагоді міцний вороток з подовжувачем і торцевою голівкою на «17».

7. Нижня частина кришки ременя ГРМ кріпиться болтами на «10», їх необхідно відкрутити.

Заміна ременя ГРМ

 

8. Натяг ременя необхідно послабити, для цього беремо викрутку і провертаємо планку ролика до її збігу отвору з кронштейном ролика(робиться із зусиллям, адже йде вплив на пружину). Для фіксації ролика в отвір вставляється штифт необхідного діаметра.

Заміна ременя ГРМ

9. Поза корпус гідропідсилювача керма протягаємо ремінь через щілину. Якщо ролик міняємо, то знімаємо його поворотом болта до блоку циліндрів, якщо ні, то знімати не варто, він не заважає.

10. Коли встановлюється новий ремінь, стежте, щоб покажчик на майданчику ролика збігався з пазом в кронштейні.

Заміна ременя ГРМ

Якщо даного результату не вдалося досягти, беремося за водяний насос, послабивши болти його кріплення. Натяг ременя можна відрегулювати за допомогою повороту водяного насоса, крутимо його за годинниковою стрілкою, роблячи заміри за вказівниками натяжного ролика. При цьому є нагода перевірити насос, чи є течі з нього( замінити або встановити кільце ущільнювача).

Перед тим як приступати до установки кришок, варто перевірити мітки колінчастого і розподільного валів. Встановлюємо болт назад в отвір для кріплення шківа, якщо збігу немає, то варто повторити установку ременя.

Зрозуміло, доведеться витратити на це свій час і нерви,  Куди приємніше знати структуру машини, вміти її ремонтувати і розуміти, що на СТО тебе вже не зможуть надути.