Захист від статичної електрики авто

Захист від статичної електрики авто, що стає причиною появи електростатіки

Захист від статичної електрики автомобіля що б’є струмом своїх водіїв і пасажирів щляхом знання деяких правил поведінки в авто, допоможе уникнути цих непріємних моментів. Здавалося б, що це дрібничка, а всеж неприємно. Щоб зрозуміти, як боротися зі статичною електрикою від автомобіля, треба для початку зрозуміти, чому машина б’є струмом.

Захист від статичної електрики

Причин, за якими автомобіль б’ється струмом, всього три:

  • Водій або пасажир треться одягом об сидіння, так що заряд статичної електрики накопичується в самій людині.
  • Заряд виникає від тертя між кузовом машини і повітрям, накопичується на автомобілі (найактивніше – в суху і жарку погоду).
  • Заряд через несправність електрообладнання двигуна (наприклад, високовольтних проводів або свічок запалювання).

У перших двох випадках струмом найчастіше б’є від дверей при спробі закрити її, вийшовши з машини. В останньому випадку струмом б’є від капота. Електрика на кузові виникає при терті об повітря. Це може відбуватися не тільки при русі машини, але і під час стоянки – від вітру. Тому найчастіше розряд відбувається вже при піднесенні руки до кузова, коли людина вийшла з машини і має намір закрити дверцята. Слід зазначити, що такий розряд, хоча і супроводжується больовими відчуттями, безпечний для людини через малого часу протікання струму.


Захист від статичної електрики автомобіля

Залежно від причини утворення статичної електрики, боротися з ним потрібно по-різному. Сидіння і одяг можна обробити антистатиком – тоді ймовірність отримати розряд при виході з машини буде набагато менше.

Можна повісити ззаду антистатическую смужку (стрічку), яка продається в будь-якому автомагазині. Однак вона не дуже прикрашає зовнішній вигляд автомобіля, та й ефект від її використання відчувається не завжди. Відзначимо, що для заземлення ефективні лише смужки з струмопровідним наповнювачем (наприклад, з графіту, алюмінієвої пудри і т. Д.) Або з дротом всередині. «Гумки», виготовлені зі звичайної автомобільної камери, «чіпляти» до кузова марно.

Щоб від дверей машини не било струмом, слід акуратніше з неї виходити: перш ніж ставити ногу на землю, треба взятися рукою за металеву частину дверей.
Так само є спеціальні брелоки зі статичною електрикою і спреї для обробки чохлів автомобіля.

Захист від статичної електрики

Захист від статичної електрики на одязі

1. Найдієвіший і ефективний метод позбутися електростатики на одязі – не носити речі з синтетичних матеріалів, а віддати перевагу натуральним (шовк, льон, кашемір, бавовна і т.д.). Адже натуральна тканина поглинає вологу і за рахунок цього практично не накопичує заряди.
2. Важливе є й прання речей. При ополіскуванні додавайте в воду суміш, що має антистатичний ефект. При цьому дотримуватися рекомендацій на упаковці, де вказується типи тканин, для яких цей засіб застосовується.
3. Можна скористатися антистатичним спреєм. Для цього розпилюйте спрей рівномірно по поверхні одягу на відстані 20-30 сантиметрів. Дану процедуру краще всього проводити в добре провітрюваному приміщенні, тому що засіб має неприємний, стійкий запах. Одяг після цього можна вдягати через деякий час.

Вимоги що до одягу

1. Прибрати статичну електрику на одязі швидко можна за допомогою пульверизатора з водою і додаванням необхідної кількості кондиціонера для білизни. Цю суміш слід злегка розпорошити на одяг. Правда, такий спосіб позбавляє від електростатичного заряду лише на короткий термін.
2. Вирішити проблему статичної електрики допомагає вода. Слід змочити руки і легкими рухами пригладити одяг, щоб вона стала трохи вологою. Цей спосіб має короткострокову дію.
3. При носінні одягу зі штучних тканин, не слід надягати кілька речей відразу (можливо комбінування: штучні тканини з натуральними).
4. Взуття на шкіряній або гумовій підошві дозволить усунути накопичення електростатики. Також в взуття вставляють бавовняні устілки або наклеюють на підошву спеціальні смужки з антистатичною дією.
5. Носіння спеціального браслету від захисту стателектрики.
хихи