Зимові шини для автомобіля


Основним з головних вимог до автомобіля в зимовий час вважається використання відповідних шин. В статті поговоримо про зимові шини для автомобіля, які є види шин, відмінності зимових шин.

Зимові шини



Літні, зимові та універсальні шини

Літні шини використовуються в теплу пору року, при температурі не нижче +5 градусів Цельсія. Причина криється в складі гуми, з якої виготовлена ​​шина. При зниженні температури, гума поступово починає замерзати, втрачати свою еластичність, стає – як кажуть бувалі водії «дубовою». Як наслідок, втрачається зчеплення шини з дорожнім покриттям, в результаті чого, автомобіль може занести на чистому сухому асфальті, погіршується стійкість автомобіля, екстренне гальмування практично відсутнє.

Зимова гума, виготовляється зі спеціальної гуми. Використовується при температурному режимі навколишнього середовища нижче 0 градусів Цельсія. При низьких температурах дана гума залишається м’якою, зберігає еластичність. Таким чином, зберігається зчеплення шини з дорожнім покриттям. Як результат – стійкість автомобіля на дорозі і більш впевнена їзда.

Але при підвищенні навколишньоЇ температури вище 5 градусів Цельсія зимові шини стають занадто м’якими, тіряють зносостійкість, швидко стираються і не можуть в повній мірі виконувати свої функціональні завдання.

Універсальні шини, як стверджує певна категорія водіїв, можна використовувати як влітку, так і взимку. Але це далеко не так. Якщо подивитися на технічні характеристики універсальних шин, то їх рекомендують використовувати при певній температурі (від -5 до +10 градусів Цельсія). В інших температурних режимах такі шини втрачають свої характеристики і не можуть забезпечити безпеку в процесі їзди.

Зимові шини теж мають відмінності

На вітчизняному ринку представлений широкий вибір зимових шин різних брендів. Вони відрізняються за вартістю, якістю, технічними характеристиками. Думка багатьох автолюбителів «чим дорожче шини, тим вони краще» не завжди в данному випадку є доцільною.

Перед придбанням шин, водію необхідно визначитися, в яких умовах буде використовуватися автомобіль. Також, бажано правильно підібрати малюнок протектора, адже він значною мірою впливає на характеристики шин та на поведінку автомобіля на дорозі.

Наприклад існують шини для використання по бездоріжжю. З такими шинами буде зручно їздити по нечищеним від снігу дорогам, легко долати замети, але на сухому асфальті зменшиться комфортність їзди, підвищиться шум в салоні, може збільшитися витрата палива.

Зимові шини

Шини для використання по бездоріжжю

Наступний тип шин призначений для універсальних умов, так званні класичні зимові шини. Їх характеристики усереднені. Малюнок і висота протектора виконані таким чином, що на цих шинах зручно їздити по сухому асфальту, снігу, «каші» дотримуючись певних заходів обережності і безпеки.

Для любителів швидкої їзди виробники випускають спеціальні шини, малюнок і висота яких сприяє досягненню поставлених перед ними цілей. На цих шинах зручно їздити по сухому асфальту, а ось в снігу або на ожеледі вони принесуть чимало головного болю водієві.

Зимові шини

Класичні зимові шини

Крім того, багато автолюбителів вважають, що взимку найбезпечніша їзда тільки на шипованих шинах. Це твердження не зовсім відповідає дійсності. Дійсно вони забезпечують хороший старт, стійку їзду, зменшення гальмівного шляху в снігову пору року. А на чистому, мокрому асфальті, шиповані шини поводяться прямо протилежно і можуть зіграти злий жарт, збільшивши, приміром, гальмівний шлях.

Безпека руху залежить від водія

Автолюбителям слід пам’ятати, що якими б характеристиками не володіли зимові шини, вони не можуть повністю забезпечити безпеку в процесі їзди по зимовій дорозі. Основна відповідальність лежить на водієві, його стилі їзди, обережності, досвідченості. Головне не забувати, що надмірна швидкість взимку смертельно небезпечна, а дорога помилок не прощає. Отже можно зробити висновок – незалежно від того який тип зимових шин використовується, значною мірою, безпека руху залежить від навичок водія експлуатувати автомобіль в зимовий період.

Візьміть до уваги. В вартість шин завжди включається наценка розкрученості бренду, вартість доставки і інщі чинники. Однакові за своїми характеристиками шини можуть відрізнятися за ціною. Деякі шини, нижчою якісттю, будуть коштувати дорожче тількі завдяки популярності марки, ніж менш відомі бренди.

Читайте також

Зимові шиповані шини, правила експлуатації шин
Вид манометрів для вимірювання тиску в шинах
Шипи для зимової їзди -види шипів
Удосканалити навички водіння