Чим змастити різьбові з’єднання


Чим змастити різьбові з’єднання, щоб вони не іржавіли і легко відкручувалися

Змастити різьбові з’єднання бажано після проведення ремону. Різьбові з’єднання легко витримують: вібрацію, температурні перепади, ударні навантаження, а також вплив агресивного середовища. Однак є в цього типу з’єднання заклятий ворог – волога. Кожен з вас знає, що відбувається з різьбленням через кілька років якщо їх нічим не обробляти, і не відкручувати час від часу. Різьбове з’єднання піддається впливу корозії, яке намертво скріплює дві деталі. В результаті при необхідності відкрутити болт або гайку виникають великі складності. Часом, щоб розкрутити, доводиться довго мучитися і в підсумку вдаватися до крайніх заходів (болгарка, дриль, зубило, молоток, зварювання). У даній статті обговоримо, як уникнути неприємностей з різьбовими з’єднаннями під час ремонту автомобіля. Ви дізнаєтеся, чим обробити болти і гайки для того, щоб вони не іржавіли і легко відкручувалися.змастити різьбові з'єднання

Змастити різьбові з’єднання за допомогою мастил

Дідівські методи.  Болти і гайки занурюют або промазують “відпрацьованим”, нігролом або солідолом. Така обробка хоч і ненадовго, все ж дозволяє захистити різьблення від впливу вологи і перешкоджає появі корозії. Використання даного методу спростило майбутнє розбирання болтів і позбавило від необхідності різати болти болгаркою або рубати їх зубилом.

Графітове мастило. Призначена для змащення і подальшого захисту різьбових з’єднань і механізмів схильних до навантаження. Графіт прекрасно захищає метали схильні до окислення, корозії і добре підходить для обробки деталей і різьбових з’єднань ходової частини (троси, петлі, зчіпні механізми, втулки, і т. д.).

Літол. Литол в порівнянні з солідолом більш універсальний. Відрізняється водостійкістю і застосовується переважно на деталях, що труться. Має прекрасні консерваційні властивості і надійно захищає металеві деталі і нарізні сполучення від корозії.

Мідна паста. Використовується переважно для обробки тильної сторони гальмівних колодок, деталей і різьбових з’єднань вихлопної системи, а також інших місцях, які піддаються високим температурним навантаженням (до 1100 ° С). Відмінно захищає метал від корозії, перешкоджає прикипанню і спрощує розбирання через багато років експлуатації. Мідна паста прекрасно виконує захисну функцію і є однією з найбільш ефективних засобів захисту різьбових з’єднань.

Антикор “Мовіль” або аналоги. В принципі логічно, що антикорозійний засіб застосовують саме в тих місцях, де найчастіше з’являється іржа. Єдиний мінус у тому, що після застигання і декількох років експлуатації, “Мовіль” діє подібно клею і може створити додатковий опір при спробі відкрутити болт або гайку.
Підведемо підсумки

Використання будь-який з перерахованих вище мастил дозволить вам уникнути проблем під час розбирання деталей і різьбових з’єднань.

Захисне мастило для різьбових з’єднань – це економія часу. Чим швидше і простіше ви відкрутите болт або гайку, тим швидше виконайте необхідну роботу. Застосування захисних мастил – економія ваших сил і нервових клітин.