Зябра на капоті -тюнингуем Ланос 3 комментария

Зябра на капоті – тюнингуем наш Ланос Необхідний матеріал та порядок виконанна робіт

Зябра на капоті зробити своїми руками трохи складніше, ніж встановити вже готові покупні. Але якщо Ви вирішили «прокачати» зовнішній вигляд Daewoo-Lanos, надати йому спортивності і навіть – агресивності то доведеться робити справжні зябра. Це досить трудомісткий процес, який під силу тільки людині яка добре товаришує з інструментом.

Всановленні зябра – це не тільки красива оболонка автомобіля Ланос, а й (за умови правильного виконання робіт) значне полегшення роботи двигуна. Особливо в жарку пору, додаткова вентиляція підкапотного простору.

Зябра на капоті

Для чого потрібні ці органи дихання(запозичені від риб) на авто Ланос, ми вже розібралися. Єдине, що можна додати, варто при проведенні робіт дотримуватися певних креслень, щоб прорізи вийшли більш функціональними, а не тільки для краси. При цьому зовсім не обов’язково повторювати саму форму зябер, так як ця назва умовна. Ще один момент, прорізи не повинні стосуватися несучих частин капота, в іншому випадку – порушення геометрії кузова вам гарантовано!


Зябра на капоті Ланос – виконання робіт

Зябра на капоті

По-перше, необхідно провести якісну і точну розмітку, тому, необхідні відповідні інструменти для цього процесу: болгарка, ножівка та ножиці по металу, зварювання, маркер для малювання, клей, плоскогубці, додатковий метал тієї ж товщини що і капот , матеріали для шліфування та фарбування.

Визначаємося, в яких місцях будуть знаходитися зябра на капоті. Для наведення ліній зручно буде використовувати маркери по склу. Не бійтеся зайвий раз переміряти відстані і попідкреслювати заново, все одно ця деталь кузова буде додатково шліфуватися і фарбуватися.

Зябра на капоті

Краще розмічати капот до того, як його зняти з машини. В цьому випадку ви зможете побачити пропорції і загальну геометрію нововведень (а при необхідності – щось підкоригувати і змінити). А коли капот вже зняли, помилки розміток не так добре видно.

Зябра на капоті

До самої порізки слід приступати тільки в тому випадку, якщо ви остаточно будете впевнені в правильності розміток. Знімаємо для цих цілей капот, беремо болгарку і надягаємо захисні окуляри. Далі, за допомогою болгарки точно по лініях розрізаємо на капоті потрібний елемент.

Після закінчення порізки і охолодження металу, акуратно надаємо зябрам задумані форми. Загинаємо за допомогою плоскогубців на певну глибину. Добиваємося симетрії і правильного геометричного розташування прорізів.

Після цього вам знадобиться додатковий метал, яким закривають щілини з боків що утворилися. З металевого листа вирізаються болгаркою відсутні деталі необхідного розміру, згідно з кресленням. Для цього добре використовувати викрійки, зроблені з картону.

Проводимо зварювальні роботи. Краще використовувати пайку оловом або ж точкове зварювання, роблячи при цьому кожну чергову точку через пару сантиметрів. І так до тих пір, поки шов не стане суцільним. Зварювання виробляємо якомога точніше, від цього буде залежати складність наступних робіт.

Після проведення зварювальних робіт метал ретельно зачищається, вирівнюється за допомогою шпаклівки, грунтується І останній етап – фарбування капота або обтяжка вінілом та обробка зсередини антикорозійними засобами.

Не варто забувати про те, що, після того як зябра зроблені, у вас виникає ризик потрапляння сторонніх предметів (каміння, піску та ін.). Щоб цього уникнути, зроблені отвори краще зсередини закрити сіткою. Кріпиться сітка за допомогою клею або термопистолета. Місця зіткнення сітки і металу ретельно покриваються герметиком.

Ставимо капот на місце, і питання, як зробити зябра на капоті своїми руками, можна вважати закритим.

Зябра на капоті

Зябра на капоті з підсвічюванням

Для тих, хто захоче ще більше виділитися, можна зробити додаткове підсвічування зябер зсередини. Для цього необхідно взяти світлодіодну водостійку стрічку, відрізати необхідну довжину і закріпити її зсередини капота так, щоб світло йшов назовні. Підключити світлодіод можна за допомогою кабелю до габаритів, противотуманки або безпосередньо до бортової проводці. Після цього ваш «шедевр» видно буде не тільки вдень, а й вночі.

Зябра на капоті

Зябра на капоті