Автотуризм до Камянець-Подільський


Автотуризм до Камянець – Подільський, місто-замок

Відправляючись в автотуризм по дивним місцям, неможливо залишити непоміченим одне з найдавніших міст України – Камянець-Подільський.  За кількістю пам’ятників архітектури (близько двухсот будівель та споруд), це одне з 7 чудес України. У Камянець-Подільському практично повністю збережен історичний центр без вкраплень архітектури XX века. Велика їх частина розташована в «Старому місті». Стара частина міста знаходиться на скелястому півострові, навколо якого річка Смотрич робить майже замкнуту петлю, утворюючи “острів на суші”. Возраст цього міста залишається загадкою і викликає багато суперечок сучасних історіков. Їм володіли татаро -монголи, польсько-литовська шляхта, турки, австро-угорці, російські імперіалісти і більшовики, німецькі оккупанти. Тому, кожен історичний період наклав свій відбиток на архітектуру старого міста.

Стара фортеця Камянець-Подільський

Найбільше враження справляє Стара Фортеця. Почалі її будувати ще в XI-XII століттях, але неодноразово перебудовували.


Камянець-Подільський

Камянець-Подільський. Стара Фортеця.

Найзначніша реконструкція фортеці сталася під керівництвом італійського військового інженера Каміліуса. Замок є музеєм, вхід в нього платний, можна замовити екскурсію. Во дворі фортеці можна оглянути боргову яму, підземні галереї, підземелля, піднятися до вежі.

Камянець-Подільський

Камянець-Подільський. Двір фортеці.

Стару фортецю оточують 11 веж, побудованих в різний час. Кожна вежа має свою назву та історію. Наприклад, найбільш високу звуть Папської, тому що вона була побудована на кошти Папи Римського Юлія ІІ. Із вікон і бійниць веж відкриваються чудові види на річку Смотрич, Старе місто і двір фортеці.

Камянець-Подільський

Камянець-Подільський. Турецький міст.

Замок вражаюче величезний і досі зберігає міцний дух Середньовіччя.

Замковий міст – Турецький міст

Невід’ємною частиною ансамблю фортеці є Замковий міст (народне назва-Турецький міст), який пов’язує фортецю зі Старим містом. Сам міст є одним з найстаріших споруд Центральної і Східної Європи і був побудований в стародавні часи, але в період турецького панування ремонтувався в 17ст., звідси і назва.

Камянець-Подільський називають містом 7 культур – за кількістю національностей яки проживали і привносили внесок у його створення. У різні часи тут проживали українці (росіяни), турки, татари, вірмени, євреї, литовці, поляки. На скелі над фортецею встановлено пам’ятник – “Семи культур”.

Камянець-Подільський.

Камянець-Подільський. Пам’ятник – “Семи культур”.

Памятнік являє собою великий залізобетонний диск, який символізує собою жорна історіі. В центрі диска факел дружби. Навколо диска розташовані сім великих каменів, кожен з яких символізує народ.

Камянець-Подільський вражає історичними місцями

Камянець-Подільський

Камянець-Подільський. Костел Св. Трійці Тринітарського монастиря.

Костел Св. Трійці Тринітарського монастиря. Побудован у 1750-1765 рр., В стилі барокко. Вхід в храм прикрашають сходи і фігури засновників ордена Жана-де-Мата, Фелікса-де-Валуа і Діви Марії.

Камянець-Подільський

Камянець-Подільський. Новопланівський міст.

Новопланівський міст з’єднує Новий і Старий город. Міст побудований над каньйоном річки Смотрич в 1874р. З моста також видно Гончарську башту, що нависла над Смотричем, яка побудована на кошти цеху гончарів в XVI ст. Якщо спуститися по кам’яних сходах по правій стороні від Новопланівського мосту, можна побачити водоспад. На правому березі Смотрича є безліч цікавих споруд, до яких зазвичай не доходять екскурсії.

Камянець-Подільський це “Перлина Поділля”

Домініканський костел Св. Миколая. Розташований в старому місті на найвищій точці, вважається одним з найдавніших храмів Камянець-Подільського. Його називають “Перлина Поділля”, найпрекрасніший храм краю. Вперше монастир домініканців згадується в 1372 р. Костел був дерев’яним, і в 1420 році він згорів дотла.

Камянець-Подільський

Камянець-Подільський. Домініканський костел Св. Миколая.

Нове життя монастирю в XVI ст. дав рід Потоцьких, які опікувалися доминиканцам. Повна реставрація костьолу Св. Миколая була закінчена в 1754р. на кошти М. Ф. Потоцького. На фасаді можна знайти герб “Пилява” роду Потоцьких і скульптуру “Пес з факелом” (домініканці називали себе “пси Господні”). Зліва до костелу прибудований двоповерховий будинок, в якому жив Потоцький. В даний час триває реставрація.

Кафедральний собор Петра і Павла.

Камянець-Подільський

Камянець-Подільський. Петропавлівський собор.

Петропавлівський собор – католицький собор, пам’ятник історії культури та архітектури. Архітектурний ансамбль включає в себе Петропавлівський кафедральний собор, дзвіницю, тріумфальні ворота і турецьки мінарет. Дата заснування кам’янецького собору невідома. З описів відомо, що він був побудований в 1735р. з дерева, за часів першого камянецького єпископа, домініканця Вільгельма. У період турецького правління (1672-99) кафедральний костел став головною мусульманською мечеттю Камянець-Подільського. До нього прибудовується мінарет висотою 36,5 м, з 145 кам’яними сходами. Після повернення поляків на мінареті була встановлена статуя Богородиці висотою 3,5 м. Богородиця стоїть на земній кулі і півмісяці, благословляючи місто і край. Навколо її голови ореол з 12 зірок.

І це лише невелика частка відомих місць Камянець -Подільска. Для автотуризма це дуже цікаве місто. Не маєте авто, не біда – берить велосипед, мопед…, але це Ви повинні побачити самі. Своїм розташуванням та історико-архітектурними пам’ятками Камянець може зачарувати будь-кого.