Компресор для аерографії – як вибрати

Компресор для аерографії – по яким параметрам вибирати

Компресор для аерографії потрібен для нормальної роботи аерграфичного малюнка, адже аерографія неможлива без належного джерела повітря. Кожен аерограф має різні вимоги до тиску повітря.

Один з важливих параметрів при виборі компресора – це PSI – означає тиск і використовується спільно з продуктивністю повітря CFM. Ці параметри можуть бути різними. Їх вибір залежить від фарби, з якою Ви будете працювати і від типу аерографа. При покупці аерографа, в інструкції зазвичай вказано, яка продуктивність повітря CFM йому потрібна, щоб її вистачало для нормального розпилення фарби. Потрібно вибирати компресор з такою ж продуктивністю повітря, яку вимагає аерограф або вище.

Інші речі, на які потрібно звертати увагу при виборі компресора

 1. Фарба. Тут все просто, чим більше рідку фарбу Ви будете використовувати, тим менше тиску потрібно.
 2. Аерограф. Кожен аерограф має своє призначення.  Якщо збираєтесь малювати дрібні деталі, в той же час плануєте працювати з чимось більш масштабним і хочете використовувати кілька типів аерографів, то Вам знадобиться хороший продуктивний компресор. Кінцеве рішення щодо вибору компресора в результаті буде спиратися на те, яким аерографом Ви будете малювати.
 3. Шум. Важливий фактор, який заслуговує на увагу. Потрібно вибирати компресор з допустимими нормами шуму. Компресори з низькою ціною дуже галасливі, тому складно сконцентруватися на виготовленні потрібного відтінку кольору і малюнку.
 4. Вода. Всі компресори утворюють воду і пар. Для цих цілей потрібно використовувати спеціальний фільтр, який встановлюється на компресорі.
 5. Регулятор тиску. Їм можна виставляти тиск повітря, відповідний для Вашого аерографа. Зазвичай точний регулятор і осушувач повітря йдуть разом, як один модуль, що виконує кілька функцій.
 6. Робочий цикл. Ці дані про те, скільки компресор може безперервно працювати без небажаних наслідків. Найчастіше, робочий цикл виражається відсотками від певного проміжку часу. Робочий цикл 50 % означатиме, що компресор може безперервно працювати 30 хвилин, а потім повинен 30 хвилин «відпочити» до наступного запуску. Професійні компресори мають 100 % робочий цикл. Це означає, що вони працюють без перерви тривалий час.
Компресор для аерографії – основні типи компресорів

Основні типи компресорів:

 1. Поршневі.
 2. Пластинчато-роторні.
 3. Гвинтові.
 4. Портативні (переносні).
 5. Спеціальні для аерографії.
 6. Саморобні.

Розглянемо ці типи компресорів, зупинимося на тому, що цікаво саме художнику аерографії.

Поршневі. компресор для аерографіїПоршневі компресори – такий тип компресора дуже поширений. Такі компресори зазвичай мають невисоку вартість, але досить високі експлуатаційні витрати. Це стосується тих випадків, коли такий компресор працює багато і на ізнос. У таких випадках, можливо, краще віддати перевагу іншим варіантам.

 

 

Пластинчато-роторні, гвинтові.компресор для аерографії Ці типи компресорів в основному використовується в промисловості.

 

 

 

 

компресор для аерографіїПортативні (переносні).

Зручні в тих випадках, коли потрібно виконати невеликий обсяг робіт.

 

 

 

 

Компресори, спеціально виготовлені для використання в аерографії

.компресор для аерографії

Це саме той тип компресора, який нас цікавить.

Розглянемо докладніше які компресори пропонують виробники спеціально для занять аерографією.

 • Безмасленні компресори.

компресор для аерографії

Компресори, що працюють без масла. Деякі виділяють саме цей тип компресорів, які створені спеціально для аерографії. Головний плюс полягає в тому, що навіть не застосовуючи фильтри немає небезпеки, що Ви можете зіпсувати малюнок, попаданням на нього розпорошеною краплєю масла. У такого пристроя є і свої мінуси -він галасливий і дуже швидко перегрівається. Перегрітий компресор буде швидко зношуватися і, в підсумку, зламається.

 • Діафрагмові.

компресор для аерографії

Деякі компресори такого типу не дають стабільного повітряного потоку. Це, звичайно, компенсується ресивером (баком для стисненого повітря). Якщо Ваш аерограф має гравітаційну подачу фарби і фарба досить рідка, то такий компресор цілком підійде.

 

 • Поршневі.

компресор для аерографії

Такі компресори добре підходять для аерографів з гравітаційною подачею фарби, фіксованим соплом і при використанні рідкої фарби.

Компресор для аерографії -маленький чи великий компресор?

Якого розміру компресор Ви можете собі дозволити купити? Крім очевидної відмінності в розмірі, чим більше компресор і ресивер, тим він більш продуктивний і великі показники видає.

Маленькі компресори мають обмежений робочий цикл. Таким чином, якщо Вам буде потрібно використовувати в роботі великий обсяг стисненого повітря, то маленький компресор працюватиме без перерви, перевищуючи допустимий робочий цикл, поки не зламається. Якщо ж дотримуватися робочого циклу, то, малюючи масштабні зображення, Ви будете постійно перериватися.

Чим більше компресор, тим він швидше накачає потрібний об’єм повітря, і довше буде видавати потік без роботи двигуна. Тому з розміром компресора потрібно визначитися, з огляду на обсяги Ваших майбутніх робіт. На закінчення можна дати ще одну пораду. Насамперед потрібно визначитися з вибором аерографа, а потім, під потреби і вимоги аерографа підбирати компресор, звичайно ж, з огляду на описані вище параметри і характеристики. Також, самі виробники рекомендують певні компресори (аж до конкретної моделі) до їх аерографа.