Зробити компрессометр своїми руками


Багатьом водіям буде цікаво знати, як зробити компрессометр своїми руками. Цей прилад може знадобитися при вирішенні проблеми з двигуном. Вимірювання компресії необхідно при помітному зниженні потужності автомобіля. Також така робота може знадобитися при незрозумілому димі з вихлопної труби. І це далеко не всі випадки, коли може знадобитися компрессометр.

компрессометр

Звичайно, можна придбати готове пристосування. Але, його можна зробити самостійно з підручних матеріалів. Такий прилад виявиться не тільки дешевше магазинного аналога, але і буде набагато надійніше. Точність пристосування також не буде відрізнятися від заводського зразка.
Як зробити компрессометр своїми руками?

Щоб відповісти на це питання слід розібратися, що таке компресія, для чого її слід вимірювати, і на що впливає цей показник. Визначення цього показника виглядає ось так:

  • Компресія є показником максимально тиску в камері згоряння, при проходженні циліндра верхньої мертвої точки.
  • Цей показник безпосередньо пов’язаний зі ступенем стиснення. Зниження компресії є ознакою проблем з поршневою системою.

Іноді цей показник може знижуватися при проблемах з клапанами. На дизельних агрегатах зниження компресії може проявлятися в неможливості запуску двигуна, що пов’язано з особливістю таких двигунів.

Що потрібно для зборки компрессометра?

Для самостійної збірки пристосування для виміру компресії потрібно не так вже й багато комплектуючих. Більшість з них є в будь-якому гаражі:

  • Манометр.
  • Золотник.
  • Вентиль від камери вантажного автомобіля.
  • Шланг.
  • Латунні перехідники.

Розберемо деякі особливості вибору складових. Зверніть увагу на вентиль камери, він повинен бути справний, спробуйте вкрутити в нього золотник. Якщо виникли складності, то краще взяти інший вентиль. Також він не повинен мати тріщин. Шланг найкраще брати відповідний для систем високого тиску. Інакше його при вимірах може розірвати. Перехідники краще брати латунні. Цей метал має певні характеристики, і найбільш вдало підходить для цієї мети.

При підборі манометра, звертайте увагу на одиницю вимірювання. Бажано, щоб вона збігалася з вказаною виробником двигуна. Тоді вам не потрібно витрачати час на переклад одиниць вимірювання.

Самостійна збірка компрессометра

Збірка цього приладу нескладна і складається з декількох етапів:
Вкручується золотник в вентиль. На звороті припаюють перехідник. У нього буде встановлюватися манометр. Пайка повинна забезпечувати герметичність.
З боку золотника на вентиль надівається шланг. Його садять на герметик, і зміцнюють хомутом.
На кінець шланга кріплять прогумований конус, він повинен відповідати діаметру свічкового отвору. Для цього підійде гумова пробка від медичного флакона (200 мл). Можна замінити конус на відповідний перехідник з нарізаною різьбою. Він буде вкручуватися в двигун. Таке пристосування дасть більш точний результат.
Залишається встановити манометр.

Єдиним недоліком цієї конструкції є складність скидання показань манометра. Тому, деякі майстри використовують більш складну конструкцію з декількох перехідників. Вона дозволяє без проблем провести скидання показань шляхом скидання тиску через золотник.

Висновок. Зробити пристосування самостійно не становитиме великих труднощів.

Читайте також

Троїть двигун – яки причини
Свічки запалювання – перевірка стану і заміна
Промивання форсунок своїми руками