Кондиціонер перестає охолоджувати

В спеку кондиціонер перестає охолоджувати Причини, вирішення проблеми

В спеку кондиціонер перестає охолоджувати, саме в такий період року коли він найчастіше використовується власниками авто. Сітуація прямо кажучі непріємна, часто виникає з автомобілями, пробіг яких за 100 тис. км. Проблему можно вирішити своїми силами, не звертаючись до СТО. Давайте розберемось, які причини приводять до відмови кондиціонера та як повернути кондиціонер до нормального стану.

Якщо після стоянки автомобіля на сонці, чи коли потрапили в дорожню пробку – кондиціонер перестає належним чином охолоджувати салон, але з часом знов запускється то причина досі проста. Виновник непрацездатності: забитий брудом, мошками чи пухом радіатор-конденсор, який стоїть перед основним радіатором системи охолодження двигуна. Відбувається це через перегрів системи кондиціонування.

Літом висока температура повітря провокує підвищення тиску в контурі між компресором і терморегулюючим клапаном. Це призводить до спрацювання механізму захисту, який відключає компресор кондиціонера. Але в ході подальшої їзди, система під напором повітря остигає, тиск знижується і кондиціонер починає працювати. Якщо у Вас, відбувалась така сітуація хоча б раз, потрібно терміново промити радіатор-конденсор кондиціонера та радіатор системи охолодження двигуна.

Кондиціонер перестає охолоджувати


Повертаємо друге дихання кондиціонеру

В цьому випадку струмень води високого тиску вже не допоможе. Точніше кажучі, це допомагає ненадовго, так як весь бруд змити не вдається. Необхідно демонтувати радіатор-конденсор і ретельно його вимити з застосуванням миючих засобів, на увазі мається неповне зняття радіатора. Його потрібно зняти зі свого кріплення і повернути в бік, щоб почистити проміжок між двома радіаторами. Далі бажано змочити радіатори. Для цього рекомендують засіб для видалення комах з кузова автомобіля – «Антімошка». Як альтернативний варіант – використовуйте автомобільну шампунь.

Після видкісання, протягом 20-30 хв. змивати струменем води низького тиску. Таку чистку іноді доводиться проводити в кілька етапів. Застосовувати струмінь води високого тиску ближче 50-80 см небезпечно – можна пошкодити соти радіатора.

При наявності компресора можна застосувати спеціальну насадку з балоном або парогенератор.

На завершенні статті невелика порада водію: щоб знизити ймовірність появи повторної проблеми з кондиціонером, радіатори потрібно захистити сіткою. Краще застосувати капронову або металеву сітку, вони краще захищають радіатори. Таку сітку, періодично легше відчистити від сміття, або встановити нову. Незалежно від того, поставили ви сітку чи ні, радіатор бажано змивати водою при митті машини струменем низького тиску і під прямим кутом.