Коректор фар: принцип дії пристроя


Коректор фар являє собою пристрій автоматичної корекції фар, що допомагає направляти освітлення від головних світлових приладів таким чином, щоб гарантувати водієві відмінну видимість і при цьому не засліплювати інших учасників руху в зустрічному автотранспорті.

Коректор фар




Принцип роботи різних видів коректорів фар приблизно однаковий, разом з тим, розрізняють автоматичну і ручну настройку.

Ручний коректор фар

Такий коректор фар встановлюється на багато бюджетні автомобілі, тому знаком великої кількості автолюбителів. В дію коректор наводиться безпосередньо водієм. Для цього, як правило, потрібно всього лише повернути коліщатко, або як його ще називають – поворотний перемикач.

Коректор фар

ЗНАХОДИТЬСЯ В САЛОНІ АВТОМОБІЛЯ

Найчастіше використовується електромеханічний привід коректора фар, тому розглянемо саме його.

Електромеханічний привід коректора фар

Регулююче коліщатко має цифрову або графічну розмітку, яка позначає положення фар. Коригування проводиться водієм в міру необхідності, та в залежності від завантаженості автомобіля і зміни його нахилу в поздовжньому напрямку щодо центра ваги.

Простіше кажучи, якщо на заднє сидіння сіли пасажири, а в багажник довелося покласти важкі речі, то очевидно, задня частина автомобіля опуститься, а передня підніметься. Через таке навантаження фари стануть світити занадто високо і будуть засліплювати водіїв зустрічного транспорту. Щоб цього не відбувалося, водію необхідно повернути регулятор таким чином, щоб пучок світла опустився вниз.

Повертая регулятор, водій призводить в дію мотор-редуктор, який і потрібен для того щоб повернути фари на певний кут. По суті, мотор-редуктор – це не що інше, як черв’ячний редуктор, який необхідний для перетворення обертального руху електродвигуна (знаходиться всередині мотор-редуктора) в поступальний рух штока, який безпосередньо впливає на фару, змінюючи кут її нахилу.

Коректор фар

МОТОР-РЕДУКТОР

Ручний коректор фар дуже простий, досить надійний і головне – корисний пристрій, але має один дуже суттєвий недолік. Більшість водіїв забувають їм користуватися і сліплять своїх колег, не дивлячись на те, що мають можливість цього не робити.

Автоматична система коригування фар

Автоматичний коректор фар- це вже досконаліша технологія, оскільки не вимагає від водія ніяких дій. Регулювання фар відбувається автоматично на підставі показань датчиків.

Коректор фар

АВТОМАТИЧНИЙ КОРЕКТОР ФАР

Автокорректор фар може встановлюватися на автомобілі, оснащені або галогеновими, або ксеноновими фарами. Для ксенону це навіть обов’язково, оскільки даний тип фар випромінює світло дуже високої інтенсивності, і в разі відсутності автокорректора може представляти серйозну загрозу для безпеки руху.

Що стосується конструкції автокорректора фар, то тут можна виділити такі елементи:

  • Блок керування.
  • Датчики, які вимірюють кліренс автомобіля в різних точках.
  • Виконавчий механізм, що виконує настройку фар.

Як правило, в системі використовується два або три датчика, що вимірюють величину дорожнього кліренсу автомобіля. Спереду встановлений 1 або 2 датчики, та один датчик знаходиться ззаду авто.

Принцип дії цих датчиків заснований на ефекті Холла. Механізм роботи датчика досить простий. Конструктивно датчик складається з ротора (рухома деталь), з вбудованим в нього постійними магнітами і статора (нерухома деталь), який, по суті, і є датчик Холла.

Датчик кріпиться до днища, та за допомогою тяги з’єднується з підвіскою автомобіля. Зміна підвіски через тягу передається до ротора, який при цьому повертається. Це викликає зміни магнітного потоку, яке і вловлюється датчиком Холла. Величина зміни магнітного потоку в подальшому перераховується блоком управління в необхідний кут повороту фар, і відповідний сигнал подається на виконавчий механізм. У своїй роботі блок управління враховує не тільки кут нахилу автомобіля, але і швидкість, а так же характер руху автомобіля.

Найбільш поширені неполадки коректора фар

Найбільш вразливим місцем будь-якої сучасної електроніки вважаються датчики. Це властиво і такому пристрою, як коректор фар. Як правило, це відбувається через поломки кронштейна, який утримує датчик. У підсумку, датчик відправляє невірні відомості, і з’являється помилка в роботі самого коректора.

Часом проблема може полягати в контактному з’єднанні. Через окислення контактів знижується іх провідність. В результаті, коректор перестає нормально працювати. До всіх неполадок даного пристрою ставитися слід дуже серйозно. Як видно, поломки не є критичними, нескладний ремонт усуває несправність.

Як висновок – правильна робота коректора фар позитивно відбивається на безпеці водія та інших учасників дорожнього руху. Використовуйте правильно коректор фар.

Читайте также

Ремонт Корректора фар
Тонування задніх ліхтарів автомобіля