Кращі свічки для автомобілів з ГБО

Рейтинг: кращі свічки для автомобілів з ГБО

Побудувати рейтинг – кращі свічки для автомобілів з ГБО не так то просто. Причина проста, сьогодні на авторинках і спеціалізованих магазинах можна зіткнутися з досить великою пропозицією. З цієї причини спробуємо провести рейтинг, надамо поради для водія, орієнтуючись до реального досвіду автолюбителів і механіків.

Отже, на сьогодні прийнято вважати, що кращі свічки для автомобілів з ГБО є свічки компанії японського виробництва. Серед продукції цієї країни фахівці рекомендують зупинятися на свічках моделі Denso IW20. У спробі описати ці свічки почнемо з негативу – велика ціна. Проте, з огляду на той ефект, який вони дають при експлуатації, подібні витрати можуть бути цілком виправданими.

• При порівнянні з більш доступними в ціновому плані, Denso IW20 дозволяють підвищити потужність двигуна приблизно на 5%, що вже не й мало.

• Використання Denso IW20 дозволяє економити газове паливо автомобіля приблизно на 7%.

Дивлячись на все це, навіть кращі свічки для автомобілів з ГБО – модель Denso IW20 дійсно може дати позитивний ефект при експлуатації автомобіля. Однак при цьому дуже важливо перебудувати двигун на нове паливо, вибрати найбільш раціональний тепловий зазор клапанів, користуватися тільки якісним моторним маслом. Тобто, вибір даної моделі свічок не вирішує всю проблему.

Кращі свічки для автомобілів з ГБО


Кращі свічки для автомобілів з ГБО  японського виробнитства

Якщо свічки Denso IW20 прийнято вважати лідером серед всіх свічок для газового палива, то друге місце в гонці по заслугах належить ще одному японському виробнику. Який випускає свічки NGK Laser Line 2. Ці свічки дійсно дуже добре себе демонструють при установці на автомобілі з ГБО.

Чим же вони поступаються свічкам Denso IW20?

В першу чергу, непідйомною вартістю, дорожче ніж модель Denso IW20. Пов’язано це з використанням в їх виробництві надійних матеріалів: іридію і платіни, завдяки яким термін експлуатації збільшується аж до 200 тис. км пробігу, що вже є візітною карткою цієї продукції.

Кращі свічки для автомобілів з ГБО – бюджетна політіка

Якщо дві вищеописані позиції моделі Denso IW20 та  NGK Laser Line 2 Вам не по кишені, можна вдатися до більш бюджетному вирішення цієї проблеми. Наприклад, якщо ви встановили на свій автомобіль 4-го покоління ГБО, то з ним можна досить успішно поєднати свічки від німецького виробника Bosch. Серед виробників звичайних свічок запалювання саме Bosch є лідером продажів та постачальником свічок для найвідоміших автомобільних концернів.

Що ж стосується свічок для газового палива, то в цьому випадку потрібно зупинитися на моделі WR7DP, яка відрізняється дуже високою стійкістю до переохолоджень і механічних пошкоджень. Можливо це завдяки тому, що електрод такої свічки практично повністю топиться в ізоляторі. Однак по потужності вони залишаються на тому ж рівні, що і інші свічки більш дешевого дивізіону.

До числа переваг свічок Bosch WR7DP, можна виділити наступне – витрата палива скоротиться приблизно на 3-4%.

Бюджетний варіант свічкок для автомобілів з ГБО

Досить непоганою як за ціною, та за якістю є варіант продукції компанії Brisk. Якщо конкретно, то потрібно зупинитися на моделі LR1YS.  Ця модель свічок адаптована для роботи на альтернативних видах палива. Проте, результат тестування такого роду свічок дав відносно низькі результати. Якщо порівнювати їх з більш дешевими аналогами, то вони здатні скорочувати витрату палива всього на 1,5%.

В останню чергу хотілося б також згадати ще про три моделі свічок запалювання для газового палива, які скоріше можна було б віднести до третього сорту, проте деякі переваги можна все ж відшукати і в них:

1. Українські виробники-свічки запалювання Plazmo for Super GAZ. До переваг наших рідних свічок можна віднести їх досить великий ресурс. Без будь-яких проблем свічки Plazmo for Super GAZ можуть прослужити аж до 120 тис. Км пробігу. Але, здійснюючи таку покупку, варто розуміти, що ніяких змін в потужності двигуна після установки свічок Plazmo for Super GAZ не відбудеться.

2. Другими, після українських йдуть свічки французького виробництва Beru 14R-7DU. По суті це свічки приблизно середнього класу для звичайних бензинових моторів, які також можуть використовуватися і на автомобілях з ГБО. При цьому перехід на газ практично не зменшує потужність як двигуна так і витрату палива, що в цілому можна вважати досить непоганим результатом для свічок, які не є спеціально адаптовані під газ. В цілому, це дуже хороший варіант для тих автолюбителів, які постійно переключаються з бензину на газ і назад, оскільки на стані цих свічок така експлуатація практично не позначається.

3. Серед «третьосортних» свічок запалювання для газу варто виділити всі інші моделі виробника Brisk, про який ми вже згадували. Зокрема, можна застосовувати такі моделі:

  • A-Line.
  • Classic.
  • Super.
  • Forte.

Про те, якими саме характеристиками володіє кожна модель, варто поцікавитися у продавців, оскільки всі вони відрізняються особливостями використанням електродів і тим, як вони адаптуються до системи запалювання різних автомобілів. Але незважаючи на те, що, згідно з переконання виробника, вони призначені для експлуатації на автомобілях з ГБО.

Статистика свічок для автомобілів з ГБО в реальності

Реалії експлуатації свічок для газового палива є не такими вже й безхмарними. Нерідко на форумах можна зустріти повідомлення про те, що газові свічки – це не більше, ніж успішний маркетинговий хід, який приносить виробникам чималі гроші, але не приносить результату автомобілістам.

Якщо звернутися не тільки до відгуків користувачів, але і до результатів незалежних експертиз, ми отримуємо наступний результат: за своєю якістю навіть найкращі свічки для газу знаходяться на тому ж рівні, що і якісні універсальні, основним призначенням яких є звичайні бензинові двигуни. Тобто, якщо порівнювати їх з дешевими свічками запалювання, то спеціальні свічки для газу, дійсно можуть дати їм фору.