Курсова стійкості автомобіля

Курсова стійкості автомобіля

Курсова стійкості автомобіля служить для того, щоб в разі виникнення критичної ситуації на дорозі у вигляді втрати його стійкості і керованості (наприклад, при розгоні на сиром асфальті або крутому повороті) запобігти заносу, забезпечити рух саме по тій траєкторії, яку задав водій. Іншими словами – курсова стійкість має допомогти машині зберегти стійкість.

курсова стійкості автомобіля
Система курсової стійкості автомобіля насправді є дуже ефективним засобом допомоги на дорозі. Залежно від ситуації система може змінити крутний момент двигуна, кут повороту передніх коліс (або пригальмувати їх). А при наявності на машині адаптивної підвіски вплинути на ступінь демпфірування амортизаторів. Вона спрацьовує саме в той момент, коли сталася або можливо відбудеться втрата стійкості авто.

Дана система переважно встановлюється на автомобілі преміум-класу. При цьому на машині повинна ще бути антиблокувальна система гальм ABS, оскільки більшість вузлів цих двох систем об’єднані воєдино.

Абевегедейка виробників.

Кожна компанія-виробник називає систему курсової стійкості автомобіля по-своєму:

  •  ESC або Electronic Stability Control (електронна система стабілізації).
  • DSC або Dynamic Stability Control (динамічна система стабілізації).
  • VDS або Vehicle Dynamic Control (механізм динамічного контролю).
  • ESP або Electronic Stability Programme (електронна програма стабілізації).

Функція ESP є найбільш пріоритетною функцією серед перерахованих внаслідок того, що її дія є найбільш універсальна.

курсова стійкості автомобіля

Система курсової стійкості автомобіля складається зі спеціальних датчиків (кута повороту керма, кутової швидкості коліс, швидкості повороту авто, тиску в гальмівній системі і ін.). Від ціх датчиків на блок управління надходять сигнали. У свою чергу блок управління дає команди відповідним виконавчим пристроям: переключають клапани високого тиску протівобуксовочной системи, клапани системи ABS і ін.

Незважаючи на те, що система стійкості автомобіля є досить ефективним засобом активної безпеки, не можна повністю на неї покладатися, бо бувають ситуації, коли електроніка не в силах нічого зробити, внаслідок існуючих законів фізики (наприклад, коли водій дуже різко і на великій швидкості входить в крутий поворот). Про це завжди слід пам’ятати.

Варто відзначити, що в деяких країнах – таких як Австралія, Ізраїль, Америка дана система на законодавчому рівні  є обов’язкова для оснащення автомобілів.