Ланцюги на колеса автомобіля

Ланцюги на колеса – як вибрати? Поради водію

Ланцюги на колеса дуже часто використовуються автомобілістами в зимовий період. Вони здатні забезпечити безперешкодний і безпечний рух автомобіля по складним та важкопрохідним ділянкам доріг. Також вони забезпечують збереження автомобіля в цілості в процесі пересування в складних погодних умовах і допомагають отримати задоволення від цього процесу. По суті, ланцюги на колеса, предствляють собою знімний протектор, який дозволяє поліпшити зчеплення колеса з дорогою або бездоріжжям. Таким чином ланцюги підвищують прохідність автомобіля для проходження тієї чи іншої ділянки. Тобто ланцюги проти ковзання використовуються не постійно, а лише для того, щоб успішно проїхати по особливо складній місцевості, обмерзлі ділянки траси, пухкий сніг, “жорстке” бездоріжжя, та ін.

ланцюги на колеса

Для підвищення прохідності автомобіля використовують не тільки класичні ланцюги на колеса, а й таке пристосування, як браслети проти ковзання. Браслети виконують ту ж функцію, але відрізняються конструкцією: встановлюються не на всі колеса, як ланцюги, а тільки на його частину. Тому вони більш універсальні і прості у використанні. Така особливість конструкції, дає можливість надіти браслет на колесо яке вже пробуксовує на важкій ділянці, тоді як ланцюги треба надягати заздалегідь. Крім ланцюгів та браслетів власники авто використовують ремені, спеціальні текстильні чохли антиковзання, набір шипованих протибуксовочних стрічок.
ланцюги на колеса

Як вибрати ланцюги на колеса?

Прийнявши рішення придбати ланцюги на колеса, вам так чи інакше доведеться зіткнутися з процесом вибору відповідної моделі. Надамо деяки поради водію, для вдалого вибору ланцюгів на колеса.

ланцюги на колеса

Для цього необхідно отримати відповіді на кілька простих запитань:
1. В яких умовах буде експлуатуватися автомобіль? Звичайні міські умови, поїздки по грунтових дорогах, або більш складні умови? Ланцюги на колеса авто відрізняються один від одного матеріалом з якого вони зроблені, розміром ланок і конструкцією. Їх призначення змінюється в залежності від величини ланки і матеріалу. Для ожеледі підійде ланцюг з дрібними ланками, а для бруду і глибокого снігу – з великими .

 1. Який тип автомобіля? Повнопривідний, передній або задній привід. Від типу автомобіля залежить і кількість ланцюгів, які вам потрібно купити.

Для передньопривідного автомобіля яким є Daewoo, Lanos, Sens цілком вистачить однієї пари ланцюгів, які ставляться на провідні колеса.

 1. Уточніть розмір зимових шин в інструкції до свого автомобіля. Вам потрібні такі параметри, як радіус колеса, ширина профілю для ланцюгів, висота профілю шини, ви зможете вибрати підходящий комплект.
 2. Виберіть відповідний для вас спосіб установки ланцюга на колесо. Найбільш поширені ланцюги зі стандартним способом установки, який вимагає ручного затягування ланцюга.

Зверніть увагу, при русі ланцюги на колеса можуть інерційно збільшуватися в радіусі, що може привести до пошкоджень колісної арки. Щоб такого не сталося, виробники ланцюгів настійно рекомендують: не перевищувати швидкість більш ніж 40 км / год при одягнутих ланцюгах!

Матеріал, з якого виготовляють ланцюги проти ковзання, дуже різний: від пластика і спеціальної гуми до сталі і алюмінієвих сплавів. Пластмасові ланцюги не псують покришки, але швидко рвуться,та й підходять тільки для їзди по пухкому снігу. Ланцюги зі сталі не рекомендують використовувати для руху по твердій поверхні, так як вони сильно псують гуму колеса.

Ланцюги на колеса розрізняються за типом плетіння: сходи, ялинка, ромб і сота. Крім того, чим складніше малюнок, тим краще прохідність автомобіля.

Ланцюги на колеса – спосіб монтажу

 • Ланцюги з ручним затягуванням.
 • Ланцюги з автоматичним затягуванням за допомогою сервомеханизма.
 • Ланцюги які зовсім не потребують затяжки і надягаються на колесо практично одним рухом, не вимагаючи додаткових крипіжних елементів.

Приклад установки звичайних ланцюгів на колеса з ручним затягуванням. Для надійної фіксації потрібно зробити дотяжку ланцюгів вручну, щоб вони сиділи на колесі щільно і жорстко.

Приклад установки ланцюгів на колеса з автоматичним затягуванням. Вам не потрібно проводити затягування вручну, для цього використовується спеціальний сервомеханизм, який зробить цю роботу за вас і надійно зафіксує ланцюга на колесі.

Приклад установки ланцюгів на колеса без затяжки і додаткових кріплень. Цей спосіб установки радикально відрізняється від традиційних тим, що не вимагає ні додаткових кріплень, ні додаткового затягування ланцюга на колесі.

Зверніть увагу, що установка ланцюга зменшує зазор між колесом і аркою! Тому потрібно стежити за тим, щоб ланцюг, будучи одягненою на колесо, не зачіпала за колісну арку, інакше це може привести до пошкоджень та інших неприємних наслідків.

Кілька рекомендацій по використанню ланцюгів:

 • Конструкція деяких ланцюгів вимагає зупинитися після короткої відстані, щоб перевірити і відрегулювати натяг.
 • Натягуйте ланцюг обережно – погано затягнутий ланцюг може привести до пошкодження підвіски або рульового управління.
 • Негайно зупиніться і зніміть ланцюги, якщо вони пошкоджені або зламані.
 • Перевіряйте ланцюги на пошкодження, коли ви знімаєте їх. Зверніть увагу на зношені або непрацюючі з’єднання і роз’єми.
 • Для захисту ланцюгів від корозії, після використання слід ретельно очистити, особливу увагу приділяйте замкам. Після, потрібно просушити ланцюги і при необхідності обробити захисним спреєм.

Придбати в Україні ланцюги на колеса відомих виробників Elegant, Weissenfels, Pewag, Thule, Vitol.

http://prom.ua/Tsepi-protivoskolzheniya.html

http://www.multibox.com.ua/catalog/tsepi_dlya_legkovykh_avto/