Люмінофор в автомобілі -тюнинг. 1 комментарий


Люмінофор в авто – сяючі диски, ковпаки.

Люмінофор здатний поглинати ультрафіолетове випромінювання і перетворювати його у видиме нами світло. Цю особливість і використовують автомобілісти для тюнінга. Люмінофор (люмінесцентна фарба) – не що інше, як синтетично виготовлена люмінесцентна речовина, що володіє властивостями поглинання енергії з подальшим світловипромінюванням. Протягом останнього десятиліття люмінесцентні порошки (люмінофор) набрали величезної популярності в США, та на Заході. Це й не дивно, бо застосування люмінесцентного порошку практично безмежно. Природньо що на люмінесцентну фарбу звернули увагу і любителі авто-тюнінгу, «одягаючи» свої автомобілі в найрізноманітніші образи.

Люмінофор – як же працює люмінесцентна фарба?

Світловипромінювання люмінофора відбувається завдяки так званому ефекту люмінесценції (холодного світіння), випромінювання речовиною надлишку енергії. Випромінювання енергії люмінесцентною фарбою значно відрізняється від інших видів світловипромінювання.

Характерними для люмінофора є:

  • тривалість світловипромінювання
  • рівномірність світлових потоків
  • нульова потреба людських ресурсів

Єдиним незначним мінусом люмінесцентного світіння є потреба його підзарядки. Найпростішим і цілком достатнім джерелом енергії є світло (природнє або штучне).
Можливості обробки люмінесцентною фарбою обмежуються лише Вашою фантазією. Зустрічаються випадки прошивки салону люмінофором, обробки внутрішніх деталей двигуна, аерографії, на абсолютно будь-якої деталі авто. Так само досить ефектно виглядати обробка люмінофором номерних знаків. Одним з найпоширеніших рішень використання люмінофора є фарбування дисків, ковпаків на автомобілі. І це не дивно, виглядає це дуже ефектно, при доступності величезного спектру колірної гами.


Люмінофор в авто-тюнінгуЛюмінофор в авто-тюнінгуЛюмінофор в авто-тюнінгу

Процес фарбування автомобільних дисків фарбою -люмінофор.

У процес підготовки до фарбування люмінофорною фарбою входять кілька операцій:

  • нанесення грунту на диск
  • вирівнювання поверхні
  • нанесення грунту перед фарбуванням
  • фарбування люмінофорною фарбою
  • очищення поверхні диска

Процес фарбування автомобільних дисків люмінофором не вимагає великих навичок і трудовитрат, але на початку кілька рекомендацій- якщо ви збираєтеся проводити роботи з фарбування автомобільних дисків фарбою люмінофором, то робіть це в добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. Це безпечний процес, але слід дотримуватися правил техніки безпеки для того, щоб зберегти ваше здоров’я.

Рекомендуємо, щоб приміщення, де проводяться роботи з фарбування люмінофором, було добре освітлено, це допоможе Вам побачити місця яки непофарбованні, чим раніше ви помітили, тим швидше зможете усунути і Вам не доведеться знову фарбувати по-новому.

Виберете зручну ємність, щоб хорошо перемішувати фарбу люмінофора. Пам’ятайте, що фарба має дуже велику щільність і, отже, швидко осідає на дні ємності. Тому вам належить добре розмішати фарбу люмінофор, для того щоб отримати однорідність і відповідно – якісне фарбування.

Не забудьте знежирити і висушити автомобільні диски. Якщо на диску була колись нанесена – фарба, емаль, наклейки, то їх необхідно видалити. Так само, як і стару фарбу, якщо вона є. Іржу та інші явища теж видаляємо. Можна використовувати електроінструмент для прискорення процесу. Загалом, в результаті Ви повинні отримати очищену, незапорошену поверхню. Пил несчадно видаляємо.

Три простих кроки.

Нанесення грунту:

якщо Ви хочете досягти максимального світіння, то в якості грунту використовуємо грунтовку (на акриловій основі, або ж білу нітро емаль), наносимо його дуже тонким шаром. Можна застосувати оптичний ефект секрет якого в тому, що на срібному фоні фарба краще світиться. Для цього в грунт можете додати сріблястий наповнювач, який також підсилює ефект.

Вирівнювання поверхні:

так як автомобільні диски не має пористої структури, то фарба люмінофор лягає цілком рівномірно. Єдине, що можна зробити – це прибрати випадково прилиплу ворсинку або волосок від пензлика. (якщо Ви фарбували кистю).

Фарбування:

і нарешті, останній етап. Після сушіння і грунтовки проводимо фарбування автомобільного диска фарбою люмінофор, не забуваючи перед нанесенням добре розмішати його в зручній ємності. Наносити можна валиком, пензлем, фарбопультом.

Потрібно постійне перемішування розчину з інтервалом в 30-45 секунд.

Можливо покриття диска захисним шаром лаку, для максимального захисту від впливу навколишнього середовища. Такий метод нанесення гарантуватиме величезний термін служби світних дисків.

Все залежить від Ваших можливостей і творчим поривом, можете проявити фантазію і виконати роботу за допомогою трафарету, тобто зафарбувити люмінофором не весь диск, а з хитромудрими візерунками. Пам’ятаете фізику, адже при русі машини диск обертається, отже бачити Ви будете суцільне світіння. Зате коли ваша машина стоїть на парковці в нічний час доби, то її колеса світитимуть орнаментом і візерунками.

Щоб фарбі надати різних кольорів, в неї додають флуоресцентні наповнювачі, що правда вони вигорять на сонці протягом трьох років, диски ж все одно будуть світитися, але вже просто білим світлом. Якщо добре порахувати, то можна побачити, що фарбування дисків люмінофорною фарбою обійдеться набагато дешевше ніж установка світлодіодної стрічки, а результат буде практично однаковим.

При русі автомобіля по дорозі з пофарбованими дисками люмінофором виходить неповторний ефект. Виділіть своє авто серед сірого потоку інших машин.