Люфт важеля перемикання передач Lanos


Усуваємо люфт важеля перемикання передач Lanos

Люфт важеля перемикання передач Lanos виникає після ремонту або заміни приводу перемикання передач. Причиною люфту може бути зношений отвір направляючої втулки, або її гумова основа деформована або затверділа. Відбувається характерна вібрація важеля перемикання передач при русі. В ручці перемикання передач залишиться невеликий, але неприємний люфт, який, в свою чергу, стане причиною деренчання важеля кпп. Це свідчить про те, що є підвищений люфт в шарнірах важеля і їх необхідно відремонтувати. Сам люфт не створює серйозної проблеми, і передачі з його вини пропадати не будуть. Може з’явитися тільки незначний дискомфорт в управлінні автомобілем. Сьогодні постараємося їх усунути. А якщо точніше, мова буде йти  про заміну зношеного ущільнюючого кільця важеля перемикання передач. Робота по заміні цього кольця не складна і не займає багато часу. Це Ви можете спокійно зробити своїми руками без допомоги СТО.Люфт важеля перемикання передач Lanos

 Каталожний номер ущільнюючого кільця важеля кпп автомобілів Daewoo Lanos, Nexia, Sens, Chevrolet Lanos – 90250175.

Використовуємо поліуретанове кільце

Можна замовити як гумове кільце, так і поліуретанове (зносостійке, краще витримує навантаження). У даній статті описаний процес установки поліуретанового кільця. Поліуретанове кільце не тільки дозволить усунути люфт і деренчання куліси перемикання передач, але і прослужить значно довше, ніж кільце з гуми.

Кільце виготовлено з особливо міцного і еластичного поліуретану.
Характеристики матеріалу:
– Висока зносостійкість.
– Стійкість до надриву і розривів.
– Зберігає еластичність при температурі від +80 ° до – 40 ° С.
– Стійкість до кислотних і лужних середовищ, олив, будь-яких видів нафтопродуктів та ін.

– Термін експлуатації поліуретанового кільця в рази більше ніж гумового.

Після установки кільця усувається деренчання і люфт ручки кпп, спостерігається чітке перемикання передач.

Як зняти, встановити кулісу, необхідний інструмент детально описано в статті “Зняття куліси важеля коробки передач Lanos“.

Для того, щоб встановити поліуретанове кільце, необхідно в лещатах зафіксувати нижню частину важеля і за допомогою двох викруток акуратно натягнути на шарнір. Якщо робота проходить в холодну пору року, то кільце перед установкою необхідно нагріти. Наприклад, можна його кинути на 1 хвилину в гарячу воду. Так впоратися з кільцем буде значно легше.

Після цього, залишається змазати посадкове місце і шарнір важеля.  Кільце і його посадочне місце необхідно буде змастити багатоцільовий змазкою, яка не є агресивною до пластику. Для цього підходить Літол-24, ШРБ-4, 1-13, смазка ANY WAY.  Далі встановити важіль в вушко приводу. Встановлюємо вісь, замикаєм фіксатор. Після чого перевіряємо хід важеля. Важіль перемикання передач стане рухатися помітно щільніше і чіткіше, дрібне деренчання зникне.