Магнієві автомобільні диски – за та проти 1 комментарий

Магнієві автомобільні диски – переваги та недоліки використання

Магнієві автомобільні диски – це диски, які мають як безліч переваг так й недоліки. Водії зі стажем знають, що від того, як “взута” машина буде залежати успішна і безпечна їзда. В автомагазинах є багато всіляких різновидів дисків. Наприклад від дешевших сталевих штампованих дисків, до більш дорогих, таких як литих і кованих. Хоч різновидів дисків багато і вибрати є з чого, більшість власників автомобілів знають, що технічні характеристики дисків за великим рахунком залежать від сплавів, з яких їх виготовили. Більшість автомобілістів чули про дискі, що використовують в своєму складі магнієві сплави. Вони, звичайно, відомі, але не настільки сильно, як алюмінієвий легкосплав або сталеві ковані колеса.

Назвати магнієві автомобільні диски абсолютно новаторським рішенням складно.  Цей матеріал давно і успішно експлуатується в різних сферах промисловості, в тому числі і в автопромі. Якщо ж говорити про конкретний виріб, то колеса, виготовлені зі сплаву цього металу, з моменту своєї появи встигли намотати не одну тисячу кілометрів на дорогах. Сказати, що скоро вони витіснять автомобільні колеса, які зроблені з інших матеріалів передчасно. І ось чому. Поряд з великою кількістю позитивних якостей, вони мають і ряд недоліків. Тому вибір подібних комплектуючих, це скоріше суб’єктивізм, тобто, особисті переваги.

Якщо ви до цих пір не стикалися з ними, або просто не можете визначити, чого ж більше в магнієвих дисках – плюсів чи мінусів, то дочитайте статтю до кінця. Можливо, вона допоможе вирішити чи варто використовувати магнієві диски.

Магнієві автомобільні диски


Магнієві автомобільні диски – основні переваги

Легкість сплаву. Диски, виконані з магнію, є найлегшими з усіх тих, які існують в продажу. Вага даних коліс вчетверо менша, ніж маса сталевих і в півтора рази, ніж алюмінієвих.  Мала маса сприяє зниженню навантаження на ходову частину авто. Саме з цієї причини збільшується ресурс роботи амортизаторних стійок і пружин. Не будемо забувати що легкість коліс помітно покращує динамічні здатності автомобіля. Машина здатна розганятися помітно швидше і блискавично.

Магнієві автомобільні диски чудово проводять тепло. Таки диски здатні виступати в ролі охолоджувача для ступиці, яка під час роботи сильно нагрівається. Цей факт помітно продовжує життя підшипника, гальмівних дисків, колодок, а також супорта.

Чудова демпфируюча здатність матеріалу. Якщо врахувати, що наші дороги – це суцільне випробування, як на міцність нервової системи самого водія, так і на міцність автомобіля, то хочеться згадати і про те, що магнієві диски мають гарну пружинність. В яку б ви не в’їхали пробоїну на дорозі, диски залишаться круглими.

Магнієві автомобільні дискі помітно знижують вібрацію під час їзди. Таке поглинання не тільки серйозно підвищує комфорт поїздки, а й збільшує ресурс всіх важелів підвіски і їх сполучних елементів.

Крім того, хотілося б сказати і про те, що магнієвий сплав по параметрам питомої міцності нічим не поступається ні титановим складам, ні високоміцному складу стали. Диск, виготовлений з магнію, набагато важче погнути. Так як магнієвий матеріал легко може протистояти неодноразовим навантаженям, то магнієві диски стають лідером серед інших сплавів.

Розкручується магнієве колесо набагато легше. Власники автомашин відразу помітять, як знизився рівень їх паливних витрат. Дійсно, такий, на перший погляд, не значущий момент, як матеріал виготовлення коліс, здатний зменшити витрату бензину майже на 10-11%. Подібна економія зможе стати прекрасною допомогою для сімейного бюджету.

Магнієві автомобільні диски – основні недоліки

На жаль, існує і пара негативних моментів використання магнієвих литих дисків. Їх небагато, але вони все ж є.

Магнієве лиття не придатне для ремонту. Якщо під час експлуатації ви все-таки погнули або розколоти такий диск, то заварити його або навіть «прокатати» для повного відновлення робочих здібностей неможливо. Як правило, це змушує володаря автомобіля купувати новий диск.

Другим негативним фактом є те, що магнієві диски складно дістати. У магазинах їх практично немає. Інколи купити таке лиття доведеться лише під замовлення.

Низька корозійна стійкість. Навіть після літнього сезону диск може сильно втратити в цілісності свою поверхню і в конструктивну міцность. Зимова пора року для цього виду коліс справжня катастрофа. Перепади температури, сольові реагенти здатні дуже швидко зруйнувати структуру металу. Єдиним виходом у такій ситуації може стати нанесення спеціальних антикорозійних покриттів, лаків і фарб. В цьому випадку диск втрачає свій унікальний зовнішній вигляд, характерний тільки для коліс зі сплавів магнію.
Ще одна проблема полягає в тому, що магній і сталь легко вступають в реакцію. Внаслідок чого магній руйнується. Тому контакт магнієвих дисків зі сталевими елементами (з болтами кріплення, балансувальними грузиками і т. д.) може привести до плачевного результату. У зв’язку з цим їх установка вимагає особливого підходу, а іноді додаткових витрат.

В цілому, всі плюси застосування подібних дисків з запасом перекривають їх мінуси.