Малюнок протектора, вибір шин

Малюнок протектора, як визначитись при виборі шин

Сучасні автомобільні шини забезпечують не тільки безпеку на дорозі, але і комфорт. Низький рівень шуму, стійкість на дорозі, хороша прохідність на будь-якому дорожньому покритті, все це забезпечує якісна гума. На даний момент ринок пропонує величезний вибір автомобільних шин з абсолютно різними характеристиками і на різний бюджет. Сезонність шин – на це в першу чергу, необхідно ориєнтуватись на вибор “взуття” вашому авто. Також, в залежності від сезону, малюнок протектора буде відрізнятися.

У літній гумі будуть використовуватися глибокі поздовжні канавки і поперечні поглиблення, для ефективного відводу води з-під контакту шини з дорожнім покриттям.

У зимовому варіанті будуть окремі плечові блоки і велика кількість ламелей, для кращого зчеплення на слизькій поверхні. У деяких моделях зимової гуми використовують металеві шипи для кращого зчеплення на зледенілих ділянках дороги, це підвищує рівень шуму, але робить процес їзди більш впевненим. Шипована гума часто використовується для їзди в сільській місцевості і по бездоріжжю.Залежність характеристик шин від малюнка протектора

Багато в чому характеристики автомобільної шини залежать від малюнка протектора. Давайте більш детально розберемося в кожному з них.

Найпростіший і бюджетний варіант – це симетричний малюнок протектора.

малюнок протектора

Він ставиться на колесо і може мінятися місцями без урахування напрямку обертання диска. Зовнішня частина малюнка симетрична внутрішньої частини. Має досить непогану стійкість на рівних ділянках дороги. Використовується для розміреним і спокійної їзди, на короткі і середні дистанції.

Асиметричний малюнок протектора.

малюнок протектора

Внутрішня частина малюнка відрізняється від зовнішньої. Внутрішній малюнок відповідає за своєчасний відвід води з-під контакту шини, щоб виключити ефект аквапланування. Зовнішня частина шини відповідає за стійкість авто при високих швидкостях і за швидку реакцію на рух рульового вала. Встановлюється на колесо з урахуванням напрямку руху, яке зазначено на бічній частині шини. Показує найкращі тягово-зчіпні і гальмівні характеристики в порівнянні з симетричним малюнком протектора. Використовується, в основному для руху по асфальтованій дорозі.

Спрямований малюнок протектора.

малюнок протектора

Використовується для руху на мокрій і засніженій дорозі, а також для спортивної їзди.Частіше всього має малюнок у формі V, швидко і ефективно виводить воду і талий сніг з-під місця зіткнення гуми з дорожнім покриттям. Відрізняється швидкою і чіткою реакцією на рухи рульового вала, добре тримає дорогу при входженні в поворот. Як і у випадку з асиметричним протектором, встановлюється з урахуванням напрямку руху.

Також існують змішані види малюнків (симетричний ненаправлений, симетричний спрямований, асиметричний ненаправлений і асиметричний спрямований), дані типи малюнків виробники виготовляють спеціально для поліпшення тих чи інших характеристик шини, а також для кращого поєднання ціна – якість.

Камерні і безкамерні шини

Також, при виборі автомобільної гуми, слід пам’ятати про камерні і безкамерні шини.

У безкамерних шинах повна герметичність досягається шляхом щільного прилягання бортового кільця покришки до обода колеса. Відсутність камери забезпечує кращу чуйність колеса на рульові команди і швидшу реакцію. Ця сучасна технологія користується особливою популярністю на сьогоднішній день.

Камерні шини складаються з покришки і гумової камери. Гумова камера призначена для утримання в собі повітря під тиском. Покришка використовується для захисту повітряної камери від проколів і порізів. Це перший вид шин який ставився на автомобілі. Зараз не користується особливою популярністю у автовласників.