Мийка двигуна парою Чи варто?

Мийка двигуна парою – плюси і мінуси

Мийка двигуна парою иноді підвергається критиці автовласників. Суперечки про те, чи треба взагалі мити двигун і весь моторний відсік, між автомобілістами йдуть вже давно. Одні роблять цю процедуру регулярно і хваляться результатом, інші твердять про шкоду мийки для силового агрегату. Альтернатива традиційним “водним процедурам” – мийка двигуна парою. Цю послугу останнім часом пропонують все більше автомийок. Спробуємо розібратися, чи варто мити мотор паром і як безпечно це робити?

Мийка двигуна парою

Плюси і мінуси мийки двигуна парою.
Процедура миття двигуна парою полягає в наступному: за допомогою спеціального парогенератора в моторний відсік під тиском подається сухий пар. Температура пара – понад 100 градусів.

У цій технології мийки двигуна багато переваг:

  • На вузли двигуна і проводку не влучає вода, так що коротке замикання, як при звичайній мийці, виключено.
  • Пар здатний проникати у важкодоступні місця і ефективно відмивати їх.
  • При митті двигуна парою не потрібно використовувати додаткову автохімію.
  • Не треба шукати спеціальне місце для мийки, обладнане подачею води, системою фільтрації і т.д.
  • Після миття не залишається калюж або бруду.

Якщо ж говорити про недоліки мийки двигуна парою, то їх не дуже багато:

  • Висока вартість процедури (мийка моторного відсіку пором стоїть набагато дорожче, ніж звичайна мийка).
  • Небезпека отримати опік (так як температура пара часом досягає 160 градусів і він знаходиться під тиском, з ним потрібно працювати дуже обережно).

Чи можна помити двигун паром своїми руками?

Краще, якщо мийка двигуна парою буде здійснюватися на спеціальних мийках. Помити двигун паром своїми руками дуже складно: потрібно спеціальне обладнання, а також дуже велика обережність при поводженні з установкою.

Британці придумали автомийку майбутнього. Пристрою буде потрібно всього 4 літри води і годину часу на те, щоб помити один автомобіль. Для порівняння, при митті машини зі шланга водії витрачають в середньому близько 135 літрів води. Сама мийка складається зі спеціального м’якого чохла на застібці, всередину якого заганяється автомобіль, а також компресора, що створює усередині чохла водну пару і ганяє воду по циклу до повного очищення кузова.

Мийка двигуна парою